Jump to content

Utánvételnél ne legyen előre utalásos fietési mód


Lacibattya

Recommended Posts

Olvasrtam itt a fórumon róla, de emgoldást egyik sem nyújtott. Az lenne a gondom, hogy ha valaki kiválasztja az utánvételes szállítást akkor csak utánvételes fizetési mód legyen, szóval hogy lehessen fizetési módhoz szállítást rendelni.

A Ship to pay-vel próbálkoztam, de hiába állítottam be nem történt semmi. (iletve volt hozzá egy fájl amivel felül kellett volna írni a classes/module.php fjlt, de ha megtettem tönkrevágta az oldalt)

a stiffmodulcarriernél is ez a gond hogy felül kell írni több fáklt is de az tönkre vágja a lapot. Ha pedig nem felül írni kell hanem a tartalmát bemásolni azt meg nem tudom hogy kel mert próbáltam , de nem jött össze.

Előre is köszönöm a segítséget! :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 3 years later...

A payments2carriers modul megoldja a problémád.

Bár régi a téma, nálam most van probléma az említett modullal. Telepítettem 1.6 alá a modult, konfiguráltam, bekapcsoltam, miután létrehoztam a szállítókat, fizetési módokat. A modulban beállítottam, hogy utánvétnél csak utánvétes fizetési lehetőség legyen, a másik szállításnál beállítottam, hogy PayPal vagy banki átutalás lehet. Mindezek ellenére a pénztárnál mindegy, hogy melyik szállítási mód kerül kiválasztásra, mindkettőnél szerepel az összes - azaz mindhárom - fizetési lehetőség. Sajnos már kifogytam az ötletekből. Gondoltam, hogy kikapcsolom a modult, majd a Ship to Pay modullal beállítom, mert ugye elvileg az 1.5 verzió jó PrestaShop 1.6 alá. Bekapcsoltam, de amikor be akarom állítani a kombinációt - eleve egy szállítási módhoz egyszerre csak egyfajta fizetési módot enged - kiírja, hogy a beállítások elmentve, de semmi nem látszik ezen kívül. Sem a modul ablakában, sem máshol, hogy történt volna valami. Számtalanszor próbáltam beállítani a kombinációkat, de nem sikerül elérnem, hogy egy adott szállítási opcióhoz csak bizonyos fizetési lehetőségek legyenek elérhetők. Jó lenne, ha valaki tudna valamilyen megoldást erre.

Link to comment
Share on other sites

Ezt érdemes átolvasni:

 

http://prestashop.keszites.net/szallitok-es-fizetesi-lehetosegek/

 

Mindazonáltal azért nem működik Nálad a dolog - szerintem - mert az ingyenes modulok nem kompatibilisek a legfrissebb Prestashop-al. 

 

Megoldásként ezeket tudom ajánlani:

 

http://addons.prestashop.com/en/checkout-modules/3133-payment-by-carrier.html

 

http://addons.prestashop.com/en/checkout-modules/16851-payment-restriction-by-carrier.html

Link to comment
Share on other sites

Köszi, megoldottam. MIután körülnéztem mégegyszer és újabb egy órát "elpocsékoltam" berágtam és megvettem az általad is javasolt Payment by Carrier modult és egyből működött. Sajnos néha muszáj kilépni az ingyenes keretek közül, ha az ember nem akar beleőszülni vagy a kódban turkálni. ;)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...