Jump to content

Oferim servicii programare/integrare/design prestashop 1.4 -1.5


Prestachamps

Recommended Posts

Buna

 

O echipa de programatori cu o experienta de mai mult de 10-15 ani in programare si design, si cu o experienta in prestashop de mai mult de 3 ani, oferim servicii de:

 

1. Design : Creare de template (unicat)

2. Programare presta : creare de module

3. Integrare:

4. Optimizare pentru motoare (web page speed testing, cannonical URL, avoiding duplicat url )

5. Creare de texte : Contentwriting

6. Keyword research : Cu o experienta in domeniu de mai mult de 8 ani cu peste 400 de proiecte (medii si mari) create in special pentru occident .

7. Upgrade de la Presta 1.4 la Presta 1.5 (acesta in cazul in care timpul ne permite)

 

 

Pentru a evita orice neplacere, daca ne permiteti o sa afisam conditiile noastre de alegere al unui client:

 

1. In cazul in care doriti doar un sit web, va rugam sa nu apelati la serviciile noastre, noi nu cream siteuri simple, noi cream concepte. Credem ca sunt destule companii pe piata din Romania care se aocupa cu creare de situri.

2. In cazul in care aveti un concept, ar fi indicat sa aveti si un draft al acestuia, va recomandam folosirea unui mindmap.

3. NU INSCRIEM NICI UN SITE IN DIRECTOARE - nu ne intereseaza technici care creaza mai multe probleme, si sunt fara de rost. Accentul se pune pe targeted marketing, si pana la urma se discuta de bani, si n de numarul de vizitatori.

Prefeream sa generam 1000 de vanzari cu 1500 de vizitatori decat 100 cu 100.000 (fiind untargeted)

4. Creare de module specifice in HTML 5, Canvas, PHP , JAVA, Flash etc.

5. Promitem promtitudine, precum si corectitudine in ceea ce facem.

 

 

In cazul in care credeti ca doriti sa aveti un suport puternic, pentru conceptul Dvs de sales, cu participatiunea unor persoane cu cunostinta de LPO, si Eye tyracking...Va asteptam.

 

La noi nu "se rezolva nimic" noi nu "promitem" ....noi facem!

 

Motto:

 

Sunt trei lucrul in cadrul unui job :

 

1. Rapid

2. Ieftin

3. Bun

 

Ne asumam doar doua dintre ele in acelasi timp, adica :

 

a. Rapid +bun = nu poate fi ieftin

b. Bun si ieftin = nu poate fi rapid

c. Ieftin +rapid = nu poate fi bun

 

 

Cu stima

 

J. Lenard

 

PS: pentru proiecte, exemple de module, situri va rugam sa ne trimiteti mail. Ne rezervam dreptul a nu raspunde la toate solicitarile.

Edited by Leogeo (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 4 weeks later...
  • 1 month later...
  • 3 weeks later...

Buna Ziua

 

Pretsashop ofera posibilitatea de multilanguange, care ofera si posibiliattea adaugarii unei rate de schimb/valuta/pret/limba .

 

In cazul in care am gresit, sau poate n-am inteles perfect cererea Dvs, va rog sa-mi trimitet-i detalii concrete privind shopul existent, pentru a intelege mai indeaproape problema dvs.

 

Cu Stima.

Link to comment
Share on other sites

Salut,

 

Am primis PM si skype pentru o tema noua de prestashop 1.5.3.1.

 

Referitor la topicul de mai sus, am aceeasi problema.

Adica, ar fi mult mai simplu ca prestashop sa ofere posibilitatea adaugarii preturilor in mai multe monede si nu doar in moneda default.

Adica produsul A, sa fie adaugat in EUR, produsul B in USD si produsul C in lei. Bineinteles ca afisarea in FO se face intr-o singura moneda.

Insa, asa ceva nu se poate. Sau eu nu am gasit de unde se poate face.

Link to comment
Share on other sites

Salut,

 

Am primis PM si skype pentru o tema noua de prestashop 1.5.3.1.

 

Referitor la topicul de mai sus, am aceeasi problema.

Adica, ar fi mult mai simplu ca prestashop sa ofere posibilitatea adaugarii preturilor in mai multe monede si nu doar in moneda default.

Adica produsul A, sa fie adaugat in EUR, produsul B in USD si produsul C in lei. Bineinteles ca afisarea in FO se face intr-o singura moneda.

Insa, asa ceva nu se poate. Sau eu nu am gasit de unde se poate face.

 

am dat peste un add-on care face treaba asta, dar e pe bani, si nu foarte putini... vreo 129 USD

uite aici link http://prestashopmodul.com/en/11-multi-currency-solution.html

 

site-ul unde as vrea sa implementez asa ceva e doar in teste, nu stiu daca va produce, si pt mine ar fi o investitie nesigura.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Salut,

 

Pentru update de stoc am spre vanzare 2 module si care pot fi modificate sa faca si update de pret.

 

Am atasat link-ul:

- pentru produse fara atribute: http://www.kritondesign.ro/ro/module-disponibile-prestashop/14-import-data-feed-4.html

- pentru produse cu atribute: http://www.kritondesign.ro/ro/module-disponibile-prestashop/17-update-stoc-pentru-produse-atribute-din-data-feed-automat.html

 

Bafta.

Link to comment
Share on other sites

Modulele astea pentru update stoc si pret din data feed-ul furnizorului sunt valabile pentru cati furnizori? Adica daca am 5 furnizori de la care folosesc fluxuri de date, pot face asta folosind un singur modul, sau sunt necesare 5?

Link to comment
Share on other sites

Salut,

Este necesar un singur script pentru toti furnizorii. .. asta daca data feed-ul lor este in format xml si ar avea printre alte informatii si item-urile :

- rererinta

- stoc

- pret

 

Update-ul de stoc de exemplu pentru ~ 3000 de produse se face in maxim 20 secunde.

Inainte si dupa rularea update-ului de stoc-uri se genereza rapoarte cu eventualele modificari care se trimit pe email in mod automat. Tot timpul vei sti pentru ce produs a fost facuta modificarea comparand cele 2 rapoarte.

In acest moment spre vanzare am doar update-ul de stoc pentru produse fara/sau si cu atribute.

 

Nu necesita nici o prelucrare de fisier excel/csv sau de al tip de catre utilizator.

Edited by lightsb (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

Buna Ziua

 

Pretsashop ofera posibilitatea de multilanguange, care ofera si posibiliattea adaugarii unei rate de schimb/valuta/pret/limba .

 

In cazul in care am gresit, sau poate n-am inteles perfect cererea Dvs, va rog sa-mi trimitet-i detalii concrete privind shopul existent, pentru a intelege mai indeaproape problema dvs.

 

Cu Stima.

 

nu e vorba de mai multe monezi in magazin, asta am vazut si stiu cum sa le gestionez.

 

ma refeream la faptul ca produsele au pretul de intrare in lei, euro si usd, iar in FO se vand in lei

as fi interesat de un modul, care in momentul adaugarii unui produs sa pot selecta moneda specifica.

 

multumesc!

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Buna ziua,

 

Va rog o cotatie pentru un upgrade de la versiunea 1.3 la ultima varianta prestashop stabila. Sunt interesat de asemenea si de o colaborare pe termen lung pentru intretinere/mentenanta a 4 magazine online toate pe platforma prestashop.

Cu stima,

 

Catalin M.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...