Jump to content

Pár dotazů začínajícího vývojáře


frances

Recommended Posts

Dobrý den potřeboval bych pár rad začínajícího vývojáře k Prestashopu, tento systém mě velice zaujal a chtěl bych komunitu obohatit o moduly na které se chystám. Prvním by měl být affiliate program pro prestashop v 1.1(nikde jsem nic takového nenašel).
Takže dotazy:

1. Jak se meni sablony v adminu? Nikde jsem je tam nenasel, neni to prez smarty?
2. nastaveni jineho poctu polozek ve vypisu na uvodni strance?
3. jak se posila newsletter? A jak mohu upravit tento modul, v jakem souboru?
4. zmena grafiky / chtel bych si poupravit grafiku, header, footer, vse je ale v sablone nahrano v nejake pochybne promenne, jeji inicializaci nemuzu nikde najit.

Link to comment
Share on other sites

Dobrý den potřeboval bych pár rad začínajícího vývojáře k Prestashopu, tento systém mě velice zaujal a chtěl bych komunitu obohatit o moduly na které se chystám. Prvním by měl být affiliate program pro prestashop v 1.1(nikde jsem nic takového nenašel).
Takže dotazy:

1. Jak se meni sablony v adminu? Nikde jsem je tam nenasel, neni to prez smarty?
2. nastaveni jineho poctu polozek ve vypisu na uvodni strance?
3. jak se posila newsletter? A jak mohu upravit tento modul, v jakem souboru?
4. zmena grafiky / chtel bych si poupravit grafiku, header, footer, vse je ale v sablone nahrano v nejake pochybne promenne, jeji inicializaci nemuzu nikde najit.


Opravdu nevíš kde se čenžují themes v Prestě? NASTAVENÍ/VZHLED

Nastavení jiného počtu zobrazených produktů na úvodu je možno v samostatném modulu! MODULY/Doporučené zboží na úvodní stránce! Původně verze 0.92 kde já jí vylepšil na verzi 1.0 o možnost v zobrazení/ne-zobrazení: krátkého popisu, ceny, "do košíku" nebo přímo prohlížet z úvodu.

Newsleter se importuje přímo jako *XLS soubor v kterém jsou veškerá data v plnohodnotném uskupení tak, jak jistě znáš newsletery např. ALZA.CZ nebo MIRONET.CZ aj. je to tvořeno zcela stejně, obrázky, text, html, hyperlinky ap. Na NEWSLETER je také samostatný modul. Tuto variantu jsem ještě nezkoušel, spíš jsem zvolil externí program pro hromadné odesílání e-mailů regnutým zákošům, což je v pohodě!

Pro pozicování HEADER a FOOTER existuje špičkový modul pro prezentaci produktů aj. testuji ho již delší dobu a jsem vážně spokojen. Grafiku si uprav v klasickém CSS souboru. Veškeré pozicování je právě v tomto CSS...
Link to comment
Share on other sites

Ahoj diky za odpovedi nicmene mam jeste 2 dotazy k tem tvym radam:

Na NEWSLETER je také samostatný modul. Tuto variantu jsem ještě nezkoušel, spíš jsem zvolil externí program pro hromadné odesílání e-mailů regnutým zákošům, což je v pohodě!

---kde se nastavuje externi program pro hromadne zasilani?

Pro pozicování HEADER a FOOTER existuje špičkový modul pro prezentaci produktů aj. testuji ho již delší dobu a jsem vážně spokojen. Grafiku si uprav v klasickém CSS souboru. Veškeré pozicování je právě v tomto CSS…

---- jak se jmenuje tento spickovy modul? A co umi? Dik

Link to comment
Share on other sites

Ahoj diky za odpovedi nicmene mam jeste 2 dotazy k tem tvym radam:

Na NEWSLETER je také samostatný modul. Tuto variantu jsem ještě nezkoušel, spíš jsem zvolil externí program pro hromadné odesílání e-mailů regnutým zákošům, což je v pohodě!

---kde se nastavuje externi program pro hromadne zasilani?

Pro pozicování HEADER a FOOTER existuje špičkový modul pro prezentaci produktů aj. testuji ho již delší dobu a jsem vážně spokojen. Grafiku si uprav v klasickém CSS souboru. Veškeré pozicování je právě v tomto CSS…

---- jak se jmenuje tento spickovy modul? A co umi? Dik


Když jsem psal "externí" myslel jsem tím přímo EXTERNÍ tzn. že jsem si na internetu vyhledal vhodný software a za drobný EURo peníz zacvakal FULL verzi. S Prestou tento softík nemá nic společného, pracuje zcela samostatně, jen občas aktualizuji seznam regnutých zákošů!
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...