Jump to content

Bug ano či ne?


Pupendo

Recommended Posts

Zdravim,

při vytvaření nejakym CMS odkazu jsem narazim na zajimavou vec. Mozna se jedna o chybu s eshopu. Pri vytvareni CMS odkazu jsem na stranku vlozil delsi text. Po jeho potvrzeni se mi objevila nasledujici chyba:

an error occurred while updating object cms ()

Myslel jsem si zpocatku, ze textu je na jednu stranku moc a tak jsem od konce odstranil nekolik radku. A ejhle, CMS po potvezeni byl vytvoren, bez chyby. Nedalo mi to, protoze na jinych strankach mam mnohem vice textu takze sem dosel k zaveru, ze delkou to nebude. Tak jsem zacal postupne odebirat radky od konce, po jedno, pak po vice do doby nez se z chybove hlasky stala hlaska succesfully. Zjistil jsem, ze chybu zpusobuje neco v jedne vete, v jednom radku editacniho okna. Hledal jsem tak dlouho, az sem prisel na nasledujici vec: v onom radku se vyskytovalo slovo "Réunion" (cosi na mape, stat, zeme). Kdyz jsem toto slovo odstranil, tak se chyba jiz neobjevila. Problem sem vyresil tim, ze misto pismene "o" jsem napsal 0 - nulu, a vse bylo OK. Stejne tak kdyz jsem pismeno "o" odstranil uplne, chyba se take neopakovala. To same jsem dnes zkousel se slovem "union banka" - co myslite? Opet chyba.
Nevim, eshop si nepsise mysli, ze v tomto slove je cosi jako prikaz ktery nelze splnit. Co myslite vy?

Mozna uz na tuto "chybu" nekdo v minulosti nazaril. Pokud ne, tak kdyby se vam neco podobnebo stalo, tak hledejte slovo s "nion" a pod.

Link to comment
Share on other sites

Dobrá práce, taky se mi to stalo, nevyzkoušel jsem ještě zmiňované spojení s "nion", ale i tak alespon vím, na co si dát pozor. Díky.


Tak jsem se na to podíval k sobě a u mě žádná taková chyba nevzešla, což je zvláštní. No asi je to chováním zcela neshodé instalace k instalaci..!
Link to comment
Share on other sites

Zkoušel jsem to na localhostu a chybovou hlášku to píše, když vložím slovo "union" anebo "renion". Samotné "nion" to mně chybovou hlášku nespustí a ani třeba s kombinací jiného písmene např. "anion". Když jsem chtěl přidat úplně novou stránku do bloku CMS, musel jsem to udělat přes databázi, v Prestě to nešlo. Je to asi nejrychlejší způsob, pokud se to někomu také stává, že nemůže přidat další odkaz.

Link to comment
Share on other sites

union je jedno z niekolkych slov na blackliste koli bezpecnosti (prikaz v mysql 5).

classes/db.php riadok 49
private static $_blacklist = 'UNION|LOAD_FILE|OUTFILE|DUMPFILE|ESCAPED|TERMINATED|CASCADE|INFILE|X509|TRIGGER|REVOKE';

obist sa to da napr upravou v html reunion

:lol:

Link to comment
Share on other sites

A nebo jiné řešení, komu by se nechtelo zasahovat do databaze je, to zakerne sluvko ci jeho cast nahradit nejakou alternativou stejneho vyznamu. Ja např. u nazvu Réunion misto "o" napsal nulu :-D.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...