Jump to content

Eroare: "Access denied" cand intru in contul de admin


Recommended Posts

Salutare.

 

sa va descriu problema pe scurt:

 

Am avut versiunea 1.4.0.17 si am facut upgrade la 1.4.9. Dupa ce am vazut ca nu mergea cum trebuia, nu era in regula la unele module, am facut ce recomanda acolo, adica RollBack la versiunea ce o avusesem inainte... Toate bune si frumoase, a mers in regula operatiunea, dar cand sa intru in admin, primesc eroarea Access denied si nu am acces la niciun tab (vedeti in poza atasata)... In error log vad ceva de genul, care se repeta :

PHP Warning: Invalid argument supplied for foreach() in .../public_html/classes/Profile.php on line 120

 

Va rog sa ma ajutati daca aveti vreo idee!

 

Multumesc anticipat!

post-190042-0-00894100-1350510383_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Am rezolvat pana la urma, 1zi am stat pe toate forumurile de presta din lume:)) am incercat cu baza de date, am facut un restore la o BD ce o aveam recent, si a mers :rolleyes: Solutia ta legata de permisiunile userului nu o mai gasisem, probabil sa fi fost si asta problema... Oricum , multumesc frumos valentin.g pt raspuns!

 

O singura problema ar mai fi, la instant checkout, daca nu se bifeaza SAVE la adresa acolo cand se completeaza, nu iti apar optiunile de plata, doar chestia aia cu "you must log in to see payments methods" ... Se poate face ceva? Sa apara metodele de plata, chiar daca dai instant checkout, fara sa apesi/bifezi ceva???

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

si eu am o problema ca aceasta la autentificare

introduc adresa de emai si parola dar nu se dechide in admin panel (BO) raman in pagian de autentificare

 

 

ca sa fiu sigur ca nu am este adresa sau parola greit

(daca bag alta adresa de mail imi zice sunt gresite)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...