Jump to content

Webáruház számlázóhoz igazítás


csaknoriss

Recommended Posts

Sziasztok!

 

Az alábbi számlázó programot szeretném hozzárendelni a prestashop weboldalamhoz:

http://www.provimax.hu/hu/kerszam+gold+szamlazo+es+ugyviteli+program+1.html

 

Van nekik külön erre egy összekötést végző programjuk:

http://www.provimax.hu/hu/webker+internet+aruhaz+interface+1.html

 

A kérdésem az lenne, hogy ezt hogyan tudnám megvalósítani? Csinált már valaki ilyet esetleg tud-e nekem ebben segíteni valaki?

 

(Ha letöltitek a program demóját és feltelepítitek, akkor lesz egy dokumentáció mappa benne, ami leírja, hogy mit is és hogyan kellene. De sajnos én ezt nem értem).

 

Kérlek segítsetek.

Fontos lenne.

 

Köszönöm.

Link to comment
Share on other sites

Szia!

 

Nem fájlban tárolódnak le az adatok, hanem SQL táblában. Méghozzá ezekben:

 

[prefix]_orders

[prefix]_order_detail

 

Az orders tábla tartalmazza maga a rendelést, de megfelelő mezőkkel össze van kapcsolva az ügyféllel, az ügyfél címeivel, illetve a rendelés részleteivel, azaz az order_detail táblával, ami konkrétan a rendelés tételeit tartalmazza.

Ahhoz, hogy ezt átlásd kell kis idő, amíg beazonosítod melyik tábla mit tárol és a reláció milyen mezőkön keresztül áll fenn.

Segítségképpen itt egy konkrét lekérdezés, ami az összes rendelésből visszaadja a rendelésszámot, termék nevét, db számot, árat, kedvezményt és áfát:

 

$query = 'SELECT o.id_order, r.product_id, r.product_name, r.product_reference, r.product_quantity, r.product_price, r.reduction_percent, r.reduction_amount, r.product_quantity_discount, r.tax_rate FROM prefix_orders AS o, prefix_order_detail AS r WHERE r.id_order=o.id_order ';

 

 

A szinkron közben megoldódott, most az volna a kérdésem, hogy amikor leadnak egy rendelést az áruházon, akkor arról az adatok hol tárolódnak? Melyik fájlból - fájlokból olvasható ki ez? Az adatok letöltéséhez kellene ez nekem...

Edited by roland76 (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

Szívesen segítek, az is lehet, hogy már kész van, lévén a cég ahol dolgozom szintén PrestaShop-ot használ és a szinkronizációs scriptetet kellett írnom az ügyfelekhez, termékekhez és rendelésekhez. Sajnos csak hétvégén érek rá, ha az megfelel.

Privátban megadom az elérhetőségemet.

 

Üdv.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...