Jump to content

SMTP cu google mail - Ajutor


rauldan

Recommended Posts

Buna tuturor, am o problema cu modulul de email din prestashop (sau poate de la google sau de la hosting).

Am setat totul la smtp: smtp.gmail.com

user: [email protected]
parola: ******

use SSL
port 465

Si nu vrea sa trimita mailuri.
Precizez ca am mai folosit alt soft de commerce si mergea cu gmail.

Va multumesc,
Dan Raul

Link to comment
Share on other sites

Salut, am incercat 465 si 587 cu TLS, cu SSL chiar si cu NONE la encryption, nu vrea sa trimita nicicum.
E destul de ciudat, acum 2 zile mergea, intradevar cu alt soft e-commerce.
Multumesc pt ajutor, toata stima,

Link to comment
Share on other sites

sal, rauldan
hosting in afara pt magazin de .ro? eu nu prea sunt de acord cu asta ... si free pr ceva ce scoate bani, sa mai para si serios ? hmmm...
sincer eu m-am ars cu unii, si mi-am facut serverul meu propriu 100 metro garantat + 10 extern
azi l-am pus , si vad ca se comporta exceptional
inca nu am cautat hosting .ro pentru presta dar daca aflu iti las un msg

Link to comment
Share on other sites

Magazinul are doar un produs, iar site-ul principal este cel de Prezentare a firmei si al produsului, deci nu imi trebuie nu stiu ce.
Si nu stiu ce va apucat pe toti cu ....."si free pr ceva ce scoate bani"....asta e mentalitatea ROMANULUI.....nu vreau sa jignesc pe nimeni....Fac import de ceva vreme din china si vreau sa spun ca acesti oameni cunosc arta capitalismului....daca primesc ceva pe gratis il folosesc....Aproape toata afacerea am facuto pe messenger....aproape toata.....si sunt PRODUCATORI pe plan MONDIAL....de ce ei pot sa foloseasca ceva gratuit si noi nu.......AAAAA...pt ca nu da bine la imagine.....asta e problema noastra.....imaginea....murim de foame si mancam sandwichuri la colt de bloc....dar imbracati in ARMANI SI DOLCE nu?....imi pare rau....dar daca este ceva pe gratis de ce sa nu il folosesti ?

Inca odata o spun:...Nu vreau sa jignesc sau sa supar pe nimeni.
Si uite unde am ajuns cu discutia de la o simpla intrebare.

Link to comment
Share on other sites

ohoo..... stai
cine stia ca ai doar o pagina de prezentare
eu ma gandeam la viteza de incarcare a sait-ului , una esa se incarce de pe metropolitan si alta din exten (ca nu toti au net de viteza), iar hostingurile free de pe la noi cam lasa de dorit.
pai da ai ajuns aici cu discutia, eu iti dadeam un sfat prietenesc, nu m-am aprins, nu m-am lamentat de dolce, armani si ce mai zici tu pe acolo (si apropo nu cumpar asa ceva)
si repet , nu era vorba ca nu da bine la imagine, nu dadea bine la timpul de incarcare:)
si revenind
cu ce varianta nu merge gmail cea alfa sau stable?

o seara buna,
mihai

Link to comment
Share on other sites

Imi cer scuze daca te-am deranjat, dar am dat de ceva vreme de un "destept" care m-a cam scos din sarite (avea niste conceptii total gresite, dar le tinea sus si tare), vina mea pt ca nu am fost destul de detailat, scuzele mele inca odata.

Varianta e cea stabila. Pacat, ca am dat de ceva frumos, imi place tare prestashop, e simplu si la obiect, fara prea multe complicatii fara rost.

O seara buna iti doresc, toata stima,

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...