Jump to content

Eroare upgrade 1.4.9 la 1.5.1


Recommended Posts

Va salut.

De cand a aparut 1.5 tot incerc sa fac upgrade ba manual ba cu autoupgrade. Nici una dintre metode nu merge. Am aceleasi erori.

Cand accesez FO imi da:

Warning: array_key_exists(): The first argument should be either a string or an integer in D:\Programe\xampp\htdocs\classes\Currency.php on line 413

 

Fatal error: Cannot access empty property in D:\Programe\xampp\htdocs\classes\controller\FrontController.php on line 297

 

Cand vreau accesez produsele din BO imi da eroare:

Fatal error: Cannot access empty property in D:\Programe\xampp\htdocs\classes\Product.php on line 2404

 

Stie cineva cum il pot face sa mearga?

Edited by andreicos82 (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

Guest cornelm

Si eu am o eroare cand incerc upgrade de la 1.4.8.2 la 1.5.1. Copy/paste din consola. Sa inteleg ca e de la provider?

 

PS: acum vad ca a aparut si modulul 0.8.8 eu aveam 0.8.6. Incerc si revin...

 

LE: aceeasi problema si cu modulul autoupgrade 0.8.8

<!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//IETF//DTD HTML 2.0//EN">

<html><head>

<title>500 Internal Server Error</title>

</head><body>

<h1>Internal Server Error</h1>

<p>The server encountered an internal error or

misconfiguration and was unable to complete

your request.</p>

<p>Please contact the server administrator,

webmaster@myshop and inform them of the time the error occurred,

and anything you might have done that may have

caused the error.</p>

<p>More information about this error may be available

in the server error log.</p>

<p>Additionally, a 404 Not Found

error was encountered while trying to use an ErrorDocument to handle the request.</p>

<hr>

<address>Apache/2.2.22 (Unix) mod_ssl/2.2.22 OpenSSL/1.0.0-fips mod_auth_passthrough/2.1 mod_bwlimited/1.4 FrontPage/5.0.2.2635 mod_fcgid/2.3.6 Server at myshop.com Port 80</address>

</body></html>

 

 

"NetworkError: 500 Internal Server Error - httq://myshop/myadmin/autoupgrade/ajax-upgradetab.php"

Edited by cornelm (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

Guest cornelm

Costi, multumesc. Nu a mers nici asa ba mai mult nu merge sa dau nici roll back. Urc pe ftp "copia de siguranta" :D

Cred ca am sa fac updateul manual sper sa nu ma blochez sau mai rau...sa nu stric ceva :unsure:

 

Multumesc

Link to comment
Share on other sites

Se pare ca cu 0.8.9 desi au adaugat in modul optiunea de a dezactiva show errors degeaba...tot acelasi worning arata.

Oricum updradeul se face ok dar, cand accesez siteul da o eroare:

Warning: array_key_exists(): The first argument should be either a string or an integer in D:\Programe\xampp\htdocs\classes\Currency.php on line 413

Aceesi eroare o da si cand intru in BO

Link to comment
Share on other sites

Nu merge. Am incercat. Ce am remarcat este ca, in sectiunea de SEO & URLS apar niste optiuni unde se specifica calea catre produse, categorii, etc. Sa fie oare de acolo ceva? Ma gandesc pt ca de fiecare data cand incerc sa salvez setarile cu Friendly URL pe enable si genereaza .htaccess apar setarile astea. Atasez o poza.

post-92187-0-94362000-1350064325_thumb.jpg

post-92187-0-94362000-1350064325_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...