Jump to content

import foto přes csv


devo

Recommended Posts

Ahoj!!

Už jsem si myslel, že záludnosti csv importu zvládám, ale pochopitelně mne zabrzdil posledni krok – dostat tam pře csv fotky produktů. Prosím, víte, kde dělám v Prestashop 1.1 chybu v tomto postupu?

1) csv bez vyplněného sloupce “Image URLs (x,y,z…)” funguje = je tedy validní a není v něm žádná jiná chyba
2) změním v tom samém csv číslo v “id_product” (na nové číslo pro “nový” produkt)
3) do sloupce “Image URLs (x,y,z…)” zapíšu http://www.mujserver.cz/img/tmp/vychazkova-hul1.jpg (Pozn.: soubor vychazkova-hul1.jpg má 600×600 bodů a je ověřeno, že ručním importem přes přidávání produktu bezchybně funguje = vytvoří se z něj náhledy atd. Zároveň funguje i výše uvedená absolutní adresa – obr. se zobrazí v browseru)
4) uložím csv v UTF8
5) přes FTP uploaduju vychazkova-hul1.jpg do adresáře img/temp (Je jedno, zda adresář temp má chmod 757, což bylo původně implicitně nebo mu změním vlastnosti zápisu skupiny na 777. Importu to nepomůže.)
6) uploaduju soubosu csv přes BO – proběhne ok
7) v posledním kroku Import csv to buď a) rovnou vyhodí chybu a produkty se vůbec nenaimportujou nebo B) csv se naimportuje, ale bez fotek viditelnych na FO. V každém případě v adresáři img/p si presta žádné náhledy nevytvoří, jak by asi měla podle toho, co jsem vyčetl…

Absolutní cestu k obrázku používám, jak jsem na anglickém fóru vyčetl, jako jednodušší řešení. Nevím TOTIŽ přesně, jakou bych měl použít relativní cestu. (Když se přihlásím na FTP, vidím strukturu: public_html/www/img/tmp . Jak bych ji měl zapsat?)

Prosím, ví někdo něco k tomu? Díky!
P.

Link to comment
Share on other sites

Ještě jednou zdravím všechny z fóra... Pořád s tím bojuju! Běžně se mi stává, že import nevyhodí žádnou chybu, oznámí úspěšný import a - zajímavé - ve výpisu FO se název produktu objeví 2 x díky takhle vygenerovaném kódu:


Novinkaprodukt 88



No a nic. Fotky nejsou, neboť se soubor 88-79-home.jpg prostě nevytvoří. Jak si to tedy Presta hlídá? Omlouvám se, jestli se ptám na blbost, ale nevíte prosím někdo?

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

...reseni pise Nehalen tady – http://www.prestashop.com/forums/viewthread/7356/P15/hlavn_diskuze/import_v_1_dot_1/#72062

Nevim ale, jak to uplnou cestu zjistit. Muze mi prosim nekdo poradit? Nehalen pise, ze se cesta zjisti pri uploadu, ale mne se pri uploadu ukazuje jen cesta takovahle: /public_html/www/img/p/obrazek.jpg. To asi nestaci. V kazdem pripade to s ni nefunguje.

Prosim, poradte nekdo, jak zjistim, na jake uplne ceste se ten adresar nachazi (napr. /home/virtual_web/mujweb.cz/public_html/eshop/img/p/obrazek.jpg)? Sorry, asi je to banalni otazka, ale nevim…;-(

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...