Jump to content
vekia

[Free] Usuwanie Zamówień - Moduł

Recommended Posts

Prestashop Usuwanie Zamówień Free

deleteordersfree-cover-big.png

Ten darmowy moduł jest najprostszym i zarazem najlepszym narzędziem do usuwania zamówień w sklepie PrestaShop. Jako administrator sklepu możesz jednym kliknięciem myszki usunąć każde zamówienie w PrestaShop. Moduł dodaje zakładkę "Delete Orders" w dziale "Zamówienia". Moduł jest kompletnie darmowy.

więcej o tym darmowym dodatku przeczytasz na oficjalnej stronie modułu.

Edited by vekia (see edit history)
  • Like 5

nowa wersja dostępna!

- moduł działa z prestashop 1.6

Cześć, mam Prestę 1.6.0.8, zainstalowałem ten moduł w normalny sposób z zaplecza, żadnych błędów. Zakładka jest, w katalogu /modules to deleteordersfree jest. Ale kasować nie kasuje (ani moje ani te po instalacji ani wymyślone ID) a nie wyświetla info czy poszło czy nie poszło ... Możesz coś podpowiedzieć jak to sprawdzić lub zdebagować? :mellow:

PS Czy to faktycznie tak działa że jak dodam addRowAction('delete') to nie usunie kompleksowo ze wszystkich  powiązanych tabel?

Edited by Włochaty (see edit history)

addRowAction('delete')

tak, ten feature usuwa tylko dane z ps_orders, pozostałe tabele nie są czyszczone

co do błędu

mi jak i wielu innym w ps 1.6.x działa ok,  ale przyznać muszę, że Twój wpis nie jest pierwszym tego typu - bez możliwości sprawdzenia - raczej nie pomogę, bo to działanie po omacku ;)

Aha, czyli nie jestem pierwszy? Eh prawdopodobnie korzystam z ukrytego ficzeru :)

Dobra jak coś wyszukam to dam znać, teraz pozwolisz że skorzystam z twojego zapytania DELETE a,b FROM itd. bo zawaliłem sklep zamówieniami.

Czy ewentualnie usuwając zamówienia tym programem z ps_orders , nie będzie bałaganu kiedy pozostaną dane powiązane w innych tabelach? Ktoś czyścił z ręki te pliki w bazie?

Chodzi o to które dane tabele trzeba by wyczyścić aby wyglądał jak nowy sklep bez zamówień.

Chodzi o to które dane tabele trzeba by wyczyścić aby wyglądał jak nowy sklep bez zamówień.

Do tego zadania użyj modułu "Oczyszczanie PrestaShop" (pscleaner).

• Like 1

Do tego zadania użyj modułu "Oczyszczanie PrestaShop" (pscleaner).

tylko ten modul czysci wszystko: zamownia, produkty, klientow.... czyli calosc, wszystko - daje sklep czysciejszy jak woda mineralna ;)

• Like 1

Produkty są wprowadzone dodatkowo inne filtry itp, mi zależy tylko na czyszczeniu zamówień, ponieważ było trochę testowych i robi to bałagan. Miałem chęć z tego programu jak w temacie to poczyścić ale nie wiem czy tylko jedna tabela wystarczy bo są powiązane.

Produkty są wprowadzone dodatkowo inne filtry itp, mi zależy tylko na czyszczeniu zamówień, ponieważ było trochę testowych i robi to bałagan. Miałem chęć z tego programu jak w temacie to poczyścić ale nie wiem czy tylko jedna tabela wystarczy bo są powiązane.

na pewno jedna tabela ps_orders czy tym podobnych nie starczy. ta tabela jest scisle powiazana z np. ps_carts. jezeli nie usuniesz powiazan miedzy tymi tabelami to sobie narozrabiasz. czesto przy takim usuwaniu (oczywiscie nie pisze tutaj o wpsomnianym module z tego watku bo nie znam jego dzialania ale np. przez ustawienie w kontrolerze 'delete' = true - to najczestsza metoda i najbardziej nietrafna)  w pozniejszych zamowieniach zamowienia wariuja, lacza sobie stare koszyki i robi sie balagan w zamowieniach. np. pojawianie sie (niby)losowych produktow w koszyku, bledne ceny podsumowan itp.

jezeli wspomniany modul czysci m.in. te dwie tabele, zmienia odpowiednio auti increment to jak najbardziej mozna go uzywac. ale odnosnie zasady dzialania to juz pytanie co @Vekia.

• Like 1

Jak będę miał chwilę to sprawdzę czy czyści obie tabele chociaż wolę nie kombinować , wiem że czyścił napewno ps_orders ale tej drugiej nie sprawdzałem, zresztą inne tabele z orders nie zostały wyczyszczone dla danego zamówienia.

• Create New...

Important Information

Cookies ensure the smooth running of our services. Using these, you accept the use of cookies. Learn More