Jump to content

PS 1.5.0.17 mai bun decat PS 1.4.9.0?


VaB23

Recommended Posts

Buna ziua,

Sunt aproape nou pe aici si as vrea o recomadare din partea unora care folosesc prestashop poate mai des decat mine.

Am facut un mic magazin cu prestashop 1.5.0.13 initial, dupa ceva batai de cap am reusit sa-l actualizez la 1.5.0.17 din diferite motive, printre care unul ar fi fost ca modulul de paypal arata si functiona la fel de oribil.

 

Pe scurt: Am mari probleme cu incarcarea site-ului in momentul actual si nu stiu ce as putea sa fac sa mai scad din timpii de incarcare, ba chiar ma gandesc la un downgrade la PS 1.4.9.0 care am auzit ca ar fi ajuns la punctul culminant pentru versiunea 1.4.

 

Acum, as dori sa-mi spuneti daca merita sa ma chinui cu 'cacareaza' (scuzati expresia) asta de PS 1.5.

 

Multumesc!

Edited by VaB23 (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

OMG! Mi-a scos peri albi, tot felul de ganduri... in fine...

Acuma am ceva problema cu paypal din cate am inteles de la proprietar nu mai redirectioneaza pe paypal

 

LE: vad ca a aparut update pentru paypal, am 3.2.0 si a aparut 3.2.1 sper sa rezolve...

Thanks

Edited by VaB23 (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Revenind la subiect, cu paypal-ul este o intreaga poveste, la inceput nu mergea acum din senin merge...

Problema este cu cosul de cumparaturi, merge si acesta cand doreste, acum l-am pus fara ajax si adauga in cos doar produsele de pe prima pagina... Pur si simplu sunt plictisit de prestashop, tin sa cred ca mai bine concepeam ceva platforma pe cont propriu...

Cu 1.4 am mai avut probleme dar ceva mai usor de rezolvat...

 

Incerc sa fac update la 1.5.1.0 stable, poate, poate...

Edited by VaB23 (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...