Jump to content

Problém s generováním faktur v administraci


OKMobil

Recommended Posts

Zdravím všechny,

mám problém s generováním faktur v administraci. Jako zákazník si fakturu stáhnout můžu, ale jako admin ji nemohu vygenerovat. Píše mi to:
FPDF error: Some data has already been output, can't send PDF file
při pokusu zobrazit fakturu v sekci objednávky
nebo
FPDF error: Undefined font: arialmt B
při pokusu zobrazit faktury hromadně vygenerováním.

Prosím o radu. Přitom font arialmt B nikde nastaven nemám...:(

Link to comment
Share on other sites

Tak už mi to píše i jako zákazníkovi. Fakt nevím, co už s tím. Hledal jsem, ale nemohu nikde žádnou chybu najít. Prosím pomozte někdo, jestli vás něco napadá...
FPDF error: Some data has already been output, can’t send PDF file :-S

Link to comment
Share on other sites

A co takhle kolize překladu originálu s překladem do CZ? Dále znaková sada pro PDF výstup pro faktury?! Napiš jestli máš překlad CZ, také je důležité zda i BO máš v CZ ap.


Aspektů může být více, chyba se dá určo najít!

Link to comment
Share on other sites

Díky za reakci a snahu o pomoc. Prestu mám celou v češtině v nastavení PDF mám font arialmt a kódování cp1250. Faktury pro zákazníky se mi nakonec podařilo rozchodit, ale v administraci ani z jednoho místa vygenerovat fakturu nelze. Jediné, co není v češtině je pouze záložky v administraci, které nemám přeložené, protože to nepotřebuji...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Díky moc, funguje!!!! :-)


Ještě k tomu validate.php z rootu!
Mě třeba nešlo registrovat nového zákazníka, a to jen díky tomu, že validate ve verzi 1.1.0.5 prostě tohle nechtěl, pokud jsem zadal město bydliště, zahlásil chybu! Přepsal jsem to souborem z verze 1.1.0.1 a bylo to OK! Je zvláštní, že u FINAL verze se to stalo jen mě a nikomu jinému...!!!

:)
Link to comment
Share on other sites

Díky moc, funguje!!!! :-)


Ještě k tomu souboru validate. Faktury sice fungují, ale zase nejede generování slevových kupónů. Všiml jsem si, že funkce pro slevové kupóny v tomto upraveném validate chybí, tak jsem ji tam doplnil. Kupony jedou, ale zase nejedou ty faktury. Takže teď mám 2 verze těchto souborů, a když chci tisknout faktury, tak soubor přepíšu, vytisknu faktury a pak to zase vrátím zpátky, aby šli generovat kupony. Neví někdo, jak tyto soubory ,,zkloubit,, abych měl jeden zcela funkční?
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
Ahoj. Tak ja jsem neuspel ani po vymene Validate.php. Stale error pri generovani faktur v adminu: FPDF error: Undefined font: arialmt B. Prosim, vi nekdo, jak poradit? Trapim se, trapimDiky! :-P


A máš tento font v patřičné složce? Respektive máš ve složce:
\tools\fpdf\font\
soubory:
arialmt.php
arialmt.z
arialmtb.php
arialmtb.z


? a máš je potvrzené v nastavení->PDF ? Ikdyž je tam vidíš v okénkách, musíš dát OK,aby se potvrdily a zapsaly do db

Link to comment
Share on other sites

Toebiash: Tak tedy s velkou uklonou d e k u j i !!! Klicem byla Tva rada "musis dat ok, aby se zapsaly do db". Pochopitelne to bylo ono.

Pro ostatni: Pro spravnou cestinu v BO neni nutne Validate.php. Opravdu staci balicek http://www.chip.borec.cz/blog/prestashop-11-final-cestina-do-pdf-a-dalsi-upravy/ , ktery jsem puvodne pouzival. Funguje ok. Problem byl v tom, ze ackoli jsem v BO/Nastaveni/PDF videl kodovani CP1250 a font arialmt, zrejme nebyly zapsany v db. (Tlacitko Ulozit.) TEDY PROSIM: Bylo by dobre vedet, do jake tabulky to zapisuje, aby bylo vse jasne.

Toebiashi, jeste jednou diky. Kdyztak se zkontaktime a budu se revanzovat... uz jsem fakt nevedel, protoze identicka instalace vedle na stejnem hostingu fungovala bez problemu a tady to bylo nelogicky jinak...

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

I když jsem vyzkoušel vše co jsem zde našel, tak stále bez výsledku. Kupující fakt.vidí a může si jí stahnout, ale když chci vygenerovat pdf (Vytisknout PDF s dodacími listy), tak se zobrazí bílá stránka a když chci vygenerovat pdf (Vytisknout PDF s fakturami), tak se zobrazí :FPDF error: Undefined font: arialmt B.

Mám prestashop 1.3.3
V češtině, kromě administrace.
v nastavení PDF mám font arialmt a kódování cp1250.

Pomozte prosím,
Díky

Link to comment
Share on other sites

Má to souvislost s fonty. Schází ti tučný Arial. Ta chyba se vyskytne v fpdf.php v metodě SetFont(). A ta se volá v PDF.php na více místech a např. v Header() takto

$this->SetFont(self::fontname(), 'B', 15);



Nastavuje se tu tučný Arial font. Bez fontu to nebude fungovat.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 11 months later...

me se stal stejny problem, nemohu generovat faktury z BO. vypisovalo mi to hlasku FPDF error: Some data has already been output, can't send PDF file u me byl a je problem v souboru validate.php. mam dva identicke soubory. v jednom jsem pouze editoval cislo 0-9 (kontrola pri registraci uzivatele, aby v poli mesto byla moznost vepsat napr. Praha 4). Kdyz smazu to 0-9 tak mi faktury nejdou generovat. kdyz ty cisla tam mam, tak jdou. nevidim v tom zadnou spojitost, ale u me ten problem spociva v tomto. nevim proc. pokud nekoho neco napada, tak prosim o radu. konkretne se jedna o tyto radky v souboru validate.php:

 

/**
* Check for city name validity
*
* @param string $city City name to validate
* @return boolean Validity is ok or not
*/
static public function isCityName($city)
{
 return preg_match('/^[^!<>;?=+@#"°{}_$%0-9]*$/ui', $city);
}

Link to comment
Share on other sites

nemohu generovat faktury z BO. vypisovalo mi to hlasku FPDF error: Some data has already been output, can't send PDF file

To znamená, že dochází před vlastním generováním PDF k nějakému výstupu. Nejčastěji je to chybová hláška.

Link to comment
Share on other sites

To znamená, že dochází před vlastním generováním PDF k nějakému výstupu. Nejčastěji je to chybová hláška.

 

jasne, ja spis nechapu, jakou to muze mit spojitost s tim, ze zmenim nejakou hodnotu v souboru validate.php, pritom by s generovanim faktur nemela mit nic spolecneho

Link to comment
Share on other sites

 

jasne, ja spis nechapu, jakou to muze mit spojitost s tim, ze zmenim nejakou hodnotu v souboru validate.php, pritom by s generovanim faktur nemela mit nic spolecneho

Nezkoušel jsem to, ale představuji si to takto: ta validační funkce isCityName() testuje korektnost města "Praha 4". Pokud se z reg. výrazu vyhodí 0-9, tak město obsahujícící číslo není platné a vrátí se chyba. Ta se dostane jako výstup před vlastní generování PDF a to je problém. Problém je hlavně to, že to PrestaShop nezpracuje jinak, než bílou stránkou.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...