Jump to content

1.5 magyarítás


mtom75

Recommended Posts

Szerintem továbbra is a BO oldalon a Localization > Fordítás alatt tudod a magyar fordítást megoldani, a magyar nyelv kiválasztása a Localization > Nyelv menüben állítható. Ftp-n megnézve a moduloknál a magyar nyelvi fájl a translations alkönyvtárakban található hu.php-ben tárolódik.

Link to comment
Share on other sites

Most pl ha én a kategóroákat akarom magyarul kiiratni akkor

web/modules/blockcategories/translations

könyvtárban lévő hu.php file-t kéne szerkeszteni?

csináltam egy ugyan olyan file-t mint ami a németbe van mivel a hu.php üres volt.

De nincs eredménye.

 

Köszi

Link to comment
Share on other sites

Én az 1.4.8.2-ről frissítettem a próba oldalamon a legújabbra és nyelvi gond nincs (más épp elég).

A frissítésnél ha jól rémlik van legördülő menű az oldal közepén, ott a legfelsőt kell kiválasztani.

Délután egy másik próbaoldalamon megnézem, majd kiírom, hogy mit merre kellett csinálnom, vagy lementem képileg.

Link to comment
Share on other sites

Szerintem továbbra is a BO oldalon a Localization > Fordítás alatt tudod a magyar fordítást megoldani, a magyar nyelv kiválasztása a Localization > Nyelv menüben állítható. Ftp-n megnézve a moduloknál a magyar nyelvi fájl a translations alkönyvtárakban található hu.php-ben tárolódik.

 

nálam a szerver beállításai nem teszik lehetővé a nyelvi fájl back officeban történő módosítását.

érdekelne, hogy pl a categories, wieved product, cart stb átírása hogyan lehetséges másképpen?

 

a hu.php k amiket találtam, álltalában csak ezt :

 

<?php

 

global $_MODULE;

$_MODULE = array();

 

tartalmazzák

 

köszönet

Edited by smnetbp (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

nálam a szerver beállításai nem teszik lehetővé a nyelvi fájl back officeban történő módosítását.

érdekelne, hogy pl a categories, wieved product, cart stb átírása hogyan lehetséges másképpen?

 

a hu.php k amiket találtam, álltalában csak ezt :

 

<?php

 

global $_MODULE;

$_MODULE = array();

 

tartalmazzák

 

köszönet

 

én ezt úgy oldottam meg, hogy localba a sajátgépedre létrehozol egy shop-ot, lemagyarosítod és utána felülírod a szerveren hu.php fájlt

Link to comment
Share on other sites

én ezt úgy oldottam meg, hogy localba a sajátgépedre létrehozol egy shop-ot, lemagyarosítod és utána felülírod a szerveren hu.php fájlt

 

Ez meg is volt de mintha megragadt volna a nyelv és semmi sem változott. Aztán a teljes nyelv le a szerveren majd frissít.

Link to comment
Share on other sites

Tehát ezért kaptam én is ezt az üzenetet:

"Warning, your PHP configuration limits the maximum number of fields to post in a form: 1000 for max_input_vars.

Please ask your hosting provider to increase the this limit to 1415 at least or edit the translation file manually."

Felhívtam a szolgáltatót, azt mondják biztonsági okokból nem tudják megnövelni a limitet. Az angol fórumon sok hasonló problémát jeleznek, egyes esetekben a szolgáltató megnövelte a limitet, de nem mindig. Bizony én itt elakadtam, mert nem tudom, hogyan kell "localba a sajátgépemre létrehozni egy shop-ot"

Link to comment
Share on other sites

uniserver

http://sourceforge.n...iform%20Server/

innen töltsd le

exe-t elindítod és kicsomagolja a C: meghajtóra, majd az uniserver/www/ alatt ami van törlöd és oda másolod a presta fájlokat

 

az uniserver könyvtárban lesz egy start_as_program

ezt elindítod és jobb oldalon a start both gomba klikkelsz

evvel indítod a server és mysql részt

utána a böngészőben localhost alatt éred el

Edited by feri (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

uniserver

http://sourceforge.n...iform%20Server/

innen töltsd le

exe-t elindítod és kicsomagolja a C: meghajtóra, majd az uniserver/www/ alatt ami van törlöd és oda másolod a presta fájlokat

 

az uniserver könyvtárban lesz egy start_as_program

ezt elindítod és jobb oldalon a start both gomba klikkelsz

evvel indítod a server és mysql részt

utána a böngészőben localhost alatt éred el

 

vagy wampserver, én ezzel csináltam

 

http://www.wampserver.com/en/

Edited by smnetbp (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ott is van, viszont a fordító a "performance"-t "megjelenés"-nek fordította, Sok esetben csapnivaló a fordítás, bárki is csinálta.

Na szóval: ott minden az eredeti beállítás, a localhost-on is ugyanaz. Hozzáférésed még mindig megvan, ha gondolod, megnézheted.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Sziasztok!

Tud valaki valami magyarosítást az 1.5-höz és hogyan kell jelenleg azt be/fel tölteni.

Sajna pár éve nem foglalkoztam prestával és már minden kiesett.

Még egy kérdés: -régen volt egy 18 év feletti beléptetéshez való modul az jó még az 1.5-höz vagy van már új helyette?

eléggé necces volt a régi szerintem.

 

Köszönet!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Most javítom a fordítást, valóban sok félreértelmezés van benne. Már sokat korrigáltam de csak ha teljesen elkészül akkor frissül majd a hivatalos letöltéseknél. A jelenlegi állapot letölthető innen. Ha találtatok durva tévedést kérlek írjatok. Ha valaki segítene szeretne a hátralévő kb ezer sor fordításában akkor ne fogja vissza magát, ill a meglévő 8500 sort sem árt átnézni.

Üdv

Gabor

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Csak annyi lenne a hozzáfűzni valóm, hogy én is sokat javítottam a fordításon még az 1.5.2-nél kb 5% -ot ugrott akkor. Ami nekem nem tetszik, hogy tegező formátumban van 1.5.2 óta pl. : jelentkezz be stb.. Kellene külön egy magázó nyelvi verzió is nem gondoljátok? Gondoljatok bele: 50 éves pénzes vásárló a webshopon nem feltétlen örül a tegezésnek nem? Én ebben lépnék.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...
sziasztok!

valaki tudna nekem segíteni, hogy miképpen lehet átváltani magyar nyelvre az admin felületet? már újratelepítettem háromszor a boltot, de még mindig nem sikerül rájönnöm. a lokalizációnál mindent beállítottam, a hivatalosan kitett fordítással és az itt közzétettel is próbálkoztam és semmi. van valakinek valami ötlete?

köszi előre is a segítséget.

Edited by felhasznalo (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

sziasztok!

valaki tudna nekem segíteni, hogy miképpen lehet átváltani magyar nyelvre az admin felületet? már újratelepítettem háromszor a boltot, de még mindig nem sikerül rájönnöm. a lokalizációnál mindent beállítottam, a hivatalosan kitett fordítással és az itt közzétettel is próbálkoztam és semmi. van valakinek valami ötlete?

köszi előre is a segítséget.

 

Ha sehogy sem működik akkor próbáld meg lementeni a magyar nyelvet a gépedre az oldaladról aztán ugyanazt importálni. Nekem ez megoldotta. Vagy pedig a másolásnál a magyart másold az angolra.

Link to comment
Share on other sites

sziasztok!

azt hiszem, hogy én voltam a béna. csak annyit kellett tenni, hogy jobb oldalon fent (az áruház előnézete előtt) rákattintsak a "my preferences" opcióra, és ott átállítsam az angolt magyarra. ez asz egy lépés hiányzott. köszi mindenkinek a segítséget. (gondoltam, hogy egyszerű a megoldás, a Templatemonsteren találtam rá http://www.templatemonster.com/help/how-to-change-prestashop-admin-panel-language.html )

:)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...