Jump to content

1.5 magyarítás

mtom75
 Share

Recommended Posts

Szerintem továbbra is a BO oldalon a Localization > Fordítás alatt tudod a magyar fordítást megoldani, a magyar nyelv kiválasztása a Localization > Nyelv menüben állítható. Ftp-n megnézve a moduloknál a magyar nyelvi fájl a translations alkönyvtárakban található hu.php-ben tárolódik.

Most pl ha én a kategóroákat akarom magyarul kiiratni akkor

web/modules/blockcategories/translations

könyvtárban lévő hu.php file-t kéne szerkeszteni?

csináltam egy ugyan olyan file-t mint ami a németbe van mivel a hu.php üres volt.

De nincs eredménye.

Köszi

nem működik az ékezetes speciális html karakter kell neki.

De máshogy nem működik és nem tudom az okát.

Már újra is telepítettem.

Nyelvet beállítottam, front office lefordítottam.

Alapértelmezetnek beállítottam magyar nyelvet.

Edited by mtom75 (see edit history)

Én az 1.4.8.2-ről frissítettem a próba oldalamon a legújabbra és nyelvi gond nincs (más épp elég).

A frissítésnél ha jól rémlik van legördülő menű az oldal közepén, ott a legfelsőt kell kiválasztani.

Délután egy másik próbaoldalamon megnézem, majd kiírom, hogy mit merre kellett csinálnom, vagy lementem képileg.

Szerintem továbbra is a BO oldalon a Localization > Fordítás alatt tudod a magyar fordítást megoldani, a magyar nyelv kiválasztása a Localization > Nyelv menüben állítható. Ftp-n megnézve a moduloknál a magyar nyelvi fájl a translations alkönyvtárakban található hu.php-ben tárolódik.

nálam a szerver beállításai nem teszik lehetővé a nyelvi fájl back officeban történő módosítását.

érdekelne, hogy pl a categories, wieved product, cart stb átírása hogyan lehetséges másképpen?

a hu.php k amiket találtam, álltalában csak ezt :

<?php

global $_MODULE;

$_MODULE = array();

tartalmazzák

köszönet

Edited by smnetbp (see edit history)

Most azt tapasztalom, hogy akármely telepített nyelvi modult állítom akkor jó, de a magyar nem működik.

Valami ötlete van valakinek?

Köszi

Én töröltem a magyart, majd újra feltöltöttem és most 80% ok

nálam a szerver beállításai nem teszik lehetővé a nyelvi fájl back officeban történő módosítását.

érdekelne, hogy pl a categories, wieved product, cart stb átírása hogyan lehetséges másképpen?

a hu.php k amiket találtam, álltalában csak ezt :

<?php

global $_MODULE;

$_MODULE = array();

tartalmazzák

köszönet

én ezt úgy oldottam meg, hogy localba a sajátgépedre létrehozol egy shop-ot, lemagyarosítod és utána felülírod a szerveren hu.php fájlt

én ezt úgy oldottam meg, hogy localba a sajátgépedre létrehozol egy shop-ot, lemagyarosítod és utána felülírod a szerveren hu.php fájlt

Ez meg is volt de mintha megragadt volna a nyelv és semmi sem változott. Aztán a teljes nyelv le a szerveren majd frissít.

Tehát ezért kaptam én is ezt az üzenetet:

"Warning, your PHP configuration limits the maximum number of fields to post in a form: 1000 for max_input_vars.

Please ask your hosting provider to increase the this limit to 1415 at least or edit the translation file manually."

Felhívtam a szolgáltatót, azt mondják biztonsági okokból nem tudják megnövelni a limitet. Az angol fórumon sok hasonló problémát jeleznek, egyes esetekben a szolgáltató megnövelte a limitet, de nem mindig. Bizony én itt elakadtam, mert nem tudom, hogyan kell "localba a sajátgépemre létrehozni egy shop-ot"

uniserver

http://sourceforge.n...iform%20Server/

innen töltsd le

exe-t elindítod és kicsomagolja a C: meghajtóra, majd az uniserver/www/ alatt ami van törlöd és oda másolod a presta fájlokat

az uniserver könyvtárban lesz egy start_as_program

ezt elindítod és jobb oldalon a start both gomba klikkelsz

evvel indítod a server és mysql részt

utána a böngészőben localhost alatt éred el

Edited by feri (see edit history)

Az eredeti Presta-fájlokat másolom át és telepítem, vagy a szerverről a telepített mappa tartalmát?

Felmásoltam először az eredetit, rákattintottam a "start_as_program"-ra és a Panda rögtön leblokkolta: "Dangereous operation detected".

Edited by timeatop (see edit history)

uniserver

http://sourceforge.n...iform%20Server/

innen töltsd le

exe-t elindítod és kicsomagolja a C: meghajtóra, majd az uniserver/www/ alatt ami van törlöd és oda másolod a presta fájlokat

az uniserver könyvtárban lesz egy start_as_program

ezt elindítod és jobb oldalon a start both gomba klikkelsz

evvel indítod a server és mysql részt

utána a böngészőben localhost alatt éred el

vagy wampserver, én ezzel csináltam

http://www.wampserver.com/en/

Edited by smnetbp (see edit history)

Mit csináljak, kapcsoljam ki a Pandát a telepítés idejére?

ha nem enged akkor nyugodtan de ha biztosra akarsz menni, tölds le a telepítőt és csatlakozz le a netről, panda ki, telepít, panda be......

"Please ask your hosting provider to increase the this limit to 4501 at least or edit the translation file manually."

Hol található a fordítás? Az Uniserverrel nem boldogulok, kénytelen vagyok kézzel fordítani.

• 2 weeks later...

Sikerült localhost-on Prestát varázsolni, tökéletesen működik, viszont a "max_input_vars" továbbra is 1.000 marad és nem enged fordítani. Hol található az az átkozott php.ini fájl, ahol ezt az értéket módosítani tudnám?

Telepítettem a Wamp Servert, a fordításokat szép lassan csinálom, exportálom a nyelvi fájlt a localhost-ról, importálom a webshopba, bizonyos helyeken viszont nem frissülnek a fordítások, megmaradnak a régiek.

Mi lehet a gond?

Ott is van, viszont a fordító a "performance"-t "megjelenés"-nek fordította, Sok esetben csapnivaló a fordítás, bárki is csinálta.

Na szóval: ott minden az eredeti beállítás, a localhost-on is ugyanaz. Hozzáférésed még mindig megvan, ha gondolod, megnézheted.

• 1 month later...

Sziasztok!

Tud valaki valami magyarosítást az 1.5-höz és hogyan kell jelenleg azt be/fel tölteni.

Sajna pár éve nem foglalkoztam prestával és már minden kiesett.

Még egy kérdés: -régen volt egy 18 év feletti beléptetéshez való modul az jó még az 1.5-höz vagy van már új helyette?

eléggé necces volt a régi szerintem.

Köszönet!

• 2 weeks later...

Most javítom a fordítást, valóban sok félreértelmezés van benne. Már sokat korrigáltam de csak ha teljesen elkészül akkor frissül majd a hivatalos letöltéseknél. A jelenlegi állapot letölthető innen. Ha találtatok durva tévedést kérlek írjatok. Ha valaki segítene szeretne a hátralévő kb ezer sor fordításában akkor ne fogja vissza magát, ill a meglévő 8500 sort sem árt átnézni.

Üdv

Gabor

• Like 1

Csak annyi lenne a hozzáfűzni valóm, hogy én is sokat javítottam a fordításon még az 1.5.2-nél kb 5% -ot ugrott akkor. Ami nekem nem tetszik, hogy tegező formátumban van 1.5.2 óta pl. : jelentkezz be stb.. Kellene külön egy magázó nyelvi verzió is nem gondoljátok? Gondoljatok bele: 50 éves pénzes vásárló a webshopon nem feltétlen örül a tegezésnek nem? Én ebben lépnék.

• 2 weeks later...
  • 4 weeks later...
sziasztok!

valaki tudna nekem segíteni, hogy miképpen lehet átváltani magyar nyelvre az admin felületet? már újratelepítettem háromszor a boltot, de még mindig nem sikerül rájönnöm. a lokalizációnál mindent beállítottam, a hivatalosan kitett fordítással és az itt közzétettel is próbálkoztam és semmi. van valakinek valami ötlete?

köszi előre is a segítséget.

Edited by felhasznalo (see edit history)

sziasztok!

valaki tudna nekem segíteni, hogy miképpen lehet átváltani magyar nyelvre az admin felületet? már újratelepítettem háromszor a boltot, de még mindig nem sikerül rájönnöm. a lokalizációnál mindent beállítottam, a hivatalosan kitett fordítással és az itt közzétettel is próbálkoztam és semmi. van valakinek valami ötlete?

köszi előre is a segítséget.

Ha sehogy sem működik akkor próbáld meg lementeni a magyar nyelvet a gépedre az oldaladról aztán ugyanazt importálni. Nekem ez megoldotta. Vagy pedig a másolásnál a magyart másold az angolra.

köszi, az exportálás/importálás nálam nem járt sikerrel, korábban próbáltam. nekem is az volt a gyanúm, hogy csak az oldja meg a problémát, ha a magyart átrakom az angolra, köszi a segítséget, így fogok tenni, mert már nem bíííírom cérnával. :rolleyes:

sziasztok!

azt hiszem, hogy én voltam a béna. csak annyit kellett tenni, hogy jobb oldalon fent (az áruház előnézete előtt) rákattintsak a "my preferences" opcióra, és ott átállítsam az angolt magyarra. ez asz egy lépés hiányzott. köszi mindenkinek a segítséget. (gondoltam, hogy egyszerű a megoldás, a Templatemonsteren találtam rá http://www.templatemonster.com/help/how-to-change-prestashop-admin-panel-language.html )

:)