Jump to content

Notificari E-mail - Gmail, Module Payment


akhton

Recommended Posts

Buna,

 

Am instalat pentru prima data Prestashop marti, totul a decurs ok, vreau sa va multumesc tuturor pentru acest forum pentru ca s-a dovedit a fi un ajutor super. Eu zic ca am invatat multe de marti pana acum.

 

 

SIngurele probleme cu care ma confrunt acum sunt:

 

- Notificari E-mail -

 

in momentul in care primesti e-mail cu detalile contului, sau comanda a fost anulata/modificata, sau payment notification. Am reusit sa modific designul de la e-mail si chiar arata super dar aceste notificari nu functioneaza pe G-mail. Am testat pe mai multe conturi de e-mail cu ar fi Yahoo, conturi de e-mail de pe niste domenii personale, Hotmail, dar pe G-mail nu primesc notificari. Pot crea cont cu G-mail, pot plasa comanda etc. doar ca nu primesc notificari pe e-mail.

 

- Designg Factura -

 

Unde se poate modifica desingul de la facturi (invoice) ? :)

 

-Module de plata-

 

Am vazut ca sunt ca default "Bank wire" si "Cheque" . Bank wire banuiesc ca se poate folosi dar inca nu l-am testat, este ok acest modul?

 

Si pentru plata cu cardul imi puteti recomada vre-un modul?

 

Ma gandeam sa ii contactez pe cei de la PayU (http://www.payu.ro/ ) , a mai lucrat cineva de aici cu ei, sunt ok?

 

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Daca ma poate ajuta cineva cu problemele de mai sus, as fi recunoscator :)

 

Mersi.

 

Edit: am instalat ultima versiune de prestashop

Edited by akhton (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...