Jump to content

Zaloha databaze


Pajik

Recommended Posts

Jen takový poznatek, dlouho mě to pěkně zamotalo hlavu. Třeba to někomu funguje v pořádku, třeba i jiným to bude blbnout, je lepší to vědět. Pravidelně zálohuji databázi přes Prestashop, ty počáteční databáze snad i fungovaly v pohodě, ale s postupným zvětšováním a nárůstem obsahu mně nynější kopie databáze přes Prestashop nejdou vůbec opětovně načíst. Vytvářejí se totiž s různými chybami, a když chcete nazpět ze zálohy načíst datábazi, tak to hlásí různé chyby jako "chybně zadaný údaj hodnoty integer()" a pod. Prostě se na to nelze vůbec spolehnout. Jakmile jsem udělal zálohu přes PHPadmina, tak bylo vše v pořádku. Takže od nynějška raději zálohuji přímo z databáze.

Link to comment
Share on other sites

Asi 2,5 MB. A to mi řekni, jak ji pak importuješ, to ji dělíš na 5 souborů, když maximální velikost import souboru je 2 MB ? Jinak k tomu zálohování, taky mi to jelo v pohodě dříve, ale když jsem poslední zálohu náhodou vyzkoušel, prostě import najede s hláškami chyb. Ne, nějakých zásadních, chybí nulové hodnoty v defaultních stavech, nic tragického, ale import se na tom zastaví, když se to opraví, najde si podobnou chybu o pár tabulek dále. Problém je v tom, že se na to nedá spolehnout, deset záloh bude OK a ta 11 bude nanic, proto raději přecházím na zálohování přímo z databáze, je to jistější.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...