Jump to content

probleme cu serverul sau nu?


m_c_m

Recommended Posts

sunt cam novice in toata treaba asta cu magazinele virtuale shi siturile mai complicate ... asha ca am incercat prestashopul care arata binishor shi pare shi mai ushor de lucrat cu el ...
problema mea este ca am incarcat siteul pe un server gratuit (pt acomodare shi test) lx.ro mai exat ... siteul nu functzioneaza deloc bine ... am incercat shi versiunea 1 shi 1.1 ... amandoua fac probleme ...
a mai intalnit cineva acceashi problema sau nu are deaface cu serverul ?

Link to comment
Share on other sites

salutare..am incercat si eu sa instalez presta pe diverse site-uri ce mi-au oferit hosting(ca subdomeniu al acestora) si nu a mers deloc. dupa ce am cautat diverse cauze, am citit pe un forum ca presta nu functioneaza pe subdomenii. atunci am ales un domeniu.ro si totul merge foarte bine acum..

Link to comment
Share on other sites

eu n-am avut niciodata probleme pe serverele mele... ai probleme daca folosesti php 4... dar si alea pot fi trecute daca setezi niste parametrii... problema e ca acesti parametrii nu sunt trecuti clar nicaieri (sau n-am gasit eu) si cam trebuie sa-i ghicesti... dar merge brici si pe php4, php5... apache-ul nu conteaza

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Merge foarte bine cu presta shop spatiul.ro, am avut si eu hosting ieftin de la ei , acum vad ca nu mai au oferta la 0.5E pe luna, dar te costa 60 lei pe an, ceea ce mi se pare destul de convenabil. Eu am acum cont de reseler de la ei, si prestashop merge impecabil.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Hosting in Romania pentru PRESTASHOP 5 RON/Luna 2GB Spatiu/20GB Trafic

deci ai de 10 ori mai mult spatiu la aceasi bani si in plus fata de spatiul . ro :
SQL nelimitate
MAIL nelimitate
DOMENII nelimitate
SUBDOMENII nelimitate
.... si altele


WINDOWS sau LINUX
PLESK sau CPANEL cu WHM



La fel este cont de reseller.

Eu am 9 domenii .ro si inca vreo 20 de subdomenii , fiecare are instalat cate un prestashop ... merge perfect prestashopul pe el.

+ director web
+ alte chestii marunte
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...