Jump to content

Bug ? Atentie sa nu patiti ca mine.


vietnam

Recommended Posts

Am versiunea 1.1 de la prestashop, tradusa in Romana . Atentie daca adaugati ceva la EAN13 , dupa ce am adaugat o descriere la produs in EAN13 , linkul de produs era http://mobila-online.biz/35-cos-jolly-pentru-detergentii-107/45.html , iar daca dau click ma duce in categoria 35 , dupa ce am scos descrierea de la EAN13 , merge direct linkul http://mobila-online.biz/35-cos-jolly-pentru-detergentii-de-casa.html .


Alta faza la care nu stiu cum sa fac . Am adaugat la punctul 3 la combinatii

Atribute Pret Greutate Referinta EAN13 Cantitate Imagine Actiuni
Amortizor - Fara, Finisaj - Crom 0.00 € 0kg 107 1 Niciunul Modifica aceasta combinatie Sterge aceasta combinatie
Amortizor - Fara, Finisaj - Gri 0.00 € 0kg 1 Niciunul Modifica aceasta combinatie Sterge aceasta combinatie
Amortizor - inclus, Finisaj - Crom 0.00 € 0kg 1 Niciunul Modifica aceasta combinatie Sterge aceasta combinatie

Dar eu daca dau click pe produs mie imi arata 4 variante, aratand si varianta Amotizor - inclus - finisaj Gri, varianta care nu ar trebui sa exista . Aveti idee cum pot repara asta, fara sa fac manual, grupa si atribut implicit, ar fi prea complicat.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

eu am avut versiunea veche si nu aveam absolut nici o problema cu atributele. acum refac site-ul din cu totul alte probleme si am versiunea1.1.
cand vreau sa setez atributele nu le vad, nu apar pe randurile din back office acolo unde ar trebui. am incercat si din product combination, tot nimic. ele apar totusi pe site, dar nu si in back office. si nu pot seta sa vad patratele de culoare. ai idee de ce? ce nu fac bine??? grupul de atribute este setat ca si culoare, totusi la do not show nu am alta optiune, cea de show colors. am mare nevoie de aceste atribute, este poate ce mai important lucru pentru care am ales prestashop.

Link to comment
Share on other sites

se pare ca era browserul de vina, acum functioneaza. O alta intrebare, am vizitat site-ul tau, cum ai reusit sa modifici modul de pozitionare al produselor? varianta pe scurt te rog, cat sa mi dau seama daca depaseste sau nu cunostintele noastre. Eu sunt simplu utilizator de comp, iar colega mea stie html. mersi

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...