Jump to content

[SOLVED] Adaugare imagini produse


Recommended Posts

Salut,

Nu stiu daca aici e locul cel mai potrivit pentru intrebarea mea, dar fac totusi o incercare. Am descoperit recent PrestaShop si l-am instalat pe site. Din pacate nu reusesc sa adaug nicio imagine pentru produse: selectez fisierul, adaug descriere si dau Save. Imi apare update cu success dar nu se incarca nicio poza.

Nu am reusit sa modific nici logo.

Am ultima versiune instalata (1.4.9.0).

Are cineva o idee care ar putea fi problema, sau ce trebuie sa verific?
(am un topic deschis si pe forumul general - http://www.prestashop.com/forums/forum/33-discutii-generale/)


Multumesc,
Nicu.

Edited by nzecheru (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Salut,

 

Nu stiu daca aici e locul cel mai potrivit pentru intrebarea mea, dar fac totusi o incercare. Am descoperit recent PrestaShop si l-am instalat pe site. Din pacate nu reusesc sa adaug nicio imagine pentru produse: selectez fisierul, adaug descriere si dau Save. Imi apare update cu success dar nu se incarca nicio poza.

 

Nu am reusit sa modific nici logo.

 

Am ultima versiune instalata (1.4.9.0).

 

Are cineva o idee care ar putea fi problema, sau ce trebuie sa verific?

(am un topic deschis si pe forumul general - http://www.prestashop.com/forums/forum/33-discutii-generale/)

 

 

Multumesc,

Nicu.

Salut, 

 

1mai intai de toate va trebui sa verifici daca tema instalata este compatbila cu versiunea de prestashop instalate de tine 

unele teme cumparate sunt compatbilie cu anumite versiuni.

2Incerca sa faci upl. din alt browser crome, ie, mozzila.

 

numai bine !

Link to comment
Share on other sites

Multumesc pentru raspunsuri, Problema a fost rezolvata, am luat legatura cu providerul si era o problema a serverului pe care era gazduit site-ul (la acelasi provider, pe un domeniu era OK si pe unul nu). Dupa ce au mutat site-ul pe alt server problema s-a rezolvat.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...