Jump to content

πρόβλημα με e-mail


zeitnik

Recommended Posts

Καλησπέρα,

 

έστειλα ένα δοκιμαστικό e-mail από το Ρυθμίσεις >Email > Στείλε δοκιμαστικό email και αντί να λάβω το κανονικό template όλο το μήνυμα από το θέμα μέχρι και τα σχόλια ήταν σε μορφή..........

 

Αυτό είναι ένα δοκιμαστικό μήνυμα, ο εξυπηρετητής σας είναι διαθέσι& ...

 

Ξέρει κανείς γιατί?

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Καλησπέρα,

Και σε εμένα το ίδιο πρόβλημα σε 1.4.9. Το δοκιμαστικο email έρχεται όπως το δικό σου. Σε δοκιμαστικές παραγγελίες που έκανα το επιβεβαιωτικό email ήρθε κανονικά εκτος απο το string που προφανώς είναι το όνομα του καταστήματος.

Μήπως βρήκες κάτι;

Link to comment
Share on other sites

Γεια σου Νίκο,

 

εγώ το άφησα έτσι γιατί το κάνει μόνο στο test mail, όλα τ άλλα δουλεύουν κανονικά και στο gmail και στο cpanel.

 

Κάτι παίζει μάλον μόνο με το test mail.

Link to comment
Share on other sites

Δεν γνωρίζω την λύση αλλά από όσο γνωρίζω προέρχεται από σφάλμα στην κωδικοποίση (αντί για UTF-8, ANSI κτλ). Για παράδειγμα στο μήνυμα του zeitnik γράφει: "Αυτό είναι ένα δοκιμαστικό μήνυμα, ο εξυπηρετητής σας είναι διαθέσι...". Δεν είμαι βλέπεται πληροφορικάριος, λογιστής είμαι. Αν και σκοπεύω να σπουδάσω και πληροφορική ;)

Link to comment
Share on other sites

Τα τελευταία σχόλια νομίζω πως ήταν περιττά. Μάλλον θα έπρεπε να μας πεις μόνο το ότι δεν έχεις λύση.

Για την πληροφορική καλά θα κάνεις όμως μέχρι τότε ενημερωτικά σου παραθέτω το παρακάτω από το αρχείο .html:

 

<meta http-equiv="Content-Type" content="text/html; charset=utf-8">

 

Καλό διάβασμα

Edited by zeitnik (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...