Jump to content

Nepřevzetí zásilky


Mamejeradi.cz

Recommended Posts

Netýká se to přímo prestashopu,ale shopů obecně.
Řešíte někdo nějak když si zákazník nepřevezme(a samozdřejmně nezaplatí)?
Někdo jsem viděl,že měli v obchodních podmínkách,že požadují storno poplatek,třeba v 10% ceny zboží minimálně třeba 300Kč.
Nebo když někdo nesmyslně zruší objednávku?

Link to comment
Share on other sites

Zdravím, jo já mám na svým shopu v obchodních podmínkách že účtujem stornopoplatek 200Kč, ale je to jen v případě vrácení zboží bez udání důvodů, naše chyba v dodání nebyla. Bylo to jen rozhodnutí zákazníka a zákazníci to akceptují, nás to stálo čas a poštovné. Bohužel při nepřevzetí zásilky je to asi těžko vymahatelné. No zákazníci by se měli zamyslet a když už něco objednají tak to laskavě převzít, nebo kdyby aspoň stornovali objednávku řekněme do 2 hodin aby nedošlo k odeslání. Ušetřili by tím spoustu času a péče o jiné zákazníky, kteří mají opravdový zájem.

Link to comment
Share on other sites

Storno poplatek si myslím má svojí logiku. Každopádně jsem zastáncem "zaplať předem" a získej výhody. Protože Presta je pro výhody a věrnost klientů z tohoto principu koncipována - je již na majiteli jakou strategii zvolí. Pokud chceme přijímat platby předem před fizickým odesláním ap. je potřeba mít ale takové zboží vždy skladem! V německu je za storno u některých shopů i 20-30 EURO cca. 750,- CZK

Link to comment
Share on other sites

Mám platbu předem i dobírkou a mohu říci že je to tak 50/50. Problém nastává když si zákazník zvolí platbu předem a hodí do košíku zboží které
skladem není, je to třeba jen jedna položka z 10 ale i tak pak cena nesouhlasí. Ale řešíme to akčně, přeplatek vracíme zpět na účet zákazníkovi a problém taky zatím nebyl. Zatím jen nevím tedy jak řešit nepřevzetí zboží.

Link to comment
Share on other sites

U mě nebude dost dobre mozný mít skladem ani polovinu toho,co chci prodávat.
Chtěl bych mít na shopu tak 8000 polozek...
Ale něco vymyslet by to chtělo,jenže nevím co,na některých položkách je marže tak minimální,že levněji to už dávat nemůžu...

Link to comment
Share on other sites

Vykoumat se dá cokoliv, mělo by to ovšem být v mezích zákona. Pokud někdo zruší objednávku bez patřičného odůvodnění, lze mu tento poplatek plesknout! Otázkou ale zůstává, zda ti to někdo také zaplatí. Pokud se ti takových nedoplatků ze strany ne-seriozních klientů nastřádají, můžeš pak cca. 100 těchto údajů prodat agentuře pro vymáhání pohledávek. Kde ale máme pak ochranu osobních údajů že?

Je v tom zakopaný čokl ! >:(

Link to comment
Share on other sites

Vykoumat se dá cokoliv, mělo by to ovšem být v mezích zákona. Pokud někdo zruší objednávku bez patřičného odůvodnění, lze mu tento poplatek plesknout! Otázkou ale zůstává, zda ti to někdo také zaplatí. Pokud se ti takových nedoplatků ze strany ne-seriozních klientů nastřádají, můžeš pak cca. 100 těchto údajů prodat agentuře pro vymáhání pohledávek. Kde ale máme pak ochranu osobních údajů že?

Je v tom zakopaný čokl ! >:(


Zase tak moc zakopaný není :-)

Pokud máš ve smluvních podmínkách ošetřen storno poplatek (jak to budeme nazývat je jedno) a pokud není nějak přehnaně přemrštěný, tak se při prodeji pohledávky vůbec nemusíš ochranou osobních údajů zabývat. Postoupení pohledávek řeší § 524 OZ.
Řeším tyto probémy ve firmě denně. Mimo jiné s pohledávkami obchodujeme a jediné na co si musíš opravdu dát pozor je, aby jsi nezveřejňoval "nepodnikatele". Tedy soukromou osobu co nepodniká, respektive nakupuje bez IČ neupomínat veřejně. Pokud je to ale s IČ, tak těm běžně posíláme při neplacení velmi výrazné korespondenční lístky s uvedenou částkou dluhu a postupem exekuce a podobně.
Proto je myslím dobré mít v registraci možnost IČ. Kdo může (znám to podle sebe) zadá IČ a koupí na firmu. A při problémech pak není zase tak moc chráněn než nepodnikatel, na kterého se musí opatrněji.
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...