Jump to content

Cum copii baza de date pe alt host?


Recommended Posts

Salutare prieteni, am asa o nelamurire, maine trec saitul pe alt host, ce pot sa fac ca sa mut baza de date cu toate produsele pe alt host ? Ajutatima va rog.

 

Plus la acesta am o problema si nu o pot rezolva si gata, am incercat sa editez fisierul header.tpl din tema, dupa ce lam editat si salvat imi arata ca are 0b fisierul, am incercat sal sterg, sal adaug din nou, am incercat sal editez, dar cind il salvez, iarasi se salveaza cu 0b, am sters de pe host fisiere, ma gindeam ca nu este spatiu, si tot aceeasi problema, ce ar putea fi?

Link to comment
Share on other sites

Poti salva baza de date in 2 moduri, primul din BO->Tools->DB backup iar al doilea cu phpMyadmin si Export la baza de date.

Ulterior o poti importa in baza de date pe care o ai la host-ul respectiv.

In ceea ce priveste a doua problema este cam neclar, fisierul respectiv este pe localhost sau la un provider ?

Daca-i la provider poate sa rezolve el daca-i pe localhost poti gasi pe net programe care sa-ti faca unlink la fisier.

Link to comment
Share on other sites

Salutare prieteni, am asa o nelamurire, maine trec saitul pe alt host, ce pot sa fac ca sa mut baza de date cu toate produsele pe alt host ? Ajutatima va rog.

 

Plus la acesta am o problema si nu o pot rezolva si gata, am incercat sa editez fisierul header.tpl din tema, dupa ce lam editat si salvat imi arata ca are 0b fisierul, am incercat sal sterg, sal adaug din nou, am incercat sal editez, dar cind il salvez, iarasi se salveaza cu 0b, am sters de pe host fisiere, ma gindeam ca nu este spatiu, si tot aceeasi problema, ce ar putea fi?

In cazul bazei de date ai primit deja raspuns.

In cazul fisierului, presupun ca hostingul are cPanel. In cazul asta poti sterge fisierele/folderele cu probleme de genul asta din Legacy file manager. Sau poti apela la hosting si ii rogi sa stearga ei fisierul respectiv.

Edited by urecheatu007 (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...