Jump to content

Másik cím használata számlázásra - probléma


amateur

Recommended Posts

Sziasztok!

Regisztrációs űrlapon akadt egy kis gondom.

Ha regisztrációnál a vevő "Másik cím használata számlázásra" opciót válaszja akkor a "id_ország szükséges" hibaüzenetet kapja.

Az űrlapon nem jelenik meg az országválasztó mező, így azt nem lehet megadni.

 

Regisztrált vevőnél "Új cím hozzáadása", minden kötelező kitöltve, mentés után nagy fehér halál - "Fatal error"! Azaz, sehogy sem lehet eltérő számlacímet megadni.

 

Volt már ilyen valakinek? Szerintetek hogyan tudnám javítani?

 

Elöször egy hasonló témájú "megoldott" topicba írtam (ott adatbázis módosítás okozta).

Gondolom valami beállísi gond lehet, tpl-ben, php-ben, stb... nem gépészkedtem.

Kissé átalakítot "prestashop-christmas-theme-2011" támát használok.

 

Még egy kérdés, ha már bele kell piszálnom, a regisztrációs űrlapot hogyan tudnám változtatni úgy, hogy közben megbízhatóan működőképes maradjon? Szívem szerint pár dolgot kihagynék(...születési dátum, nő-férfi...)?

 

Üdv és előre is köszi a segítséget.

Link to comment
Share on other sites

Visszaállítottam az alap témát, ugyan az a hibaüzenet mindkét esetben.

 

Termék kosárba és új reg. más számlázási címnél:

Jelenleg 1 hiba van:

  1. id_ország szükséges.

Ugyan úgy nem tudok országot megadni + use another address for invoice jelölő mező szöveget itt nem fordítja.

 

Regisztrált felhasználó, új cím megadásánál: fatal error

 

Igyekeztem elkerülni minden durvább belenyúlást.

Képet, ikont cseréltem az img könyvtárban css-ben padding állítás stb...

modulokat, ki-be kapcsolom, beállítom, jobbról-balra teszem stb...amit az admin felület enged...

Egyszóval ismerkednék a prestával, ami amúgy jól használhatólenne.

Jó pár funkció nem működött pld csak a létrehozás kategóriában tudtam a terméket megjeleníteni + főoldal. nem nyílt ki a kategória fa az admin termékoldalon stb...

Ezeket a PrestaShop™ 1.4.9.0-ra frissítés megoldotta már működnek.

 

...csak, hááát az eltérő szlacím megadhatósága nélkül gyakorlatilag használhatatlaná válik a presta

...vagy lehet, hogy az ingyenes verzióknál ez nem véletlen? Mondjuk akkor nem csak én szenvednék itt ezzel! :o)

Link to comment
Share on other sites

én gyalúlnám a helyedbe az egészet

hiányzik vmelyik fájlból az ország id

vmi nem kerek, mert a megyét kikapcsoltam, de mégis hozni akarja

a város alatt kéne lennie az országnak, ott is van a helye, de sztem ki van törölve vmelyik fájlból

Link to comment
Share on other sites

kész

kitörölted a magyarország-nál az ország kérést

visszaraktam

én a helyedbe nem vinnék fel ennyi nyelvet és országot, amíg nem 100-as a shop

utána ráérsz egyenként, ha szükség van rá

a megye kikapcsolva, sztem ne vegyél fel megyéket, csak gond lehet vele

nem töröltem semmit, csak beállítottam a zónát, átírtam magyarra egy-két dolgot

 

na pá

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ne tudd meg mit szívtam a K megyével, meg a többivel.

Azt hittem én vagyok ilyen béna amatőr (mondjuk de, igen).

Ezért is választottam ezt a szolgáltató és presta összeállítást.

1 gombnyomásra telepíti az automata a magyar verziót, ilyen bénázó amatőröknek gondoltam ez való.

 

szal akkor szerinted kuka? és 0-ról újra mindent?

pedig már kezdett alakulni... :(

Link to comment
Share on other sites

Szia Feri!

Nem akartalak a múltkor éjszaka már tovább zaklatni.

Regisztráltam az asszony emiljével, megadtam a két címet és a következő hibaüzit dobta:

 

TECHNICAL ERROR: unable to send login informations

 

Details:

Error thrown: [object Object]

Text status: error

 

Nem tudtam tovább menni...kikattintottam látszólag nem fejeztem be a regisztrációt.....de végül is átjött az értesítés, be tudtam lépni, működik a fiók mint ha mi sem történt volna.

A srác is regisztrált, Ő 1 címmel, neki semmi gáz, minden rendben ment. (mondjuk a rendelést később ezen még nem próbáltuk)

...később próbálgattam, a következőket műveli: próba bélának már 3 címe van, műxik az új cím hozzáadás... :) ...de cserébe nem lehet rendelni... :(

  • ...termék kosárba...fizetés...belépés...ugyan az az üzenet mint fent...nem lehet tovább vinni...OK gomb a hibaüzin...termék kukába a kosárból...eltűnik az egész fiókom modul...
  • ...belépés....termék kosárba...fizetés...eltűnik az egész középső blokk mint előbbinél...
  • ...később kitöröltem és csak egy címet hagytam meg, így is uez maradt a helyzet

Nagyon úgy néz ki, hogy egyáltalán nem lehet rendelni az oldatról, a régi és új regisztrációval is ezt csinálja.

 

Nagy pofátlanság lenne ha azt kérném, hogy nézz rá, mi a túró lehet a baja?

Mittom én, majd kitalálok valamit, beveszlek társnak ha egyszer összejön az oldal (végül is regben már ott vagy :rolleyes: ), vagy MPL-el küldök mogyorós csokit.

 

Húzok melózni, köszi, üdv!

Link to comment
Share on other sites

szia,

 

csak most láttam, hogy írtál

ezért javasoltam anno, hogy én még most törölném az egészet és teljesen újból raknám, mert később, amikor már nagyobb adatbázis van, több képpel, simán lehet, hogy vmi nem fog működni, egy teljesen más helyen. Egy install és termék vissza rakás, ha nem sok termék van, kb. fél óra egy pontos csv-vel. a hibát megkeresni meg órák lehetnek és nem teljesen bizti, hogy 100%-osan megtaláljuk a hibát. első körben én csinálnék az admin részen egy mentést, amit a szgépre is lemásolnék (bármi történhet) és utána felül írnám az egész shop fájlokat. evvel megoldódna, ha a fájlokban van a hiba. De ha beállítási gond van, mint múltkor is, akkor ez nem fogja orvosolni sajna és fene tudja, hogy mikor találjuk meg. megnézem, de gyanúsan sok a hiba.

Link to comment
Share on other sites

na, megnéztem és úgy néz ki jó lett

az universal pyment modul kavart be, én törölném a fenébe, nincs szükség rá

jelenleg bármilyen regisztrációnál jól müxik, van már fizetési lehetőség is. csináltam 2 próba rendelést feri néven. nekem nem írt ki hibát.

találtam 1-2 furcsaságot és átállítottam az mpl árat, állítsd vissza, de küldj egy mélt és privátba leírom a szarvas hibákat

Link to comment
Share on other sites

Szia, köszi, szuper!

Mára sajna kórházlátogatás volt a program, csak most jutottam el a gépig.

Lehet, hogy lesikálom az egészet, ahogy javasoltad. Már tegap este ezen filóztunk a sráccal.

Egy komplett CSV-t esetleg érdemes lenne exportálni. Erre van valami javaslatod, kész megoldás a prestában?

 

 

A fizetési lehetőséget én vettem ki, mert csak kp fizetés játszik, itt is és a futárnál is, ...válassza ki, hogy kp fizet vagy kp fizet, meg elég hülyén néz ki személyes átvét+kp-nél, hogy...Ön az utánvétes fizetést választotta az áru átvételekor... vagy valami hasonló szöveg van. Egyébb fizetési lehetőségek: újra kp vagy kp. stb..tudom át lehet sok mindent írni, de akkor jönnek ezek a hasonló gixerek, biztos nem nagy dolgok de találd meg, hogy mi és hol...

Lehet, hogy neki ugrok. Ha nem jön össze: A verzió.

 

köszi, üdv

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

sziasztok!

 

nekem az a problémám, hogy regisztráció során meg sem jelenik az az opció, hogy másik cím használata számlázásra.

hogyan tudom beállítani, hogy ne csak szállítási címet de másik címet (számlázási címet) is be lehessen állítani.

 

prestashop 1.5.6.2

Edited by teegey (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

sziasztok!

 

nekem az a problémám, hogy regisztráció során meg sem jelenik az az opció, hogy másik cím használata számlázásra.

hogyan tudom beállítani, hogy ne csak szállítási címet de másik címet (számlázási címet) is be lehessen állítani.

 

prestashop 1.5.6.2

 

Szia!

Regisztrációnál csak egy címet lehet megadni + a cím megnevezését (munkahely, szállítási, számlázási ... akármi).

Amikor már regisztrált, a saját fiókban tud több címet létrehozni. A rendelés leadása közben van egy olyan pipálási lehetőség, hogy a szállítási és számlázási azonos-e. Ha nem, akkor legördülőből választod ki, hogy melyik-melyik.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...