Jump to content

Imi apare semnul intrebari pe fundalul sitului la activarea URL prieten


Recommended Posts

Am o problema ca activarea acestei optiuni ca sa apara adresa pagini in html dar problema este ca imi apare pe fundalul sitului mai multe semne de intrebare si nu stiu care este motivul

Al doilea lucru as vrea sa stuiu daca exista o modalitate de ami pune o amprenta pe pozele care la bag la produse?

Link to comment
Share on other sites

Da am redenumito .Deci daca instalez prestashop 1.1 final totul merge ok cu exeptia ca atunci cand vrau sa dai clik pe termeni si conditi imi zice ca id nu exista sau cand vreau sa dau clik la linkul deliver imi da eroare 404 am citit pe tot forum si tot nam dat de cap

cand am instalat cea dea doua versiune 1.2 alpha imi perge totul ok nu am nici o problema cu linkurile si cu paginile de pe site .DAR imi apare pe fundalul sitelui semnul intrebari am dat amprenta pe poza din module/watemark lam activat dar cand vreau sa bag o poza cu amprenta pe care o doresc nu imi apare acolo

VA ROG FOARTE MULT AJUTATIMA CA SUNT CAM DISPERAT TREBUIE SA DAU DRUMU IN O SAPTAMANA LA MAGAZIN SI NU POT PANA NU REZOL PROBLEMA ASTA >VA MULTUMESC FOARTE MULT

Link to comment
Share on other sites

Am aflat cam de unde este problema la thema care vine cu tot pachetul nu imi apre semnul intrebari dar la thema care o schimb imi apare atunci cand iau din foldarul css de la thema care vineo odata cu tot pachetul daca mut fisierul global.css si il mut la thema cu problema imi dispare acel semn de intrebare dar problema este ca nu styu ce sa modific acolo .Cel putin asa mi se pare mie .Da-ti si voi cu parerea sa mai incerc si altceva

Link to comment
Share on other sites

nu te sfatuiesc sa-i dai drumu la magazin pe 1.2 alfa deoarece pot aparea probleme si o stai mai mult sa le rezolvi decat sa te ocupi de comenzi si altele.


iti lipsesc imagini din thema sau daca ai serverul linux fii atent cum sunt denumite imaginile (cu litere mari sau mici).

imaginile trebuiesc denumite exact asa cum sunt scrise in linkurile din globall.css (LITERE MARI /litere mici / Litere Mari si mici)


semnul intrebarii iti apare de la "image not found" al prestashop.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...