Jump to content

QR code beillesztés


ferke21

Recommended Posts

Szerintetek, hogyan lenne célszerű a fejlécbe, vagy oldalra QR códot beilleszteni, beszúrni?

Képként vagy kód ként?

Képként a hirdetés modul megfelelő lenne-e?

Kódként nincs rá ötletem, hogyan.

 

Tudna rá valaki valami megoldást?

 

Továbbgondolva, milyen lenne ha minden termékhez hozzá lehetne rendelni.

Link to comment
Share on other sites

Az arra jó, hogy az okostelefonoddal vásárolj pl. terméket.

Sajnos nálam nincs rá lehetőség.

Pedig haladnom kellene az új technológiával.

 

Befizettem a mouseflow.com-ra, érdekes dolgok derültek ki.

Pl. mobilos shop is jól jönne már, mert ezzel is "támadnak" egyesek.

De még sok embernek továbbra is alapvető gondjai vannak a látogatások visszanézése alapján.

A program nagyon jó, kár, hogy havi díja a közepes opcióval 3600.-Ft.

 

Az OsCommercben volt olyan ingyenes!!! bővítmény, hogy Supertracker. Itt egy csatolt kép a BO felületről:

post-358060-0-93369400-1345574049_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Egy kissé felkészületlenül hoztam létre ezt a topikot.

Körbenézve a neten, találtam QR modult Presta Shop 1.4 verzióhoz, ami minden termékhez hozzá tudja rendelni a QR kódot leírás szerint. Még nem volt időm kipróbálni, letesztelni. Mihelyt sikerül körültekintően megtapasztalnom a modult, beszámolok róla.

Link to comment
Share on other sites

Itt a beszámoló

 

1.4.7.3 és 1.4.8.2 verziókon teszteltem a modult.

Nagyszerűen működik mind a két verzióban.

Lehetőség van beállítani a QR kód megjelenésének helyét (5 lehetőség), de egyszerre csak egy helyen jeleníthető meg a kód.

Lehetőség van beállítani a QR kód képpont nagyságát (5 méret), én a 125x125 méretet használtam, ezt gond nélkül beolvasta a kisokos telefonom. A kisebb képpontokkal generált QR kódokat, sajna nem tudta beolvasni, nem állítom, hogy más telefonnal, vagy más telefon szoftverrel nem olvasható a többi méret. Ezt tudtam kipróbálni.

Lehetőség van beállítani a QR kód tartalmát (2 lehetőség) Webáruház neve + URL cím, terméknév + URL cím.

A terméknév nálam fontosabb mint a webáruház név, ezért én ezt használtam. A webáruházban 10727 terméknév szerepel jelen pillanatban. A QR kód generálása csak on-line módban lehetséges, először azt hittem, hogy nem működik a modul, amikor localhost-on kapcsolat nélküli módban próbáltam. Localhost-on csak a QR kód linkjét jeleníti meg, a QR kód nem látszik. Ez azt jelenti számomra, hogy a modul nem a gépen a háttérben generálja le a QR kódot, hanem valameik on-line QR kód generátoron keresztül.

Sajna a modul nem terjeszthető szabadon, akit érdekel, direktbe el tudom küldeni.

 

A QR kód modul, működése megtekinthető az éles weboldalamon www.ferdan.hu

Link to comment
Share on other sites

Amit még észrevettem teszteléskor:

A webáruházam háromnyelvű, magyar, orosz és angol. A kis képpontos méretnél, ha a magyar nyelvű terméknevet generálja, és ha van benne ékezetes betű, akkor túltelített a QR kód. A 2Mp optikával rendelkező telóm, nem tudta beolvasni. Ugyan ez volt a helyzet az orosz nyelvű QR kódnál. Az angol nyelvűnél (mind a három esetben ugyan arról a terméknévről van szó) simán beolvasta a generált QR kódot. Mivel az angol terméknévben nem voltak ékezetes betűk, nem volt annyira telített a QR kód, így simán beolvasta.

Ezért én a legnagyobb képpontot használom. Így mind a három nyelven simán beolvassa a nem túl hosszú terméknevet.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...