Jump to content

FanCoupon - kupony rabatowe dla fanów na facebooku


Recommended Posts

fancoupounicon.png

nowa promocyjna cena, 5€ w dół!

 

Opis produktu

 

Moduł pozwoli Ci na zwiększenie przychodów dzięki uruchomieniu zakładki na stronie fanpage, pozwalającej Twoim klientom na generowanie kuponów rabatowych - oczywiście jedynie w przypadku polubienia strony fanpage Twojego sklepu. Każda z osób, która polubi Twój fanpage, będzie miała możliwość wygenerowania kuponu z kodem rabatowym, który następnie będzie mogła wykorzystać w Twoim sklepie.

 

Facebook kupony dla fanów, pozwalają na:

  • Ustawnienie trybu działania modułu, co oznacza wybór pomiędzy automatycznym generowaniem indywidualnych kuponów dla każdego, lub generowaniu jednakowego kuponu dla wszystkich
  • Ustawienie znaków z których automatycznie wygenerowany zostanie kod rabatowy
  • Ustawienie ilości znaków wchodzących w skład kodu rabatowego
  • Ustawienie typu kodu rabatowego, co oznacza wybór między "Darmową wysyłką", "zniżka od wartości koszyka (w procentach), oraz "zniżka od wartości koszyka (w kwocie)
  • Ustawienie waluty kwoty zniżki
  • Ustawienie parametru definiującego ile razy jeden użytkownik może wykorzystać dany kod rabatowy
  • Ustawienie minimalnej wartości koszyka, od której kod rabatowy będzie aktywny
  • Ustawienie parametru pozwalającego (bądź nie) na łączenie kodu rabatowego z innymi kodami
  • Ustawienie parametru pozwalającego (bądź nie) na łączenie kodu rabatowego z obiżkami cen
  • Ustawienie opisu kodu rabatowego, który widoczny będzie w koszyku klienta, który go wykorzysta
  • Ustawienie daty, w której ważność kodu rabatowego wygaśnie

  • Ustawienie obrazu dla użytkowników, którzy jeszcze nie lubią Twojej strony fanpage
  • Ustawienie obrazu dla użytkowników, którzy już lubią Twoją stronę fanpage
  • Ustawienie styli czcionek, które wyświetlają kod rabatowy
  • Podgląd na żywo, co oznacza, że wprowadzając zmiany widoczne one będą bez konieczności przeładowania strony co znacznie podnosi efektywność i komfort pracy

Moduł działa z przygotowaną przez nas aplikacją na facebooku. Nasza appka pozwoli Ci na dodanie do swojej strony fanpage specjalnej zakładki "Fan Coupon" (nazwę określisz samodzielnie). Zaletą przygotowanego przez nas rozwiązania jest fakt, że nie musisz tworzyć swojej własnej aplikacji, z naszą propozycją nie jest to konieczne, zważywszy również uwagę na fakt, iż nasza aplikacja wykorzystuje certyfikat bezpieczeństwa HTTPS, co w skrócie sprowadza się do tego, że aplikacja będzie działać wszystkim użytkownikom facebooka!

 

Możesz sprawdzić jak wygląda i jak działa aplikacja tutaj:

 

http://www.facebook....307997355956632

 

Instrukcja instalacji:

 

steps.gif

 

Pierwszy krok

Zainstaluj naszą aplikację "Fan Coupon" na wybranej przez siebie stronie fanpage. Aplikacja facebook o której mowa dostępna jest na stronie: http://apps.facebook.com/psfancoupon/ Aby aplikacja działała poprawnie musisz zaakceptować wszystkie z zezwoleń, tj: dostęp do stron fanpage, dostęp do adresu email. W trakcie instalacji podaj adres URL do Twojego sklepu. Ważne aby adres był w postaci: "http://prestashop.vekia.pl/" czyli: http://adres.do.sklepu/

 

Drugi krok

Zainstaluj moduł w swoim sklepie

 

Trzeci krok

Skonfiguruj ustawienia modułu dokładnie tak, jak tego potrzebujesz. To wszystko!

 

 

 

moduł dostępny jest tutaj:

http://mypresta.eu/pl/moduly/portale-spolecznosciowe/kupony-dla-fanow.html

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 4 weeks later...

Kolejna aktualizacja!

Tym razem aktualizacja dotyczy tłumaczeń modułu, odtąd moduł dostępny jest w wersjach językowych: en.pngpl.pngfr.pngde.pnges.pngit.png

Co oznacza Angielski, Polski, Francuski, Niemiecki, Hiszpański, Włoski

 

pamiętaj, że zawsze masz dostęp do najnowszej wersji modułu na naszej stronie

 

pozdrawiam!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...

moduł został zaktualizowany do wersji 1.4

 

w najnowszej wersji masz możliwość dodania baneru informacyjnego w jednej z kolumn swojego sklepu o przeprowadzanaj akcji na facebooku. Użytkownik po kliknięciu w banner jest przekierowywany na stronę fanpage, gdzie będzie mógł wygenerować swój własny kod rabatowy

 

więcej informacji o module + screenshoty nowej funkcji znajdziesz na oficjalnej stronie modułu:

prestashop facebook fan coupon module - kupony na facebooku

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 2 months later...
  • 1 month later...

Propozycje do kolejnej wersji:

- wgranie własnego tła kuponu (aktualnie już jest, ale jako kompletna grafika wraz z treścią kuponu)

- nałożenie własnego tekstu na kupon i możliwość ustawienia jego pozycji

- wybór czcionki, rozmiaru, koloru

- link do sklepu, w którym można wykorzystać kupon

 

Nie trzeba w takiej sytuacji tworzyć nowej grafiki, gdy np. zmienia się wartość kuponu lub jego treść :)

Edited by aro (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

Propozycje do kolejnej wersji:

- wgranie własnego tła kuponu (aktualnie już jest, ale jako kompletna grafika wraz z treścią kuponu)

- nałożenie własnego tekstu na kupon i możliwość ustawienia jego pozycji

- wybór czcionki, rozmiaru, koloru

- link do sklepu, w którym można wykorzystać kupon

 

Nie trzeba w takiej sytuacji tworzyć nowej grafiki, gdy np. zmienia się wartość kuponu lub jego treść :)

 

Słuszne uwagi, z całą pewnością uwzględnię przy aktualizacji :-)

ps. przesłałem Ci już psd ;-)

Link to comment
Share on other sites

Dzięki :) Można jeszcze dodać, jaki format obrazu można wgrywać: jpg,png,gif itp, jeżeli jest to dowolne/opcjonalne

 

Jeszcze jedna uwaga odnośnie działania:

Jeżeli ktoś polubił fanpage, to z automatu po wejściu w zakładkę aplikacji fancoupon na FB otrzymuje kupon, który zapisuje się w preście. Nie wiem co lepsze, czy tak jak jest teraz, czy dodać funkcjonalność do vouchera "POBIERZ KUPON" i dopiero wtedy jest on generowany i zapisywany w sklepie?

Link to comment
Share on other sites

powiem szczerze, że pierwotnie tak to miało wyglądać. Moduł powstał jeszcze w czasach, kiedy facebook nieco inaczej funkcjonował, ludzie klikali like, musieli przeładować stronę ręcznie (f5), klikali w pobierz kupon - kolejne przeładowanie - i dopiero dostawali kod rabatowy. Wielu to irytowało ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

wersja 1.7.2 została wydana. aktualizacja dotyczy problemu z kumulowaniem się kodu z pozostałymi kodami rabatowymi. Teraz opcja pozwalająca na wyłączenie tej funkcji działa poprawnie z wersją 1.5.x

Link to comment
Share on other sites

aktualizacja!

 

fancoupon_new_feature_allow_to_get_new_coupon.png

 

Do modułu została dodana możliwość "zezwolenia" użytkownikom na wygenerowanie kolejnego kuponu :)

Możliwość wygenerowania kodu z całą pewnością zwiększy zainteresowanie ofertą ;) +uzupełniono Polskie tłumaczenie

Link to comment
Share on other sites

aah czyli pytałeś o coś innego

dzięki za doprecyzowanie

 

moduł o którym tutaj mowa, dodaje na fanpage zakładkę z możliwością wygenerowania kuponu, inne funkcje takie jak ta o której mówisz nie są dostępne.

 

myślę, że albo zaktualizuję ten moduł, albo wypuszczę coś nowego do supportu wspomnianej przez Ciebie funkcji ;) całkiem fajna sprawa! ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 3 months later...

wersja 1.7.5 wydana.

poprawiono ustawienia kodów rabatowych

Co dokładnie zostało poprawione z ustawieniami w ostatniej wersji? Zauważyłem, że domyślne ustawienia znaków do generowania kodów powodują problemy, np znak "@". Kupon wygenerowany z takimi znakami nie działa po stronie sklepu. Najlepiej więc stosować standardowe znaki, tj. litery i cyfry, aby uniknąć tego rodzaju problemów.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

aplikacja fan coupon została zaktualizowana!

odtąd możliwe jest wykorzystywanie modułu bez certyfikatu SSL


Co dokładnie zostało poprawione z ustawieniami w ostatniej wersji? Zauważyłem, że domyślne ustawienia znaków do generowania kodów powodują problemy, np znak "@". Kupon wygenerowany z takimi znakami nie działa po stronie sklepu. Najlepiej więc stosować standardowe znaki, tj. litery i cyfry, aby uniknąć tego rodzaju problemów.

 

przeoczyłem Twój post :| sprawdzałem wielokrotnie kupony z tymi znakami i działają.

z jakiej wersji prestashop korzystasz?

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

aplikacja fan coupon została zaktualizowana!

odtąd możliwe jest wykorzystywanie modułu bez certyfikatu SSL

 

przeoczyłem Twój post :| sprawdzałem wielokrotnie kupony z tymi znakami i działają.

z jakiej wersji prestashop korzystasz?

 

PS 1.4.10 - u mnie nie działało, więc zrezygnowałem z tych znaków i mam standardowe. Z przesiadką na wyższą PS czekam, aż wyjdzie 1.6 :)

Link to comment
Share on other sites

PS 1.4.10 - u mnie nie działało, więc zrezygnowałem z tych znaków i mam standardowe. Z przesiadką na wyższą PS czekam, aż wyjdzie 1.6 :)

 

nadziwić się nie mogę, dlaczego tak się dzieje, mogę wiedzieć z jakiego silnika mysql korzystasz? innodb czy myisam?

Link to comment
Share on other sites

nadziwić się nie mogę, dlaczego tak się dzieje, mogę wiedzieć z jakiego silnika mysql korzystasz? innodb czy myisam?

myisam - tyle, że wówczas korzystałem z modułu w wersji 1.7.4, natomiast dziś zaktualizowałem do 1.7.9

nie sprawdzałem, czy w nowej wersji też jest ten problem, bo generalnie wolę, aby fan miał łatwiejszy kod do wprowadzenia, by nie utrudniać mu życia :)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 1 month later...

wczoraj koło południa wydana została wersja 1.7.91

 

Fajnie by było (a właściwie to konieczne), aby zamieszczać changelog, bo nie wiadomo, jakie dokładnie doszły funkcje i co zostało ewentualnie poprawione w każdej kolejnej wersji. To taka moja sugestia ;)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 4 weeks later...
  • 3 months later...
  • 3 months later...

nowa wersja wydana

- aktualizacja aplikacji facebook która wspiera nadchodzące duże zmiany w działaniu aplikacji na facebooku, Facebook wprowadza istotne zmiany w sposobie udzielania uprawnień, aplikacja jest gotowa na te zmiany :-)

Link to comment
Share on other sites

vekia: mam taki scenariusz, czy ten moduł mi to obsłuży ?

z całego sklepu jest grupa towarów (z różnych kategorii) która podlega specjalnej promocji

klinent kupuje u mnie ten towar i podczas składania zamóienia lub wcześniej dostaje możliwość "share on facebook" z jakimś swoim komentarzem albo nawet lepiej z tekstem który ja wymyślę w ramach całego modułu, jeżeli wyszeruje publicznie dostaje voucher lub automatycznie do koszyka dorzuca mu się jakiś gratis, albo też obniża do 0 zł kwotę gratisowego produktu (który wcześniej dodaje się do koszyka razem z towarem)

 

ps. w sklepie wyświetla mi się "okres darmowych aktualizacji minął" jak "przedłużyć" licencje na moduły ? 

Link to comment
Share on other sites

vekia: mam taki scenariusz, czy ten moduł mi to obsłuży ?

z całego sklepu jest grupa towarów (z różnych kategorii) która podlega specjalnej promocji

klinent kupuje u mnie ten towar i podczas składania zamóienia lub wcześniej dostaje możliwość "share on facebook" z jakimś swoim komentarzem albo nawet lepiej z tekstem który ja wymyślę w ramach całego modułu, jeżeli wyszeruje publicznie dostaje voucher lub automatycznie do koszyka dorzuca mu się jakiś gratis, albo też obniża do 0 zł kwotę gratisowego produktu (który wcześniej dodaje się do koszyka razem z towarem)

 

ps. w sklepie wyświetla mi się "okres darmowych aktualizacji minął" jak "przedłużyć" licencje na moduły ? 

 

podaj mi proszę swój adres mail z którego korzystasz w sklepie, pamiętam, że uzgadnialiśmy dawno temu kwestię aktualizacji, które miały być darmowe (tak mi się wydaje ;) to było apropo sklepu z monitorami iiyama)

 

wracając do tematu,

ten moduł (facebook fan coupon) działa w zupełnie inny sposób, więc przerobienie nie wchodzi w grę.

w Twoim przypadku konieczne by było napisanie modułu od nowa.

 

w którym konkretnie momencie miałby ten share się odbywać? (to dość istotne, nie wszędzie są hooki)

Link to comment
Share on other sites

>>ten moduł (facebook fan coupon) działa w zupełnie inny sposób, więc przerobienie nie wchodzi w grę.

 

to może ja się dostosuję do modułu bardziej jak się da

generalnie idea jest taka żeby przy zakupie danego towarun klient wyszerował publicznie na swoim fb info że kupuje taki towar i za to dostanie darmowe przedłużenie gwarancji do 5 lat :)

rozwiązać to można pewnie na 100 sposobów, ale najbardziej mi zależy żeby stało się to "za jednym zamachem" przy składaniu zamówienia

 

da się ? :)

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...
×
×
  • Create New...