Jump to content

Caut Webmaster Expert Prestashop Contra cost


ImportComenziUSA

Recommended Posts

Buna ziua ,

Asa cum sugereaza de altfel si titlul ,am nevoie de un webmaster expert prestashop.

Detin un magazin on-line , pe care de altfel nu ii pot da de cap nici prin "firme" de webdesign si alte cele.

Am nevoie sa il optimizeze , viteza acestuia de incarcare fiind undeva la 10 poate chiar 15 secunde.

Este nevoie si la elemente de design precum sa modifice tema , sau alte probleme legate de site.

Repet orice modificare este contra cost.

Multumesc anticipat , si astept intrebari sau sugestii poate chiar recomandari.

Imi cer scuze daca postul nu este unde trebuie.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Nu stiu ce sa spun despre asta , dar ma cam indoiesc , ideea este ca pe acelasi host am inca un site cei drept alta platforma, si merge destul de bine si incarca destul de repede.Iar pe acelasi host cand adaug un subdomeniu instalez presta nou , merge brici , dar fara produse/ categorii si etc. Cred ca o instalare noua ar face problema sa dispara, ideea este ca nu vreau sa pierd produsele deja puse pe site.

Link to comment
Share on other sites

Instaland din nou presta , si importand tema de la primul magazin , am constatat ca se misca foarte bine , cu tema de la primul magazin impreuna cu module , problema fiiind cred produsele si categoriile dar in principal cred ca produsele fiind in jur de 2500 de produse. Astept sugestii incotinuare si eventual un webmaster / expert care sa se priceapa contra cost sa poata rezolva problema. Multumesc.

Link to comment
Share on other sites

@lightsb ai pm, multumesc

@costi43 este vorba despre aceeasi versiune de presta , respectiv magazinul care are problema este pe presta 1.4.7 , la fel si cel pe subdomeniu care am facut proba, stiam ca nu vor fii compatibile temele si de aceea am ales aceeasi varianta de presta. si culmea am spus , repet ca se misca foarte bine, tind sa cred ca problema la primul fie un loop , fie query , sau poate chiar din cauza categoriilor sau produselor , multumesc,

Link to comment
Share on other sites

  • 7 years later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...