Jump to content

Árak


feri

Recommended Posts

sziasztok,

 

vkinek van tapasztalata az árakban?

a termék oldalon van lehetőség nagyker ár beírásra és importálásra, de hol jelenik meg?

a felhasználók/csoportoknál, lehet több kategóriát is beállítani, de ezt se értem, ha egy ember több helyre is be van állítva, akkor hogy látja mindet.

vki magyarázza el legyen kedves, hogy ennek hogy kell működnie

 

köszi

Link to comment
Share on other sites

én soha nem használtam még a nagyker áras dolgot, és azt nem is importáltam csak simán a "Áfa nélküli kiskereskedelmi ár:" -ba szoktam írni a nettót, így ebben most nem tudok nyilatkozni.

 

hááát... nem tudom jót fogok-e írni, erre vagy-e kíváncsi.

A csoportok például arra jó, hogy létre lehet hozni teszem azt egy "törzsvásárlói" csoportot, aminek megadod hogy pl.: mindent 5 %-al olcsóbban megvehessen a shopban, és ez így is lesz. Ha a csoportoknál ezt létrehoztad és beállítottad, akkor az user beállításainál kell beállítani hogy ő a törzsvásárlói csoportba tartozik bele.

Nos, van olyan is, amikor példának okáért van egy partnercéged aki folyamatosan Tőled vásárol. Megcsinálhatod azt is, hogy létrehozol egy "teszt kft" csoportot, majd beállítasz (vagy nem állítasz be) 5 %-ot hogy mindent ennyivel olcsóbban megvehessen, de mivel ez a kft mindig csak egy adott kategóriából rendel (mondjuk minden hónapban csak bébipelenkákat) ezért miután a csoportot létrehoztad, beállíthatod a kategóriáknál (kategória szerkesztés) azt, hogy ez az adott partner csak ezt az egy kategóriát lássa (kategória szerkesztésnél pipálós módszerrel lehet beállítani hogy egyes csoportok lássák-e az adott kategóriát).

Volt már olyan hogy a shoptulaj kedveskedni akart a törzsvásárlópartner cégének, így létrehozott egy -számára csak az látható- kategóriát, amit mondjuk róla nevezett el, így a cég userei (akiket persze hozzáadott a külön nekik létrehozott csoporthoz) azonnal kosárba tették gyorsan az egy adott (vagy több, mindegy hány) kategóriából szükséges dolgokat és már rendelték is meg.

 

Nem tudom erre voltál-e kíváncsi vagy egyáltalán használt-e valamit az infó... ha nem akkor bocsánat.

Link to comment
Share on other sites

ez tiszta, nem ez érdekelt

több csoportba lehet beállítani usert. erre lennék kíváncsi, hogy ez hogy jelenik meg

pl. kisker nagyker

gipsz jakab-ot beállítom mind a kettőbe

nagykerre adok 10%-ot

a jakab hogy fogja látni a két csoport árait?

Link to comment
Share on other sites

nem látom az értelmét így

viszont csináltam egy nagyker csoportot, átállítottam magam, beállítottam 10% kedvezményt és eltűntek a termékek

ez normális?

There is 1 error :

  • You do not have access to this category.

ezt írja ki

Edited by feri (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

nem találkoztam még ilyen hibával... kategóriák nem tűntek el, nem ott van a gond? Tudod a nagyker csoportot be kell állítani a kategória szerkesztésnél pipával.

Nekem amúgy elég jól működik a dolog, szerintem van értelme. Legalábbis eddig mindent be tudtam ezzel állítani amit kellett az egyedi vásárlásokhoz (mondjuk ugye a partnercégeknek, vagy különleges magánembereknek)

Edited by pattila01 (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

hááát... lehet hogy nagy butaságot mondok, de szerintem nekünk semmi.

Van egy ügyfelem aki azért tölti ki a nagyker árat, aztán a kisker árat is, hogy rendesen nyomon tudja követni az árváltozásokat a nagykernél (mennyiért hozta be, és ő mennyiért adja tovább). Valamint még egy fontos dolog: ha a presta össze van kötve egy számlázószoftverrel, akkor igen nagy jelentősége van a nagyker árnak, főleg termékkészlet nyilvántartásnál, ahol ez szintén fel van tüntetve:

Nagyker (behozatali) nettó ár: x ft

Kisker (eladási) nettó ár: x ft.

Aztán a számlázószoftverben már lehet ezzel bűvészkedni - például beállítani hogy minden behozatali árra tegyen rá a szoftver 20 %-ot, mert ennyi az árrés, és így már meg is van az eladási ár. Azt, hogy ezt a presta tudja-e (mert így akkor már nagyobb értelmet is nyert a dolog) nem tudom megmondani mert sosem volt rá szükségem.

szerinted?

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

sziasztok!

 

az megoldható, hogy a látogató és vendég csoport (nem regisztrált vásárlók) láthat árakat, de ne tudjon vásárolni?

gondolok itt arra, hogy ugyan láthatja az árat, de a kosárba gomb ne jelenjen meg.

azt próbáltam, hogy a csoporton belül letiltom a kosár blokkot, de ennek ellenére megjelenik a kosárba gomb.

 

prestashop 1.5.6.2

Link to comment
Share on other sites

Ha bemész a Vásárlók separator_breadcrumb.png Csoportok separator_breadcrumb.png Szerkesztés részben, ott kiválasztod azt a csoportot, ahol ki akarod venni a Kosarat és a Modul korlátozásnál vedd ki a Kosár blokkot. Szerintem onnantól nem lesz kosara.

Egy próbát megér.

Link to comment
Share on other sites

Ha bemész a Vásárlók separator_breadcrumb.png Csoportok separator_breadcrumb.png Szerkesztés részben, ott kiválasztod azt a csoportot, ahol ki akarod venni a Kosarat és a Modul korlátozásnál vedd ki a Kosár blokkot. Szerintem onnantól nem lesz kosara.

Egy próbát megér.

ezt már próbáltam, de megjelenik továbbra is a kosár.

Link to comment
Share on other sites

ezt már próbáltam, de megjelenik továbbra is a kosár.

 

Szia. Ha jól értem, azt szeretnéd, hogy csak regisztrált felhasználók vásárolhassanak. Ebben az esetben:

Beállítások >> Rendelések >> Vendég vásárlás engedélyezése - NEM

Link to comment
Share on other sites

Szia. Ha jól értem, azt szeretnéd, hogy csak regisztrált felhasználók vásárolhassanak. Ebben az esetben:

Beállítások >> Rendelések >> Vendég vásárlás engedélyezése - NEM

Nem azt szeretné. A kolléga azt szeretné, hogy a kosár gomb ne jelenjen meg.

Nálam is be van állítva, hogy a vendég vásárló ne tudjon vásárolni, de azért a kosár megjelenik, bele is rakhat árut, de a vásárláshoz már regisztrációra van szüksége.

Link to comment
Share on other sites

Nem azt szeretné. A kolléga azt szeretné, hogy a kosár gomb ne jelenjen meg.

Nálam is be van állítva, hogy a vendég vásárló ne tudjon vásárolni, de azért a kosár megjelenik, bele is rakhat árut, de a vásárláshoz már regisztrációra van szüksége.

 

No akkor fussunk neki még egyszer :)

 

Első lehetőség általában nagykeres oldalakon, az árak és a kosárgomb csak regisztráltaknak látható. ...ez ugye a csoportbeállításoknál az árak és kosár tiltásával lehetséges. De ha az ár engedélyezve van, látható a kosár is, hiába tiltjuk a modult is. De néki nem ez kell.

 

A kérdés így szólt: "az megoldható, hogy a látogató és vendég csoport (nem regisztrált vásárlók) láthat árakat, de ne tudjon vásárolni?"

Második lehetőség, csak regisztráltak vásárolhatnak. ...erre való a beállításoknál a tiltás.

 

Így a végére már nekem is van egy kérdésem:

Miért kell a látogató elöl elrejteni a kosár gombot, hiszen az is valamilyen szinten regisztrációra és vásárlásra ösztönöz?  :blink:

Link to comment
Share on other sites

Sziasztok!

Köszönöm a válaszokat, közben beszéltem a társammal és jó lesz a presta beállítása.

Azért kellett volna ez a megoldás mert zárt csoportnak áruljuk a termékeinket és a csoport védelme érdekében felügyelnünk kell a regisztrációt. Időközben ezt sikerült megbeszélnünk, és jó lesz a prest beállítás.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Üdv mindenkinek!

 

arra lennék kíváncsi, hogy hogyan tudom ezt megoldani.

Van egy webshop, ahol a termékek "A" áron érkeznek. Van egy ajánlott

"B" nettó, és egy "B" bruttó ár, amit megjeleníthetek. Ez viszont nekem nem tetszik.

Azt szeretném megoldani, hogy "A" árat, egy meghatározott %-kal felszorozva hozhassak létre "B" nettó árat, és

természetesen "B" bruttót. Ja, és ezt csoportosan. Jelenleg erre nem találom a megoldást.

Remélem érthetően írtam le a problémát.

 

Előre is köszönöm a válaszokat!

Link to comment
Share on other sites

Tudtommal nincs ilyen lehetőség a Prestában. Az ide tartozó admin tpl-ben létrehozhatsz különböző szorzási műveleteket a változókkal, ha az segítség.

 

Ha ezt csoportonként változik akkor szerintem már az idevágó admincontrollerbe is bele kellene nyúlni majd.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...