Jump to content

Produse la reducere slide show, custom made module... help please!


dpcdpc11

Recommended Posts

Salutare la toti prestashoperii!

 

Am un shop in lucru si vreau sa adaug pe pagina de categorie a produselor, pe coloana din mijloc chiar inainte de produse, un product slideshow (scroller) care sa imi arate Special Products (produsele cu pret redus).

 

Ceva de genu insa cu produse reduse si sa fie plasat pe category page: http://www.prestalive.com/17-new-products-prestashop-module.html

 

N-am gasit nici macar un modul pe bani pe care sa-l cumpar care sa faca asta.

Intre timp am gasit un modul free interesant si anume Specials Product at center column pe care l-am adaptat pentru pagina de category... am creat un nou hook pe care l-am plasat in category.tpl (at the top) iar in hook am "agatat" acest modul.

 

Mai departe as vrea ca sa-l fac cumva pe acest module Scrollable asemenea modulului de mai sus (New Products with SlideSHow)... acesta din urma vad ca foloseste jquery tinycarousel.

 

Php-ul nu e cel mai bun prieten al meu si desi m-am tot uitat prin codul ambelor module ca sa le imperechez si sa scot din ele ce imi trebuie, n-am reusit.

 

In mod sigur pentru un php-ist veritabil nu e o treaba foarte dificila.

Daca m-ar putea cineva ajuta, i-as fi recunoscator... sunt dispus sa si platesc ajutorul, desigur.

 

Am mai incercat sa folosesc un jquery plugin si anume Smooth Div Scroll impreuna cu modulul Specials Product at center column insa n-am reusit nici asta... probabil pentru ca modulul de prestashop incarca produsele prin Ajax... nush... chiar nush ce sa mai incerc si unde sa caut un astfel de modul.

 

So, help me please!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...
  • 5 months later...
×
×
  • Create New...