Jump to content

Cum folosesc controller in module?


VaB23

Recommended Posts

Buna,

Am o problema la care nu-i gasesc rezolvare desi de multe ori am senzatia ca sunt pe aproape.

Folosesc PS 1.5 RC1 si as vrea sa creez un modul din care sa pot afisa mai multe pagini utilizatorului cu diverse intrumente.

Vad ca la aceasta versiune de PS nu mai poti accesa pur si simplu fisierul php din modul fiindca e deprecated asa ca trebuie sa folosesc un controller si asta in modul...

 

Ceea ce vreau eu sa fac este in felul urmator:

Vreau sa afisez un container in partea stanga/dreapta whatever...

In acel container sa am link-uri catre pagini custom cu diverse intrumente.

Vreau ca modulul care-l creez sa contina si paginile cu instrumente in asa fel in cat sa le accesez din interior cum ar veni.

 

Ceea ce nu stiu este:

Cum aceesez controller-ul dintr-un modul, cum il setez?

Cum fac sa creez paginile in asa fel incat sa le pot accesa si afisa in continutul site-ului?

Deja nu mai am idei.

 

Ce am reusit sa fac...

Chestia ce doresc eu sa o fac am reusit sa o fac prin definirea unui nou controller in framework. Dar ceea ce doresc eu e sa creez si sa accesez controllerul din modul ca sa accesez paginile din acesta.

 

Sper ca m-am facut inteles catusi de putin... :)

Edited by VaB23 (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

Nu stiu, cel putin nu vad o solutie prin asta... Ca mi-ar trebuii un container agatat in dreapta/stanga si de acolo sa ma trimita la pagini custom. Ma chinui amarnic de doua zile sa inteleg cum functioneaza alte module, daca doresti iti pot trimite link pe privat...

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...