Jump to content

Vyřešeno - Pomotané ceny. Proč ?


offler

Recommended Posts

Tak finishuju upravu obchodu pro jednu firmu a vcera mi volali, ze je problem s obchodem. Na hlavni strance mam doporucene produkty u kterych se zobrazuje cena bez dph (jeste tam neni doplnen info text ze je to bez dane). Kdyz si kliknu na produkt, tak v detailu produktu je cena bez DPH uvedena jako s DPH. Po kouknuti do administrace, na kartu zbozi, tak tam je vse v poradku. Nevite cim by to mohlo byt ?
I kdyz mi tedka nesedi ty stejne ceny v administraci seznamu produktu v dane kategorii.

Obrazky prilozeny.

7338_hsKj0e8z52RJeRWGnZOB_t

7339_WGbeGVzG7iZai2IILpRs_t

7340_yLG5DQhnXAncNZVnCfMG_t

7341_Tv1t654sL8TSrtUmd5Xf_t

Link to comment
Share on other sites

Dobry den,
dekuji za reakci, ale DPH je nastavene dobre. Mam tam nastavenou dan 19% a s ni se nehybalo. Jedine co jsem nastavoval, bylo zapnuti "hezkych adres", ale jinak nic. Pracovnik firmy co plni stranku vyrobkama mi vcera volal ohledne nesmyslnych cen. Prvne jsem si rikal, ze to bude chyba v product.tpl, kde jsem se upsal, ale nahraval jsem originalni soubor a prepsal ten puvodni, ale stale nic.
Obchod, kdyz uz vypada dle pozadavku zadavetele, tak se stane toto a nevim opravdu cim by to mohlo byt. ):

Link to comment
Share on other sites

DPH može byť nastavene dobre, ale trochu nižšie je ešte voľba či povoliť DPH alebo nie. Je tam nastavene že sa ma DPH v obchode používať? (Asi hlúpa otázka...)


Ne v pohode. DPH je v celem obchodu povolene, zobrazovani ceny bez DPH take. Uz jsem z toho jelen proc to v BO ukazuje jine veci, nez v obchode.

Jeste zkusim zazalohovat aktualni databazi, prehodit znovu zpet .htaccess soubor na txt verzi a natahnout predvcerejsi verzi..
Link to comment
Share on other sites

Chyba je zcela prozaická, není to v žádném povolování DPH a pod., protože jinak by se DPH nezobrazovalo. Nepřičítá ti to DPH, protože máš špatně nastaveno v BO - Platby - Daně. Tam určitě máš na prvním místě DPH 19%, kolonku "Povolit DPH" máš určitě zaškrtnutou. Musíš kliknout na editaci DPH (jak je ta tužka), tozbalí se ti nastavení a tam je "Název", to je dle tvého, dále "Poměr", ten je 19, potom "Oblast", a tam musíš mít zaškrtnuto "Europe", jinak ti to nebude přičítat DPH, ale udělá ti to přesně tak, jak to máš. Předpokládám, že chyba bude tady.

Link to comment
Share on other sites

Chyba je zcela prozaická, není to v žádném povolování DPH a pod., protože jinak by se DPH nezobrazovalo. Nepřičítá ti to DPH, protože máš špatně nastaveno v BO - Platby - Daně. Tam určitě máš na prvním místě DPH 19%, kolonku "Povolit DPH" máš určitě zaškrtnutou. Musíš kliknout na editaci DPH (jak je ta tužka), tozbalí se ti nastavení a tam je "Název", to je dle tvého, dále "Poměr", ten je 19, potom "Oblast", a tam musíš mít zaškrtnuto "Europe", jinak ti to nebude přičítat DPH, ale udělá ti to přesně tak, jak to máš. Předpokládám, že chyba bude tady.


bingo! (: děkuju moc, tohle mne ani vubec nenapadlo. (:
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...