Jump to content

Βοήθεια για CSV σε ελληνικά & αγγλικά.


MAYMO

Recommended Posts

Χαίρετε,

 

Δεν τα κατέχω καλά αλλά έχω προχωρήσει αρκετά την δημιουργία ενος προσωπικού μου site.

 

Χρειάζομαι μια βοήθεια.

 

Θέλω να έχω τα προϊόντα της ιστοσελίδας και στα Ελληνικά (Default lang) και στ Αγγλικά.

Το να κάνω ενα csv μόνο με την μία γλώσσα απλό, το έκανα ήδη.

Για να έχω και την δεύτερη γλώσσα πως γίνεται?

Στην πλατφόρμα του prestashop (1.4.7.3 χρησιμοποιώ) όταν βάζεις ένα-ένα τα προϊόντα βάζεις τα στοιχεία που θες, πατάς το σημαιάκι και συνεχίζεις την δουλειά στην άλλη γλώσσα. Πως μπορώ να τα ετοιμάσω όλα σε csv και να τα κάνω upload? Σας το λέω γιατί όταν το δοκίμασα μου εσβυσε τα προηγούμενα.ι Δηλαδή όταν κάνω upload csv μπορώ να το κάνω για μία γλώσσα μόνο που αντικαθιστά τις καταχωρήσεις για τα προιοντα στην προηγούμενη γλώσσα?

Τι είναι αυτό που πρέπει να κάνω? Φαντάζομαι 2 αρχεία άλλα τί κάνω για να ξέρει το πρόγραμμα οτι το δεύτερο csv αφορά τα ίδια προϊόντα σε άλλη γλώσσα και να τα τοποθετήσει ανάλογα στην βάση?

 

Ίσως χαζή ερώτηση αλλά δεν είμαι επαγγελματίας αλλά ερασιτέχνης γι αυτό ελπίζω στην κατανόηση και στην αρωγή σας.

 

Βαγγέλης

Link to comment
Share on other sites

Θα πρέπει να κάνεις ένα αρχείο CSV με Product Name || Product Name (en) κτλ κτλ

Αλλά δεν γνωρίζω αν θα λειτουργήσει χωρίς Store Manager γιατί εγώ το έχω αυτό το λογισμικό και δουλεύει καμπάνα!!

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...