Jump to content

Sleva zboží po odeslání objednávky


lennka

Recommended Posts

Zdravím,
potřebovala bych poradit, jak změnit cenu objednaného zboží - zákazník vyhrál slevu v soutěži, kterou jsem sponzorovala, proto potřebuji snížit cenu objednávky. Jak to co nejjednodušeji udělat? Jde nějak editovat objednávka?
Děkuji za radu, Lenka

Link to comment
Share on other sites

Díky za radu, v db se mi to přepisovat nechce, tak to vyřeším jen změnou ceny po mailu.....
A ještě k těm kuponům - slevový kupon musím udělat konkrétnímu zákazníkovi až po jeho registraci? Pro příště by bylo jednodušší asi použít ten kupon, nechat zákazníka zaregistrovat a pak mu ten kupon připsat, ale nevím, jak na to, poradíš prosím? Díky.

Link to comment
Share on other sites

Tak nějakej kod kuponu můžeš dát na stránky třeba jako uvítací sleva bude na jedno použití a lidi se rádi zaregistrujou když to pro ně bude vhodné.a pak vyhlašovat soutěže pro registrované i nově se registrující a ten kupon pak bude jednodušší.

Link to comment
Share on other sites

Je to v BO, Payment, Discounts?
Dám aktivovat vouchery a přidat nový, nastavím co a jak, a pak pošlu zákazníkovi číselný kód toho voucheru? Je to tak?
A ještě mě napadá - pokud v shopu mám vlastně jinou částku, ve skutečnosti ale bude cena o něco nižší (jak jsem psala, poslala jsem zákaznici mail s platnou konečnou cenou po odečtení slevy) a tu budu mít v účetnictví, není to problém? Myslím s úřady, já se v tom nezamotám. Díky

Link to comment
Share on other sites

Jo,Payment-Vouchers Přidat nový a tam tě to navede.Dokonce určíš jestli pro všechno zboží nebo jen pro nějaké kategorie,částka nebo procentně,jestli bude platit i pro Tvé akční ceny apod a vybereš zákazníka z roletkového menu,ale na to už jsi určitě přišla.Verzi shopu máš v BO dole.

Link to comment
Share on other sites

Díky,
voucher jsem zprovoznila, povolila, po nalogování se mi jako zákazníkovi zobrazil, ale nejde mi nikde při objednávce vložit kod slevy, prostě nevím, jak ho použít. Netušíš, kde by mohla být chyba? Díky, Lenka

Link to comment
Share on other sites

Díky,
voucher jsem zprovoznila, povolila, po nalogování se mi jako zákazníkovi zobrazil, ale nejde mi nikde při objednávce vložit kod slevy, prostě nevím, jak ho použít. Netušíš, kde by mohla být chyba? Díky, Lenka


Když jako zákazník chceš uplatnit slevový kupon na slevu nebo poštovné ap. zadává se v košíku v posledním kroku před odesláním obsahu, je tam okýnko pro vložení kodu..., tohle jsi myslela?
Link to comment
Share on other sites

Bronikus, díky, to je přesně ono.
Já dala rovnou k pokladně a tam už mě to hodí na adresy, tím pádem mi tam nikde nic nenabídlo. Tak doplním do návodu, že je třeba rozkliknout košík a tam zadat kód kuponu pro takové, jako jsem já. Každopádně díky moc.
A ještě co vyplnit do dostupné dobré množství? Vždy´t každý zákazník má svou vlastní slevu a kod, tím pádem stačí 1?, Díky

Link to comment
Share on other sites

Bronikus, díky, to je přesně ono.
Já dala rovnou k pokladně a tam už mě to hodí na adresy, tím pádem mi tam nikde nic nenabídlo. Tak doplním do návodu, že je třeba rozkliknout košík a tam zadat kód kuponu pro takové, jako jsem já. Každopádně díky moc.
A ještě co vyplnit do dostupné dobré množství? Vždy´t každý zákazník má svou vlastní slevu a kod, tím pádem stačí 1?, Díky


No kupon můžeš uplatnit na celý obsah shopu, nebo jen na některé sekce, slevové procentuální nebo v určité hodnotě. Určit ho lze právě i na množství, to lze kombinovat s minimálním nákupem počtu kusů na jeden artikl - položku! Tohle bych asi zatím moc nekombinoval, pak se v tom zamotáš a nebudeš vědět co, kde, komu, kolik, na jak dlouho ap.

Slevy lze také dávat na časové období, na jednoho zákazníka, nebo skupinu zákazníků... projdi si to a koukni na to.
Link to comment
Share on other sites

Bronikus, co teda mám vyplnit do toho dobrého množství? Přeci tamnemůžu nechat nulu, ne?
Jinak už jsem pochopila, jak dám slevu všem, myslela jsem, že se jim to pak ukáže v těch slevových kuponech, tak když to tam nebylo, myslela jsem, že to nefunguje, ale už jsem pochopila, že stačí ten kód znát, někam ho napsat, jak psal Newpresto. Díky.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...