Jump to content

Emailul de comanda arata ciudat


boslife

Recommended Posts

Salutare,

 

Va rog sa ma ajutati cu urmatoarea problema:

 

La primirea e-mailului de confirmare a comenzii, template-ul arata cel putin ciudat....

post-292187-0-27117100-1340960566_thumb.jpg

 

la fel arata si mailul primit de client, si cel primit de vanzator.

 

coloanele nu sunt aliniate deloc.. . Arata la fel pe mai multe calculatoare / Outlook.

Daca incarc codul mailului intr-un editor HTML/PHP, in mod paradoxal arata bine... dar in mail, arata oribil.

 

Aveti vreo idee?

 

( E vorba de www.led-uri.ro )

 

Multumesc,

 

Harry

Edited by boslife (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

Merci pentru raspuns!

Am facut strict traducerea pe acel fisier, direct din meniul "translate" de pe site. daca nu traduc mailurile, intradevar arata mai bine....

in cazul asta, cu ce sa le traduc daca tool-ul intern imi altereaza formatul?

 

merci,

Link to comment
Share on other sites

era mai usor din interfata, vedeai exact frazele de tradus, asa imi fug ochii peste randuri cand caut cate un cuvant ce trebuie tradus... :)

Problema ta era de la faptul ca atunci cand editezi in mod vizual din editor trebuie sa fii foarte atent pe unde pui cursorul inainte sa modifici/stergi/adaugi ceva. In mod normal ar trebui sa poti vedea in status barul editorului calea in care esti cu cursorul.

Totusi, din experienta iti spun ca cel mai bine editezi in modul sursa html, ori din editor ori direct pe calculatorul tau cu alde notepad++ sau ceva similar (nu uita ca poti deschide pentru editare fisiere de pe server cu clientul de ftp, din cele gratuite recomand filezilla).

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...