Jump to content

Nettó, Bruttó ár


csaknoriss

Recommended Posts

Sziasztok!

 

A Nettó és a Bruttó árat kilehet iratni egyszerre? Esetleg az megoldható, hogy aki nincs regisztrálva az csak a termékeket láthassa és az árakat nem, viszont amikor belépett vagy regisztrált megjelennek az árak neki.

 

Ha valaki tud valami okosat mondani rá azt megköszönném.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

a nettót és bruttót egy kis tpl hegesztéssel ki lehet íratni az nem gond. Hol szeretnéd? A kategória nézetben vagy a termékeknél? Esetleg mindkettőnél?

Az utóbbira most nem tudok okosat mondani de biztosan megoldható... ha csak abból indulok ki hogy sok menu-s modulnál be lehet kapcsolni hogy az adott menüpont bejelentkezési státuszhoz legyen kötve, akkor ez is megoldható... amúgy miért szeretnéd? Nem fogsz megrendelőt veszíteni ezzel, vagy egyedi dologhoz kellene? A vendég-vásárlás miatt kérdezem, nekem a shopjaimban a 90%-a vendégvásárló.

üdv,

Attila

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

sziasztok!

 

nekem is hasonló kérdésem lenne.

1.5.6.2 prestashop verzió.

addig már eljutottam, hogy nettó ár+ÁFa jelenjen meg, de szeretném a bruttó árat is kiíni a webshopba.

 

Tehát: 100Ft+ÁFA és alá 127Ft bruttó

A vásárlóimat a nettó ár fogja érdekelni, de ha jól tudom a magyar jog megköveteli a bruttó ár kiírását is.

 

kösz

teegey

Link to comment
Share on other sites

{convertPrice price=$productPrice}

?

 

ezt már próbáltam, de sajnos nem jó mivel beállítottam, hogy árak megjelenítése áfa nélkül.

emiatt az összes megjelenítendő ár nettó+ÁFA jelenik meg.

valahol a js. környékén kéne szerkesztenem de még nem jöttem rá hol és mit és hogyan :)

Link to comment
Share on other sites

kérdés:

miért állítottad így be? milyen gyakorlati jelentősége van így ennek a Te shopodban?

 

második kérdés:

minden termékedre 27% az ÁFA?

mert így kérte a megrendelő. jelentőségét én sem tudom, ez a kérés.

igen minden temékre 27% az áfa, az rendben működik, nincs hiba az áfa megjelenítéssel.

arra már rájötem, hogy ha az áraknál megadok egységárat akkor azzal kilehet íratni a bruttó árat, viszont ennél akciós termékeknél nem számolja a kedvezményt.

 

szerk: ok, tévedtem. működik

egységárhoz kell beírni a bruttó árat és akkor megjeleníti továbbá a kedvezményt is számolja.

Edited by teegey (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

igen, ezért kérdeztem pont...

mert ha mindenhol 27 %, akkor létre kell hozni egy változót ezzel az értékkel és hozzáadni a végeredmény kiírásánál... :)

 

már megoldottad szóval minden okés :)

 

 

ui.: igen, volt hogy kérték Tőlem is. Néha megfontolandó azért... részletes kosárnál ugyanis nem lesz ÁFA érték, amire igen bőkezűen szeretnek büntetni...

Edited by pattila01 (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

 

ui.: igen, volt hogy kérték Tőlem is. Néha megfontolandó azért... részletes kosárnál ugyanis nem lesz ÁFA érték, amire igen bőkezűen szeretnek büntetni...

 

na igen, viszont ha az order-detail-tpl-be be lehetne heggeszteni az áfa megjelenítését külön sorba, akkor már nem lenne gond.

erre ötlet?

Link to comment
Share on other sites

Öööö....

hát a helye ugye megvan, ott van. Értékének kell csak mást megadni és rendben is vagy.

Ahol ki lehet jelezni az áfát oda direktbe beírod a 27%-ot, ahol meg számolni kell vele (összes termék áfája meg miegymás) ott meg osztasz / szorzol / összeadsz / kivonsz a fenti változóval az eredménynek megfelelően.

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...
{convertPrice price=$productPrice}

?

 

szia,

 

ismét visszatértem ehhez a témához, mert az én megoldásom nem lett jó.

azt szeretném elérni, hogy a webshop kiírja a bruttó árat és a nettó árat egyszerre.

ajánlottad a {convertPrice price=$productPrice} megoldást,

ha ezt használom akkor kétszer írja ki a bruttó árat, egymás alá

hogyan tudom megoldani, hogy a bruttó ár mellé-alá kiírja a nettó árat is.

azt már csak súgni merem, hogy mindenhova ki kéne íratnom a nettó árat is a bruttó mellé-alá.

 

"100Ft +Áfa

127Ft bruttó"

 

Áfa bekapcsolva, számol is vele a shop jól, nincs hiba.

 

1.5.6.2 prestashop.

köszi

Link to comment
Share on other sites

szia,

 

ismét visszatértem ehhez a témához, mert az én megoldásom nem lett jó.

azt szeretném elérni, hogy a webshop kiírja a bruttó árat és a nettó árat egyszerre.

ajánlottad a {convertPrice price=$productPrice} megoldást,

ha ezt használom akkor kétszer írja ki a bruttó árat, egymás alá

hogyan tudom megoldani, hogy a bruttó ár mellé-alá kiírja a nettó árat is.

azt már csak súgni merem, hogy mindenhova ki kéne íratnom a nettó árat is a bruttó mellé-alá.

 

"100Ft +Áfa

127Ft bruttó"

 

Áfa bekapcsolva, számol is vele a shop jól, nincs hiba.

 

1.5.6.2 prestashop.

köszi

közben megtaláltam a megoldást.

linkelem, hogy a jövőben ha kell valakinek megtalálja: http://www.prestashop.com/forums/topic/128287-display-product-price-with-and-without-tax/

 

már csak a kedvezményes áraknál kell beállítanom, hogy nettó árat írjon és ne bruttót

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Sziasztok!

 

A Nettó és a Bruttó árat kilehet iratni egyszerre? Esetleg az megoldható, hogy aki nincs regisztrálva az csak a termékeket láthassa és az árakat nem, viszont amikor belépett vagy regisztrált megjelennek az árak neki.

 

Ha valaki tud valami okosat mondani rá azt megköszönném.

A B2B módban csak akkor látja a vevő az árakat ha belépet. Ha jól tudom.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...