Jump to content

Zmena registračného formulára


Joxyo

Recommended Posts

Som nováčik a ešte neviem programovať v PHP ... chcel by som nastaviť vo formulári MOBIL ako povinny udaj ... nasiel som aj subory kde sa to meni len neviem ake znaky pridať do kodu aby to bolo povinne. Pomôžete mi ?

Link to comment
Share on other sites

Som nováčik a ešte neviem programovať v PHP ... chcel by som nastaviť vo formulári MOBIL ako povinny udaj ... nasiel som aj subory kde sa to meni len neviem ake znaky pridať do kodu aby to bolo povinne. Pomôžete mi ?

 

Základná funkcionalita PrestaShopu je už taká, že pri registrácii musíš zadať aspoň jeden telefonický kontakt z dvoch možných 'Home phone' alebo 'Mobile phone'.

 

Malo by teda stačiť upraviť 'authentication.tpl', aby zákazník videl iba pole 'Mobile phone' + upraviť príslušné upozorňujúce texty.

Edited by Peter Liska (see edit history)
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Základná funkcionalita PrestaShopu je už taká, že pri registrácii musíš zadať aspoň jeden telefonický kontakt z dvoch možných 'Home phone' alebo 'Mobile phone'.

 

Malo by teda stačiť upraviť 'authentication.tpl', aby zákazník videl iba pole 'Mobile phone' + upraviť príslušné upozorňujúce texty.

 

nevytváral som ten e-shop ... len by som ho mal upraviť ... momentalne tam nie je mobil povinny a ja ho potrebujem nastaviť ako povinny udaj ... len neviem ako :( ... ake znaky mam doplniť do toho *.tpl

 

===========

<p class="text">

<label for="phone_mobile">{l s='Mobile phone'} !</label>

<input type="text" class="text" name="phone_mobile" id="phone_mobile" value="{if isset($smarty.post.phone_mobile)}{$smarty.post.phone_mobile}{/if}" />

<sup>*</sup>

</p>

===========

Link to comment
Share on other sites

nevytváral som ten e-shop ... len by som ho mal upraviť ... momentalne tam nie je mobil povinny a ja ho potrebujem nastaviť ako povinny udaj ... len neviem ako :( ... ake znaky mam doplniť do toho *.tpl

 

Ako som už písal: v defaultnej téme + v originálnej funkcionalite PrestaShopu musíš zadať minimálne jeden telefonický kontakt. ('You must register at least one phone number' - t.j. telefón už je povinný údaj.)

 

http://demo.prestabo...hentication.php

 

A potom ti stačí skryť pole 'Home phone' a nechať len 'Mobile phone' + upraviť príslušné upozorňujúce texty.

 

Ak máš však pomenený PrestaShop, že ti tam tento základ už nefunguje ... asi potom budeš musieť porovnávať tvoje súbory s originálnymi súbormi a hľadať kde problém. Ak je to pre teba príliš zložité - môžeš nahodiť čistú verziu + starú tému alebo si na to najať profesionála.

Edited by Peter Liska (see edit history)
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...