Jump to content

.htaccess και page 404


Recommended Posts

Γειά σε όλους,

 

στήνω ένα καινούργιο κατάστημα σε δύο γλώσσες.

 

Αφού πέρασα 4 προϊόντα με το .htaccess file generation δημιούργησα ένα αρχείο .htaccess και το αντίστοιχο robots.txt

 

Μετα από αυτό στη Αγγλική γλώσσα όλα δουλευουν κανονικά στα Ελληνικά όμως όταν επιλέγεις να δείς ένα προϊόν κάνει ανακτεύθυνση σε page 404.

 

Το index page και το categories δουλευούν κανονικά, αλλά όταν από κάποια κατηγορία επιλέγεις προϊόν .........PAGE 404.

 

Γνωρίζει κανένας τίποτα?

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε να διαγράψεις το αρχείο .htaccess, απενεργοποίησε το Rewritten URL και κάνε μια δοκιμή. Εάν παίξει, κάνε εκ νέου ένα νέο αρχείο .htaccess και πες μας.

Link to comment
Share on other sites

Μόλις απενεργοποιήσω το Rewritten URL δουλεύει και χωρίς να διαγράψω το .htaccess, το πρόβλημα δημιουργήται όταν είναι ενεργοποιημένο.

Link to comment
Share on other sites

Έχω κοιτάξει τα προϊόντα και έχω παρατηρήσει το εξής για τα πρϊόντα και τις κατηγορίες που έχω δημιουργήσει.

 

Αν έχω άνα προϊόν σε μια κατηγορία π.χ.

 

Αρώματα > Aνδρικά > Bvlgari - Aqua

 

και επιλέξω για αυτό το πρoϊον και την Αρχική ώστε να εμφανίζεται στα Featured products τότε ανακατευθύνεται σε Page 404

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

Καλό θα ήταν να μας πεις τι ακριβώς έκδοση του prestashop χρησιμοποιείς. Το κατάστημα είναι online ή τοπικά; Windows / Linux server?

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...