Jump to content

Κόστος αποστολής!


Recommended Posts

Έχω πολλούς προμηθευτές... Με διαφορετικό κόστος αποστολής ο καθένας (ας πάρουμε 2 - 1ος: σταθερή 13€, 2ος: 1 προϊόν 20€, 2 30€, 3 35€, κάθε επόμενο +5€).. Θέλω όταν παραγγέλνει ο πελάτης το κόστος αποστολής από τον προμηθευτή σε εμένα, το οποίο δεν το έχω ενσωματώσει πουθενά, να εμφανίζεται ως εξής: Όταν παραγγέλνω Χ προϊόντα από τον Α και Υ από τον Β θέλω να εμφανίζει και τις 2 χρεώσεις και όχι την μεγαλύτερη/μικρότερη... Παρακαλώ επείγον!!!

Edited by Κωνσταντίνος Βαν Νταμ (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

όταν λες προμηθευτές , εννοείς εταιρίες courier?ή προμηθευτές κανονικούς? κανείς τριγωνικές πωλήσεις?

βρηκες λυση? μαλλον θα το χρειαστω και εγω!

 

Εννοώ πως έχω πολλούς επαγγελματίες που προμηθεύομαι έτοιμα ενδύματα.. Και αυτοί έχουν διαφορετικά κόστη αποστολής. Ο ένας στέλνει flat 13€ για Ελλάδα.. Ο άλλος στέλνει 40€ για αγορές έως 100 κτλ κτλ.. Τα τρίγωνα φίλε τα αποφεύγω, γιατί δεν θέλω να μαθαίνουν οι πελάτες την πηγή και να χάνω έτσι πελάτες.. Κάνω δικιά μου συσκευασία και μετά τα αποστέλλω.. Έχω βρει ένα module που κοστίζει 150€ αλλά δεν τα έχω.. Αλλά και να τα είχα έχω πιο σημαντικές τρύπες να καλύψω..!! Γι αυτό προσπαθώ να μάθω PHP μόνος μου μπας και βγάλω καμιά άκρη!!

Link to comment
Share on other sites

Γιατί δεν βάζεις το κόστος στο κάθε προϊόν, έχοντας απενεργοποιήσει το "Fees by carrier, geographical zone, and ranges"? Μέσα στο κάθε είδος στο Additional shipping cost.

Link to comment
Share on other sites

Γιατί δεν βάζεις το κόστος στο κάθε προϊόν, έχοντας απενεργοποιήσει το "Fees by carrier, geographical zone, and ranges"? Μέσα στο κάθε είδος στο Additional shipping cost.

 

To σκέφτηκα αυτό που λες, αλλά υπάρχει ένα θέμα. Πχ βάζω σε κάθε προϊόν του Χ προμηθευτή 20€ additional shipping cost, ωραία; Αυτός όμως στέλνει με 20€ το πρώτο, με 35€ τα 2 και κάθε επόμενο +5, πώς θα διαμορφωθεί αυτό με vouchers;

Σκέφτηκα να το κάνω και με εικονικά βάρη αλλά σκέψου πως έχω 200 προμηθευτές, ούτε αυτό γίνεται...

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...