Jump to content

Recommended Posts

csv import ederken sıkıntı yaşıyorum, csv dosyayı ftpye alıyor ama sonraki aşamada veritabaına aktarma yapmıyor, sayfa öylece boş bekliyor, menünün altındaki içerik bölümü falan da görünmüyor... BlueHost'tan aldım hostingi, acaba sunucu ile mi alakalı bir sorun, x10 Hosting'den aldığım free hostta sorunsuzdu, localhostta da sorunsuzdu... :( neden kaynaklanır, nasıl çözülür yardımcı olacak kimse var mı? csv aktarımı şart, binlerce ürün var, hepsini tek tek giremem... Acil !!!

post-364590-0-05756200-1338553099_thumb.png --> post-364590-0-99124100-1338553115_thumb.png --> post-364590-0-60009200-1338553398_thumb.png İşte Bu Son Basamakta Boş Bekliyor, İşlem Yapmıyor...

1. (ID ) Cannot be saved
  2. Product -> quantity is emptyProduct->name is empty for default language.
  3. (ID ) Cannot be saved
  4. Product -> quantity is emptyProduct->name is empty for default language.

Şekilde devam ediyor, :o 420 hata kafayı yiyecem patron işten atacak az kaldı :D

evet, kategoriler hazır, ürünleri eklemeye çalışıyorum...

csvyi eklememe gerek yok, sample_products dosyasını indirip onu düzenledim :S csvde de zaten 10 tane ürün var şimdilik, deneme olsun diye az koydum, bu arada daha önceki aktarmalarımda ı, Ş, Ğ, İ harflerini farklı karakterler olarak gösteriyordu, iso8859-1 formatında nasıl kaydedebilirim csvyi?

Dosyadaki hataları düzelttim. Bir de ekteki dosyayı dene.

Yükleme yaparken alan ayracı ve birden fazla değer ayracı için virgülü seç.

Benim farkettiğim hatalardan birkaçı:

- On sale için 1 değeri girmişsin ama herhangi bir indirim tanımlamamışsın.

- Ecotax alanını sildim, "18 değil"

- URL rewritten alanına tümü için aynı değeri girmişssin. Boş bırakmalı ya da her birine ayrı bir sayfa urlsi girmelisin.

- Available, Product Creation Date, Show Price, Delete Existing Images sütunları yoktu, ekledim.

- Karakter kodlaması hatalıydı. UTF-8 yaptım. Bunun için herhangi bir text editörü kullanabilirsin.

Sonucu bekliyorum. 10 dakika sonra ayrılacağım, çözelim de patrona mahçup olma B)

karacay.zip

sanırım benim excelde sorun var :S csv virgülle ayrılmış değer olarak kaydediyorum bozuluyor dosya :S gönderdiğinde sorun yok eline sağlık, sadece urlleri yazmak lazım ama onu da yazıp kaydedince yine bozuluyor :(

tarayıcım zaten utf8 ayarlıama sıkıntı nerde anlamıyorum... iso formatında zaten türkçe karakter yok, utf8 olarak kaydediyorum, aktarıyorum ama açıklama kısımları boş görünüyor :S senin verdiğin dosyayı aktarınca da ı yerine ı şeklinde simgelerini gösteriyor...

Edited by Qarachai (see edit history)

csv import ederken is ile kodlanmışmı diye soruyor . bu ayarları bir dene.

birde forumda birçok kişi hostingte Memcached kurulu olursa yükleniyor. benimde bluehostta hostingim var memnumum ama csv denememiştim. canlı desteklerinden Memcached kurlu değilse kurulmasını bir istesene

Herhalde "ISO-8859-1 encoded file" işaretlemeyip, UTF-8 devam ederken Back Office Dili ve CSV Import seçili dili Türkçe yapmayı unutmuyorsundur.

Eğer ayarların bu şekilde olmasına rağmen sorun varsa, bence kurulumunda bir hata var. Aynısını ben de deniyorum, hiç bir problem olmuyor. Ne boş çıkan var, ne de bozuk karakter.

işaretlersem iso formatında olmadığı için farklı karakterler gösteriyor, işaretlemeyip direkt utf 8 olarak devam edersem boş görünüyor... yemekten sonra bi istek yapayım memcache için

csv dosyasını notpad de açın ve farklı katdet deyip , kodlama seçeneğini utf-8 seçin sorununuz çözülcektir. ayrıca ürün sayısına bağlı olarak csv import uzun sürebiliyor. geçen gün yaptığım 4600 ürünlük csv yüklenemsi yaklaşık 10dk sürdü.

ürün id leri dosya içinde bulunmak zorunda değil eğer id alanını girmesseniz otomatik artan bir şekilde id lendir. deneyin hata olursa yine yardımcı olmaya çalışırız.

notepad++ ile düzenliyorum csvyi, büyük oranda karakterler düzeldi :) "İ" harfi sıkıntılı şimdi de :D neyse, yavaş yavaş düzeltirim onları sanırım sunucumla (hostla) alakalı... localhostta hiçbir sorun yok ama hostta böyle oluyor... teşekkür ederim

Mahmut bey dediğinizi yaptım, ancak foruma bu satte anca bakabildiğim için deneme yapmak yarına kaldı, malum mesainin fazlası akla zarardır :) yarına deneyip sonucu yazarım, ancak daha öncesinde merak ettiğim başka bir olay daha var; import ederken ingilizce sorunsuz ama türkçe hata veriyor... konunun ilk mesajlarında yazmıştım hata mesajını (Resimle) bunun kaynağı neden olabilir?