Jump to content

Import objednávek z csv


parek4u

Recommended Posts

Potřebuji naimportovat zákazníky a objednávky ze svých dvou starých eshopů do nového eshopu postaveného na prestashop 1.4.3.

Provozoval jsem jej na plaincart poté na zencart , nyní přecházím na prestashop. Eshop jsem upravil doprogramoval a nyní potřebuji import starých objednávek a zákazníků. Je zde nějaká možnost jak je naimportovat ?

 

Na presta changeo jsem našel modul pro import pouze ze zenartu. Potřeboval bych nejlépe návod jak to naimportovat rovnou do databáze mysql. Co kam nakopírovat.

 

Popřípadě modul, který by mi z csv souboru vše nakopíroval rovnou do databáze.

 

Poradíte mi ? Díky

Link to comment
Share on other sites

Zdravím.

V administraci > Tools> CSV import si vyberete, co chcete importovat(kategorie,zboží,kombinace, zákaznici atd.) a která pole.

Nejprve si musíte připravit csv sobory, vzorové najdete v adresáři prestashop/docs/csv_import/.

No, ale popravdě řečeno nic moc,zákazníci asi ano, ale ty objednávky to neřeší :-/. Teď jsem juknul do databáze a je tam tam asi 15 tabulek, které souvisí s ps_orders, takže ... ty objednávky = problém. Všechno se dá, ale tohle je moc práce a málo muziky za to. Řešil jsem něco podobného s osCommerce, nakonec jsem byl rád, že jsem přetáhnul alespoń zákazníky. Ale přechod se tak jako tak vyplatí.

Link to comment
Share on other sites

Já bych staré objednávky nechal ležet. Co s nimi? Kdo je opravdu potřebuje?

 

Pokud to nejde jinak, pak nějaký na míru šitý skript to určitě zařídí. Vyžádalo by si to důkladnou analýzu, napsání skriptu, moře testů. Jak říkám, otázka je jestli to za to stojí. Na nakopírování do databáze pomocí SQL dotazů zapomeň. Na to je situace příliš komplikovaná.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...