Jump to content

Katagori bloğuna 3. ve 4. alt-katagorileri eklemek ve kademeli arama

Recommended Posts

Merhaba,

Katagorilerle ilgili içinden çıkamadığım bir konu var. Yardımcı olursanız çok sevinirim.

Home'un altında toplam 4 adet alt grup var. A1 ve A2. grup araç ve modeli, A3 ve A4. grup parça grubu ve alt grubu. Katagori sayısı fazla olduğu için işin içinden çıkamıyorum.

Sadece A1 ve A2 olursa .csv ile aktarıyorum katagorilerimi.

Fakat 4 tane alt grup olunca ve asıl önemlisi A3. ve A4. gruplar her A2 grubunun altında yinelenince işler karıştı. Csv'sini bile düzenleyemedim.

Aşağıdaki resimde sanırım daha iyi açıkladım durumu:

70bn6.jpg

Burada amaç ziyaretçi onbinlerce ürün içerisinde kaybolmadan, katagorisini takip ederek aradığı ürünün aralığını birkaç ürüne kadar düşürebilecek.

Aslında bunun için layered navigation'a baktım. Birçok sorun var ve 100lerce features ve attiributes girmek gerekiyor.

Bence en iyisi benim deyimimle kademeli arama (gerçek adının ne olduğunu bilmiyorum), ama onu da bulamadım bir türlü. Drillsearch olarak arattım ama prestashop için bulamadım. İlk pencerede seçim yapınca, hemen yanına ikinci bir pencere çıkıyor ve bu şekilde gidiyor. Örnek resim:

70ddw.jpg

Merhaba

3 ve 4'üncü seviye kategori oluşturulması ile ilgili örnek csv dosyasını şu topic altında yazmıştım. Dosyayı oradan indirerek deneyebilirsin.

http://www.prestashop.com/forums/topic/166914-help-import-csv-file-with-third-level-categories/page__fromsearch__1

Bu arada yukarıda resmini verdiğin modül Prestashop Addons sitesinde satılmıyor ancak var. İsmini şu anda hatırlayamıyorum ama yazılımını yapan arkadaşları tanıyorum. Sanırım Estonyalılardı. Yurtdışında bir siteye yapmışlardı. 100-150 Avro arasında bir fiyata satıyorlar. Hayat boyu satış sonrası destek veriyorlar. İlgilenirsen araştırıp, sana dönebilirim.

İyi çalışmalar.

Teşekkür ederim Çaglar Bey,

Katagorilerle ilgili gönderdiğiniz linkteki sayfayı şimdi başlayacağım okumaya.

İsmini hatırlayamadığımız search modülüne gelince :)

Fiyatı pahalıymış gerçekten. Prestashop'un birçok ürünü fiyatlar konusunda lider, yapacak birşey yok :)

Daha basit bir şekli 3 kademeli olarak 8.40$ fiyata var ama adamlar Joomla için yapmışlar (Virtuemart Advanced Drill Search)

Başka çarem yok açıkcası, ilgilenirsen sevinirim gerçekten ihtiyacım var o modüle. Göndermiş olduğum resimlerde 3 kademe arama yapıyor. Benim sub-category de 4 tane bölüm var. Dolayısıyla dediğiniz search modülünün 4 kademelisi varsa çok daha iyi olur.

Sonuç olarak evet ilgileniyorum, yardımcı olursanız sevinirim.

İyi çalışmalar diliyorum

Fiyat konusunda size katılmıyor değilim. Ancak, kendim de yazılım yapıyorum ve en basit modülleri bile minimum yurtdışında 30 Euro'dan sattığımı düşününce, yukarıdaki işi yapan modülün, yurt dışı müşteriler için bu fiyatı, hatta daha fazlasını hak ettiğini düşünüyorum. Mahmut Bey'in sanal pos modülü gibi. O neyse ki fiyatını Türkiye'ye göre ayarlamış.

Kendinizi emeğin karşılığını verdiğinizi düşünerek rehabilite edebilirsiniz belki :) Ben de işe yarıyor.

Keşke ülke olarak refah seviyemiz yüksek olsaydı da (zaten yüksek diyenler olabilir, en azından benim düşüncem olmadığı yönünde), işe daha çok harcanan emek olarak bakabilseydik.

Burası ücretsiz desteğe yönelik bir forum olduğundan modülün ve yazılımcıların adresini özelden size gönderiyorum.

Başka ilgilenen olursa onlara da özelden adreslerini atabilirim. Reklam olmasın. Sayfalarını inceleyince iyi iş çıkardıklarını görebilirsiniz. Bazen birbirimizin modülleri ile ilgilenen olursa aramızda paslaşıyoruz.

İyi çalışmalar.