Jump to content

Objednávání zboží a zadávání množství


Pajik

Recommended Posts

Prosím, mohl by mně někdo poradit, zda by bylo možné změnit u zboží, kde je pole "Množství", zadávání a počítání i v desetinných číslech a ne jen po celých číslech. Abych mohl zadat objednání třeba 5,5 m2, když je balení jen v tomto množství a nechci to řešit zadáním kupování po baleních.

Link to comment
Share on other sites

Atributem to nelze vyřešit, protože jakmile dáš dvě skupiny atributů, Presta je neumí kombinovat, bohužel, v tomto je ještě nedokonalá. Příklad - máš různá balení, uvedl jsi 5 l a 300 ml a třeba spousta dalších ml nebo litrů, tady problém není, můžeš zadávat kolik má přičítat k základní ceně a je to v pohodě. Problém nastane, když k tomu chceš přidat i skupinu jiného atributu, třeba v tomto případě např. druhy barev a pod. Když bílá bude základní cena a jiná barva o něco dražší, už to nezkombinuješ s různým množství, protože můžeš u ruzných barev přidat zase jen jedno ovlivnění, to je jednu navýšenou cenu, takže ti k 300 ml přičte stejnou částku jako k 5 l a nemůžeš vlivnit to, aby ti k 5 l přičetla jinou částku za barvu.

Link to comment
Share on other sites

Buď si mně nepochopil, nebo nevidím nikde ani na tvých odkazech, že by fungovala kombinace dvou různých vlastností s různými atributy s různými cenami. Ty sice kombinuješ dvě různé vlastnosti zboží s přidanými atributy,barvy a velikosti, ale vysvětlil jsem ti, že potřebuji měnit i ceny u barev. U tebe ať dáš jakoukoliv barvu, cena bude pořád stejná. Kdyby jsi zadal u barvy fialové, že cena bude u velikosti 20 cm o 100,-Kč větší a u velikosti 30 cm o 200,-Kč, tak se to nezkombinuje.

Link to comment
Share on other sites

Děkuji , že se snažíš vypomoci. Vysvětlím ti to na konkrétním případě. Myslím, že si nerozumíme. Ty jsi sice zkombinoval barvy a velikosti, ale ke každé barvě jsi přidal jen jednu hodnotu. A ted mi řekni, jak by jsi to udělal, kdyby jsi ke každé barvě chtěl přidat navýšení několik ?. Já mám ten problém, že prodávám izolační desky, ty mají různé tloušťky, takže je mohu hodit jako jednu skupinu atributů, což je v pohodě. Problém nastává, když chci přidat další skupinu atributů a tam mám atributy cenu za balení a za m2. Oba dva nemohu přidat, protože při různé tloušťce mají různé zvýšení ceny a ne jen jedno. Takže ta tlouštka desky se zkombinuje jen s jedním atributem z druhé skupiny, ale ten druhý atribut už umí ovlivnit cenu těch ostatních jen jednou stálou hodnotou a ne zase pokaždé jinou. Prostě se neudělá kombinace 10 tloušek x 1 cena za m2 + 10 tloušek x 1 cena za balení, dohromady 20 kombinací. Udělá se jen 10 tloušek x 1 cena za m2 a k té ceně za balení mohu vložit jen jednu hodnotu, třeba navýšení o 10 kč. V tom je ta potíž.

Link to comment
Share on other sites

Díval jsem se na odkaz, ale to přidávání další skupin atributů nic neřeší. Podívej, ted to pochopíš- když se podíváš třeba na tenhle odkaz http://www.ceskestavebniny.eu/product.php?id_product=10 tak tam vidíš, že je prodej nastaven dle m2 a můžeš si vybrat různou tloušťku. Jenomže si můžeš koupit pouze celé balení, které obsahuje třeba 3,8 m2 a to do pole "Množství" nejde vložit, protože toto pole neumí pracovat s desetinnými čísly, tak jsem chtěl přidat k poli "Cena za:" volbu nejen za m2 ale i za balení. Jenomže to už nejde zkombinovat s tlouštkou, protože balení není u všech tloušek stejné ale různé, rozumíš, vždy můžeš vytvořit kombinace mezi dvěma atributy. Přidat sice můžeš i další, ale to už se nevytvoří kombinace, ale jen se přičítá konstantní hodnota k těm předešlým kombinacím. V tom je problém, že se nyvytvoří další kombinace. Neva. Prostě budu muset přejít na Ceny za balení, ale to jsem nechtěl, protože to pak hází ve vyhledávání třeba na zboží.cz vysokou cenu. Samozřejmě bych mohl udělat ke každé tloušťce tu dvojí kombinaci za m2 a za balení, ale musel bych vytvořit potom mnohem více zboží místo kombinací.

Link to comment
Share on other sites

Tak holt udelat druhou kartu s tim samim tovarem,a tam prodavat po balenich.....
Tolika prace to neda,popis bude hodne podobnej jen jina cisla.
Do dlouheho popisu bych dal klikatelnej odkaz na kartu s celima balenima a na ni zase odkaz na kartu po kusech....
A jeste me rekni,kde si vzal tu listu pod hlavicku a ten antispam v napiste nam :-)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...