Jump to content

- Vyřešeno funkcí truncate - Zkrácení názvu zboží/produktu (H3 nadpis)


Ota

Recommended Posts

Ahoj všem,
chtěl bych někoho požádat o pomoc.
Za boha nemohu přijít na to, jak donutit Prestu, aby nezkradoval názvy nadpisu.
Zkoušel jsem zvětšovat css rámeček, dívat se do databáze. CSS jsem zkoušel již snad celou věčnost.
Ze zdrojáku mi také není jasné, proč když si z databáze načte celý názve jej do zobrazovaného popisu produktu zkrátí a na závěr zobrazí "..." tj. tři tečky.
Dejte mi prosím někdo hint jak se tohoto zkrácení zbavím. Zda je to v CSS stylu nebo někde jinde.
Funkci Ovelflow v CSS jsem zkoušel a daval jsem ji teměř na všechny rámečky, nepomohlo to.
Níže posílám screenshot mého problému.

Problém možná vyřešil developer pacipaci.cz ??? i když jeho CSS je dosti jiný od originálu.
Díky
Ota

6864_KzEABPIpGcQfmERlJF2d_t

Link to comment
Share on other sites



Problém možná vyřešil developer pacipaci.cz ??? i když jeho CSS je dosti jiný od originálu.
Díky
Ota


Hmmmm.... koukám jak na pacipaci.cz má řešeno výpisem produktů dle výrobců! Mohu se zeptat, to je modulem nebo úpravou v kodu? Celkem by se mi to hodilo!!!

Dejte někdo info!! Je to docela užitečná věcička!

Broník
Link to comment
Share on other sites

Nadpis H3 nastavíš v souboru product-list.tpl na řádku 8 - je tam truncate: číslo
Číslo vyzkoušej jaký ti vyhovuje, já jsem dal provizorně 180 a už to tam nějak zůstalo :-).
Další věc je to, že když zobrazíš detail produktu a název je tam na víc než jeden řádek, tak je potřeba zvětšit výšku nadpisu (je to položka #primary_block h2 ve stylu global.css ) a upravit si obrázek na pozadí, jinak nadpis poleze dolů do fotky.
Výpis produktů podle výrobců je ve verzi 1.1 modul v základní instalaci.
Ukázka v češtině např tady: http://prestashop.vlastnieshop.cz/
Vlevo je blok Výrobci.

Edit: teď se dívám, že #primary_block h2 v původním global.css není, tak jsem si tam asi přidal řádek #primary_block h2 {height: 42px;}

Link to comment
Share on other sites

Ahoj Kaspi a Moisidis,

Díky moc za tip.
Na úvodní stránku (home) fungoval hint od Moisidise, díky moc za to. Teď si dám již pozor na funkci truncate :)
Návod v modulu Homefeature platí na stránku každého jednotlivého produktu.

Díky ještě jednou za pomoc.
Ota

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Ahoj Kaspi a Moisidis,

Díky moc za tip.
Na úvodní stránku (home) fungoval hint od Moisidise, díky moc za to. Teď si dám již pozor na funkci truncate :)
Návod v modulu Homefeature platí na stránku každého jednotlivého produktu.

Díky ještě jednou za pomoc.
Ota


Hmmm.., tohle je sice řešení, ale co budeš dělat, až budeš dávat třeba volbu template a nebo zcela prohodíš šablonu produktů na indexu? To budeš pokaždé hopsat na FTP a přepisovat hodnoty? To už je lepší nechat hodnotu takovou, jaká je od instalace - jen doplnit na další řádek zalomení horního a pokračování ve spodním řádku, jak to lze vidět třeba na alza.cz aj.

Parametry ti hodím do SZ!
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

...prosím Vás, jaké jsou parametry pro to zalomení horního řádku, jak píše Bronikus ("...jen doplnit na další řádek zalomení horního a pokračování ve spodním řádku"). Edituji délku titulku a rozpal mezi H5 a short description na Homepage pomocí truncate a global.css, což v některých template funguje a někde ne. A v mém template zrovna ne :long:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Zdravím všechny,
mám stejný problém jako Ota ale postup na který odkazuje Kaspi88 u mě nefunguje.
Zkošel jsem taky upravit global.css ale stejně to nepomohlo.

Dokázal by mi tady někdo poradit?

Díky

Používám verzi Prestashopu 1.4.1.0

Link to comment
Share on other sites

Zdravím všechny,
mám stejný problém jako Ota ale postup na který odkazuje Kaspi88 u mě nefunguje.
Zkošel jsem taky upravit global.css ale stejně to nepomohlo.

Dokázal by mi tady někdo poradit?

Díky

Používám verzi Prestashopu 1.4.1.0


jde o to že ty predchozi posty jsou na verzi 1.3 , Prestashop 1.4.1.0 a viš je kapku jinej ...
Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...

jde o to že ty predchozi posty jsou na verzi 1.3 , Prestashop 1.4.1.0 a viš je kapku jinej ...

 

Zdravím, náhodou, nemáte někdo řešení? Nedokáži pohnout s nadpisem u homefeatrured produktů - truncate mám 180 - nic se neděje, resp.nefungují mi vůbec jakékoliv změny v homefeatured.tpl ..zdá se mi, že presta bere kod souboru homefeatured.tpl někde jinde, ale netuším kde.. kdekoliv jinde mi funkce truncate funguje OK. (presta 1.4.11).

 

Problém řeším zde: www.medene-formy.cz

 

Díky, mějte se.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 years later...

Ahoj Pavle.

 

Úpravu v modulech jsem zkoušel, ale nijak se to neprojevilo. 

 

Zdravím

ja mám rovnaký problém v mojej LEO téme.. už si to vyriešil? lebo ja som našiel aj truncate a skúšal som aj global.ccs zväčšiť výšku nadpisu alebo bezúčelne.. v starej preste mi to išlo ale mám verziu 1.6.1.4 a leo football theme a tam neviem to neviem nastaviť.

 

Ďakujem za skorú odpoveď :)

Link to comment
Share on other sites

jak jsem uvedl v předchozím postu je třeba hledat a upravit  hodnotu truncate v  themes/tvoje theme/modules/dany_modul/sablona_modulu.tpl. Pokud si nejsi jistý o který modul jde pak je třeba spustit funkci "live edit" - tu nalezneš v administraci - moduly - pozice modulů a v pravém sloupci klikni na Spustit live editaci.

Po editaci hodnoty truncate doporučuji vymazat cache - nástroje - výkon - vyčistit mezipaměť.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...