Jump to content

Προσφορές


dcakis

Recommended Posts

Ψάχνω εδω και 2 μέρες πως και απο που βάζουμε προιόντα σε προσφορά π.χ. ενα ανταλλακτικό 10€ ενα ή δυο χρώματα 20€ τα οποία μπορεί και να μήν είναι σε κανέναν κατάλογο απο τα προιόντα παρά μόνο σε αυτόν της προσφοράς.

Η επιλογή υπάρχει στην ιστοσελίδα μου αλλά δεν βρίσκω απο που να προσθέσω προιόντα μαζί με φωτογραφία.

Βρήκα ενα module (Μπλόκ προσφορών) αλλά δεν έχει καμία άλλη λειτουργία εκτός το να είναι ενεργό ή όχι.

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Μόλις κάνεις μια έκπτωση ή τσεκάρεις το check box ότι είναι σε προσφορά , τότε αυτόματα μπαίνει και εμφανίζετε στη σελίδα που λες.

Link to comment
Share on other sites

Μόλις κάνεις μια έκπτωση ή τσεκάρεις το check box ότι είναι σε προσφορά , τότε αυτόματα μπαίνει και εμφανίζετε στη σελίδα που λες.

 

Οκ. το check box που είναι ? στίς πληροφορίες, τιμές, δεν το βρίσκω

Edited by dcakis (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

Οκ. το check box που είναι ? στίς πληροφορίες, τιμές, δεν το βρίσκω

 

Είναι αυτό που γράφει:

 

Οθόνη "για πώληση", το εικονίδιο στη σελίδα του προϊόντος και το κείμενο για το ενημερωτικό προϊόν

 

πάνω από την τιμή.

Link to comment
Share on other sites

Είναι αυτό που γράφει:

 

Οθόνη "για πώληση", το εικονίδιο στη σελίδα του προϊόντος και το κείμενο για το ενημερωτικό προϊόν

 

πάνω από την τιμή.

 

Το τσεκάρω αλλά δεν μου το εμφανίζει στην σελίδα προσφορές

Link to comment
Share on other sites

Το τσεκάρω αλλά δεν μου το εμφανίζει στην σελίδα προσφορές

 

Πας και στο tab Τιμές και ορίζεις νέα "ειδική" τιμή με την ανάλογη έκπτωση πχ 10%.

Link to comment
Share on other sites

Πας και στο tab Τιμές και ορίζεις νέα "ειδική" τιμή με την ανάλογη έκπτωση πχ 10%.

 

Το έκανα αλλά, οπως είναι τα προιόντα στην αρχική μου σελίδα πατάς επάνω σε ενα προιόν π.χ. το πρώτο αριστερά και σε παει στην σελίδα του προιόντος και εκει σου δείχνει οτι π.χ. έχει έκπτωση 50% το εμφανίζει μόνο εκεί .

Στην σελίδα μου στο οριζόντιο navigator menu διπλα απο το κουμπί Αρχική (home) αλλά και στο footer έχει κουμπί επιλογή που ονομάζετε Προσφορες με διαδρομή http://www.mydomain.gr/prices-drop.php το πατάω και εκεί μέσα σε αυτή τη σελίδα δεν εμφανίζει το προιόν .

Link to comment
Share on other sites

Το έκανα αλλά, οπως είναι τα προιόντα στην αρχική μου σελίδα πατάς επάνω σε ενα προιόν π.χ. το πρώτο αριστερά και σε παει στην σελίδα του προιόντος και εκει σου δείχνει οτι π.χ. έχει έκπτωση 50% το εμφανίζει μόνο εκεί .

Στην σελίδα μου στο οριζόντιο navigator menu διπλα απο το κουμπί Αρχική (home) αλλά και στο footer έχει κουμπί επιλογή που ονομάζετε Προσφορες με διαδρομή http://www.mydomain.gr/prices-drop.php το πατάω και εκεί μέσα σε αυτή τη σελίδα δεν εμφανίζει το προιόν .

 

Ναι το είδα. Δες μέσα στα modules να ενεργοποιήσης το Block προσφορών, να δεις τι σου βγάζει. Αυτό παραπέμπει στο price-drop.php. Εάν εκεί δεν βγάζει τιποτα, κάτι άλλο συμβαίνει, γιατί δεν έχεις και το default θέμα.

 

Θέλει ψαξιμο, που ίσως δεν μπορώ να το δω από εδώ.

 

Εάν μπορώ να βοηθήσω μου λες με PM

Link to comment
Share on other sites

Ναι το είδα. Δες μέσα στα modules να ενεργοποιήσης το Block προσφορών, να δεις τι σου βγάζει. Αυτό παραπέμπει στο price-drop.php. Εάν εκεί δεν βγάζει τιποτα, κάτι άλλο συμβαίνει, γιατί δεν έχεις και το default θέμα.

 

Θέλει ψαξιμο, που ίσως δεν μπορώ να το δω από εδώ.

 

Εάν μπορώ να βοηθήσω μου λες με PM

 

το έχω ενεργοποιήση και αυτο το module αλλά τίποτα δεν εμφανίζει προιόν στην σελίδα προσφορές

Link to comment
Share on other sites

Τελικά τα προιόντα που είναι στην αρχική πρέπει να τα ξαναπεράσεις κανονικά στις κατηγορίες τους και μετά κατόπιν επιλογής μπαίνουν στην σελίδα προσφορές .Ετσι και μ'αυτά λύθηκε το θέμα .Ευχαριστώ πάντος τους παραπάνω για τήν προσφορά βοήθειας. :)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...