Jump to content

Μεταφορικά σε καποιες πολεις δωρεαν σε αλλες μιση τιμη και σε αλλες κανονικη χρεωση


Recommended Posts

Υπαρχει κανενας τροπος που να μας δινει την δυνατοτητα:

 

Σερρες δωρεαν μεταφορικά με φορτηγακι της εταιριας αλλα ταυτοχρονα να εχει και την επιλογη πχ acs 3.5 ευρω αν παραλαβει απο την acs

η 5 ευρω αν παραλαβει στο σπιτι του.

H 20 ευρω σπιτι next day.

 

Αθηνα 3.5 ευρω με παραλαβη απο την acs,

5 ευρω αν παραλαβει στο σπιτι του

η 20 ευρω σπιτι next day.

 

Υπολοιπη ελλαδα 6 ευρω σπιτι του

20 ευρω σπιτι next day

 

 

δηλαδη να μπορω να ορισω καποια εκπτωση σε ορισμενες πολεις αλλα να μπορει ο πελατης αν θελει να διαλεξει αλλη μεταφορικη και ας ειναι πιο ακριβη.

 

το δοκιμασα με states αλλα δεν μπορεσα να το κανω αλυσιδα οπως θα επρεπε να ειναι...

 

πχ ευρωπη-ελλαδα-σερρες-θεσνικη-αθηνα και υπολοιπη ελλαδα.

Link to comment
Share on other sites

ενταξει το βρηκα...αν θελει κανεις να μου στειλει να του πω ακριβως τι εκανα γιατι δεν μπορω να τα αναλυσω τωρα.

Link to comment
Share on other sites

Γειά

 

Ναι θα ήθελα να μάθω πως το έκανες, και κάτι ακόμα.

 

Εχω 2 θέματα.

-Το ένα είναι να χρεώνω διαφορετικά μεταφορικά βάση ΤΚ. (ίσως είναι αυτό που έκανες)

-Το δεύτερο είναι όταν η παραγγελία είναι κάτω απο π.χ. 20€ να χρεώνω +2 ευρώ, στα μεταφορικά, ακόμη και για παραλαβή απο το κατάστημα.

 

Ισως αν μαθω τι έκανες να το προσαρμώσω στις ανάγκες μου.

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

ΝΟ 1.

 

Δημιουργησα στα states σερρες και ξανα σερρες στις ζωνες. το ιδιο κανεις για καθε πολη που θες να προσθεσεις και μετα δινεισ ξεχωριστη τιμη στο πεδιο shipping για καθε μεταφορεα. Μην ξεχασεις να ενεργοποιησεις στο πεδιο countries να περιεχει πολιτειες

 

Για ταχ κωδικα γινεται αλλα δεν ειμαι σιγουρος πως και τι καπου εχει επιλογη.. ειναι λιγο τζοκερ αλλα μετα απο ενα 4 ωρο που εφαγα με καθαρο μυαλο το πετυχα...

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...