Jump to content

Çeviri yapılırken oluşan hata

camoka

Recommended Posts

çeviri yapmak istediğim zaman aldığım hata bu

çeviri yapmak istediğim modüle giremiyorum

bunu nasıl düzeltebilirim.

Dil : TR - Back-Office translations

Çevirilecek ifadeler :

3463

. Alan ayarlarını açmak için başlığına tıklayınız.

Warning, your hosting provider limits the maximum number of fields to post in a form:

1000 for max_input_vars

Please ask your hosting provider to increase the suhosin post and request limit to 3563 at least. or edit the translation file manually.

Server da php.ini dosyasını bulup bu değeri artırabilirsin.

Eğer kontrol panelden erişim yok ise root'ta olabilir, orada da bulamazsan hosting aldığın yerden artırmalarını isteyebilirsin.

Eğer php.ini dosyasında bu değişkeni bulamazsan, artırmak için php.ini de resource limits altındaki değerlerin en altına şu satırı eklemeyi dene:

max_input_vars = 3000

Son olarak bir alternatif de php.ini de değişiklik yapmadan .htaccess dosyasına eklemek. Bunun için ise Back Office'de tools>generators>Specific configuration altına şu satırı ekle ve "Generate .htaccess file" butonuna tıkla.

php_value max_input_vars 3000

Umarım yardımcı olur.

Selamlar.

• Like 2

Server da php.ini dosyasını bulup bu değeri artırabilirsin.

Eğer kontrol panelden erişim yok ise root'ta olabilir, orada da bulamazsan hosting aldığın yerden artırmalarını isteyebilirsin.

Eğer php.ini dosyasında bu değişkeni bulamazsan, artırmak için php.ini de resource limits altındaki değerlerin en altına şu satırı eklemeyi dene:

max_input_vars = 3000

Son olarak bir alternatif de php.ini de değişiklik yapmadan .htaccess dosyasına eklemek. Bunun için ise Back Office'de tools>generators>Specific configuration altına şu satırı ekle ve "Generate .htaccess file" butonuna tıkla.

php_value max_input_vars 3000

Umarım yardımcı olur.

Selamlar.

ikinci yoldan hallettim çok teşekkür ederim

• 10 months later...

php.ini dosyasının örneğini almanız yanlış olabilir. Kullandığınız sunucunun php versiyonuna göre değişebilir çünkü. En doğrusu hosting sağlayıcınızla görüşüp, php.ini dosyasında yukarıda belirtilen değişiklikleri yapmanızdır.

tools>generator 1.5.x'te yok. htaccess dosyasını ftp'den açıp belirtilen kodu elle eklemelisiniz.

iyi çalışmalar.

hosting firmasının mesajını aynen yazıyorum.

Sayın Yetkili,

Httpdocs klasörünüzün içerisinde .htaccess , php.ini yaratabilir, kendi ayarlarınızı girebilirsiniz, suPHP kuruludur.

Saygılarımızla,

burdan anladığım php.ini dosyasının olmadığı ama oluşturabileceğim. ama nasıl yapacağım bilmiyorum.

bana bu şekilde cevap verdiler. sizin söylediklerinizi aynen ilettim. htaccess klasörü bile yok.

Sayın Yetkili,

Bu değerleri .htaccess dosyanız içerinden aşağıdaki ayar ile değiştirebilirisiniz.

php_value max_input_vars 10000

Saygılarımızla,

Dosya gizli dosya olduğundan görünmüyor olabilir.

Cpanel'den giriş yapıyorsanız, file manager açılmadan önce gizli dosyaları göster ayarını işaretlemelisiniz.

1.5'de htaccess oluşturmak için, önce masaüstünüzde oluşturduğunuz boş bir text dosyasını ".htaccess" olarak isimlendirin ve httpdocs klasörüne atın (sitenizin httpdocs'da olduğunu varsayıyorum)

Daha sonra herhangi bir dili etkinleştirip, pasifize edin. htacess dosyası otomatik güncellenecektir. O zaman dosyayı görürsünüz. O dosyayı indirin, açın ve yukarıda verdikleri kodu ekleyip tekrar ftp'ye atın.

dosya içeriği bu şekilde

# ~~start~~ Do not remove this comment, Prestashop will keep automatically the code outside this comment when .htaccess will be generated again

# .htaccess automaticaly generated by PrestaShop e-commerce open-source solution

# http://www.prestashop.com - http://www.prestashop.com/forums

<IfModule mod_rewrite.c>

RewriteEngine on

RewriteCond %{HTTP_HOST} ^www.rtoptan.com$

RewriteRule . - [E=REWRITEBASE:/]

RewriteRule ^api/?(.*)$ %{ENV:REWRITEBASE}webservice/dispatcher.php?url=$1 [QSA,L]

</IfModule>

#If rewrite mod isn't enabled

ErrorDocument 404 /index.php?controller=404

# ~~end~~ Do not remove this comment, Prestashop will keep automatically the code outside this comment when .htaccess will be generated again

bana verdikleri cevap aynen şu :

Sayın Yetkili,

Sunucu genelinde kişisel olarak istemiş olduğunuz konfigurasyonlar malesef tarafımızdan yapılamamaktadır, ancak bu ayarları .htaccess dosyanıza yazarak gerçekleştirebilirsiniz.

Paylaşımlı sunucular üzerinde yapılacak bu işlem tüm müşterilerimizi etkilemektedir.

.htaccess dosyanıza yazarak gerçekleştirebilirsiniz, düzenleme ile ilgili bilgiye sahip değilseniz uzman bir webmasterdan destek almanızı önermekteyiz.

Saygılarımızla,

Çok özür diliyorum ama boyle durumlarda insanın ağzını bozmamasi elde değil.

Forumda bu gibi hosting durumlarında tecrübeli olan Sahin Solmaz ve Mahmut Gulerce beyler var. Kendilerine dogrudan mesaj atar misiniz?

Sonucu da buradan paylasabilirseniz sevinirim.