Jump to content

Obnovení ESHOPU (z FTP smazáno, SQLdb přežila)


Urinka

Recommended Posts

Dobrý den,

někdo se mi musel dostal na FTP a smázl mi celý eshop (nebo se presta dá smazat [odinstalovat] v administraci?) ale SQL zůstalo celé, proto bych se chtěl zeptat, jak vyřešit tento problém a znovu nahodit shop. Bude stačit, když si exportuji celou SQL databázi, nainstaluji znovu prestu, a pak tam databázi přes phpadmina importuji?

Link to comment
Share on other sites

Instalace Presty musí být s prázdnou databází. Po instalaci jí smaž a obnov ze zálohy.

 

Jenže to bude instalace bez změn v souborech - logo, všechny obrázky produktů, kategorií, vlajky atd. Takže nebudou data úplně ladit se soubory na disku. Ale snad to půjde postupně napravit.

Link to comment
Share on other sites

Ešte máš teoreticky jednu šancu - spýtaj sa poskytovateľa webhostingu, či ti nevie obnoviť zálohu tvojho FTP k nejakému dátumu.

Myslím že všetci seriózny poskytovatelia webhostingu robia pravidelne zálohy.

Ale možno sa mýlim...

Link to comment
Share on other sites

No, hlavně pokud tam má už nějaký zákazníky, tak jim nebude fungovat přihlášení a všichni si budou muset vygenerovat nový heslo... vůůůbec nezávidim, ale za to si každej může sám.

Pokud se najde alespoň jedna, i starší, záloha souborů se settings.inc.php, pak by tu byla šance přepsat v nové instalaci definici _COOKIE_KEY_. Tím se hesla zachovají.

Link to comment
Share on other sites

Ono by to mohlo být varování pro nás všechny. Zálohy databáze se udělají snadno, ale na zálohování souborů se moc nemyslí.

 

Já mám dobré zkušenosti s lokální kopií celého shopu. Když dělám menší update, tak FTP v Total Commanderu stačí. Když chci mít jistotu, že mám oba shopy synchronizované, tak použiju FireFTP plugin ve Firefoxu. Ten umí oboustranně synchronizovat, i rekurzivně (neboli všechno najednou). Úspora času je přitom veliká.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...