Jump to content

Aλλαγή στο "Powered by Prestashop"


ACSS001

Recommended Posts

Έχω "φάει" το Ελληνικό και σε λίγο ξεκινάω στο Αγγλικό, για να βρω λύση στο πως μπορούμε να αλλάξουμε το "Powered by Prestashop" από το footer.

 

Έχω καταφέρει μέσα από την μετάφραση να αλλάξω το "Powered by" και να το κάνω "Κατασκευή από" αλλά δεν έχω καταφέρει να αλλάξω το "Prestashop" και το link του.

 

Κάποια βοήθεια πως μπορεί να αλλάξει το όνομα και το link ώστε να δείχνει του "κατασκευαστή" ή και ακόμη την παραπομπή για την λύση;

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

 

Αλέξανδρος

Link to comment
Share on other sites

Έχω "φάει" το Ελληνικό και σε λίγο ξεκινάω στο Αγγλικό, για να βρω λύση στο πως μπορούμε να αλλάξουμε το "Powered by Prestashop" από το footer.

 

Έχω καταφέρει μέσα από την μετάφραση να αλλάξω το "Powered by" και να το κάνω "Κατασκευή από" αλλά δεν έχω καταφέρει να αλλάξω το "Prestashop" και το link του.

 

Κάποια βοήθεια πως μπορεί να αλλάξει το όνομα και το link ώστε να δείχνει του "κατασκευαστή" ή και ακόμη την παραπομπή για την λύση;

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

 

Αλέξανδρος

Έχω "φάει" το Ελληνικό και σε λίγο ξεκινάω στο Αγγλικό, για να βρω λύση στο πως μπορούμε να αλλάξουμε το "Powered by Prestashop" από το footer.

 

Έχω καταφέρει μέσα από την μετάφραση να αλλάξω το "Powered by" και να το κάνω "Κατασκευή από" αλλά δεν έχω καταφέρει να αλλάξω το "Prestashop" και το link του.

 

Κάποια βοήθεια πως μπορεί να αλλάξει το όνομα και το link ώστε να δείχνει του "κατασκευαστή" ή και ακόμη την παραπομπή για την λύση;

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

 

Αλέξανδρος

 

Αυτό αλλάζει από το blockvariouslinks.tpl που βρίσκετε μέσα στο αντίστοιχο φακελάκι των modules.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Αυτό αλλάζει από το blockvariouslinks.tpl που βρίσκετε μέσα στο αντίστοιχο φακελάκι των modules.

 

Ευχαριστώ πάρα πολύ. Το βρήκα και το άλλαξα.

Να 'σαι καλά.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πάρα πολύ. Το βρήκα και το άλλαξα.

Να 'σαι καλά.

Ψάχνω αλλά δεν το βρίσκω την διαδρομή κάποιος

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Ψάχνω αλλά δεν το βρίσκω την διαδρομή κάποιος

Ευχαριστώ

 


  • εκδοση Prestashop 1.4.x:-
    prestashop/yourtheme/modules/blockcms/blockcms.tpl
  • Αν δέν υπάρχει φάκελος “modules” στο θέμα σου, τότε πηγαίνεις εδώ
    prestashop/modules/blockvariouslinks/blockvariouslinks.tpl

blockcms/blockcms.tpl

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Γεια σας, σε έκδοση 1.5.6.2, πως θα τα σβήσουμε? γιατί δεν υπάρχει ο φάκελος modules/blockvarious/

Υπάρχει όμως ο modules/blockcms/  αλλά μετά από αλλαγές το Powered by PrestaShop.   πάλι δεν λειτουργεί, μήπως πρέπει να σβήσω τα αρχεία στον φάκελο /tools/smarty ??

 

 

Ξέρει κανείς?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλημέρα,

μπορείς πολύ εύκολα να το αλλάξεις μέσα στον φάκελο modules/blockcms.

Aλλά πρέπει να το κάνεις μεσα από το filemanager του Server.

Δες παράδειγμα το δικό μου

www.smileweb.eu

 

Εγώ απλά άλλαξα την περιγραφή εκεί και κράτησα το link στο prestashop, αλλά αν θελεις το αλλάζεις και αυτό ή το διαγράφεις

 

Στη διάθεση σου για περαιτέρω

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Γεια σας, σε έκδοση 1.5.6.2, πως θα τα σβήσουμε? γιατί δεν υπάρχει ο φάκελος modules/blockvarious/

Υπάρχει όμως ο modules/blockcms/  αλλά μετά από αλλαγές το Powered by PrestaShop.   πάλι δεν λειτουργεί, μήπως πρέπει να σβήσω τα αρχεία στον φάκελο /tools/smarty ??

 

 

Ξέρει κανείς?

Θα μπορούσες να το σβήσεις από τις επιλογές στο backoffice και να κάνεις ένα custom copyright κείμενο στο footer.tpl του τύπου

 

Δημιουργήθηκε από <a href="yourdomain.com" target="_blank">yourdomain.com</a>

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...