Jump to content

Nastavení ceny poštovného nebo dopravy při platbě na účet


Mamejeradi.cz

Recommended Posts

Přemýšlím nad tím jak nastavit dopravné,českou poštu při platbě dobírkou mám vyřešenou.
Ale teď nevím jak při platbě předem,mám nastavit jednotné dopravné,případně kolik?
Jak to máte řešené ve svých obchodech?
Pokud nastavím jednotnou cenu za dopravu třeba 90Kč,jak nastavit shop,aby to tak zobrazoval?
Mám shop nastavený na počítání dopravného podle váhy a tak se mě u různých produktů cena dopravy mění....
Děkuju za radu.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Nikono nic nenapada?


myslis tim ze mas dva zpusoby platby dobirkou a pak na ucet, dobirka je treba za 90 kc,- a kdyz nekdo zaplati predem na ucet tak to bude treba za 75,-....aby se to v kosiku prepocitalo po zvoleni (platba predem na ucet) v poslednim kroku?
Link to comment
Share on other sites

Ano přesně tak,když je doprava poštou,počítá se dopravné podle váhy+poplatek za dobírku (v případě platby dobírkou)
když to bude placeno převodem nebude se počítat dobírka,myslel jsem,že dám jednotnou cenu za dopravu při platbě na účet,třeba 50kč ale asi na to prdim :-)

Link to comment
Share on other sites

Ahoj, jde to vyřešit pomocí Carriers restrictions našel jsem to někde zde na fóru, pokud bys nenašel budu někde mít uložený postup, tak dej vědět. Výsledkem je že si nadefinuješ dva dopravce, třeba pošta-převod a pošta dobírka a pak si jen v administraci zvolíš, že při výběru dobírky se použije pouze pošta-dobírka a při zvolené platbě převodem se použije pouze pošta-převod.

7253_vvy0szvrGnKq2XxXCH4E_t

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Ahoj, jde to vyřešit pomocí Carriers restrictions našel jsem to někde zde na fóru, pokud bys nenašel budu někde mít uložený postup, tak dej vědět. Výsledkem je že si nadefinuješ dva dopravce, třeba pošta-převod a pošta dobírka a pak si jen v administraci zvolíš, že při výběru dobírky se použije pouze pošta-dobírka a při zvolené platbě převodem se použije pouze pošta-převod.


Mám prosbu, můžeš mi poradit jak na tuto úpravu. Neco jsem na foru našel, včetně jakéhosi upgrade, ale boím se, abych neudělal víc škody než užitku. Mohl bych poprosit pro opravdu "lamózní" nápovědu?
Díky moc předem.
Link to comment
Share on other sites

Ahoj, předpokládám, že už máš prestu nainstalovanou ve verzi 1.1. Stáhni zde: http://alphaspel.se/prestashop/patches/Payment_Carriers_restrictions.zip
Zazálohuj a pak nahraď tyto soubory těmi co jsi stáhl:
admin/tabs/AdminPayment.php
classes/Module.php

Pak si otevři soubor module_carrier.sql a místo PREFIX napiš svoje pojmenování tabulek, pokud jsi při instalaci nic neměnil je to ps. Takhle by to pak mělo vypadat: CREATE TABLE `ps_module_carrier...

V phpmyadminu si otevři databázi klikni na Import a zadej cestu k souboru co jsi editoval ( module_carrier.sql ) a klikni dole Proveď.

To je vše, nyní by jsi měl v modulu Platby úplně dole vidět Carriers restrictions...

Link to comment
Share on other sites

Ahoj, předpokládám, že už máš prestu nainstalovanou ve verzi 1.1. Stáhni zde: http://alphaspel.se/prestashop/patches/Payment_Carriers_restrictions.zip
Zazálohuj a pak nahraď tyto soubory těmi co jsi stáhl:
úplně dole vidět Carriers restrictions...


Díky moc za radu. Uplně bez problémů a funguje to přesně jak si představuji. :coolsmile: Dík


Rád jsem pomohl :-)
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Treba mi nekdo poradite, mam nainstalovany modul dobirka, mam nainstalovany i ten modulek co je popsany tady, ale nejak se porad nemuzu dobrat kyzeneho vysledku.

Bud to delam spatne nebo to uplne spatne chapu.

Moje predstava byla nasledujici.
Budu mit nasledujici stavy
- osobni odber = postovne nula
- ceska posta cenny balik platba predem na ucet
- ceska posta obchodni balik platba predem na ucet
- ceska posta cenny balik dobirka
- ceska posta obchodni balik dobirka

Pridam jednotlive zpusoby dopravy v tom nevidim problem.
Samotnou obecnou cenu za dobirecne nastavim v COD modulu v tom problem take nevidim.

Nicmene vzhledem k soritmentu, je zcela nerealne abych nastavovala u kazdeho produktu nejakou vahu.

Tak mi pak neni vubec jasne, kde teda pak nastavim cenu za cenny balik a za obchodni balik?

Link to comment
Share on other sites

Tak mi pak neni vubec jasne, kde teda pak nastavim cenu za cenny balik a za obchodni balik?


Po nadefinování dobravy se cena nastaví na záložce Doprava dole v: Poplatky podle přepravce, geografické oblasti a dosahu.

9756_psXyFqzWNqLMy46mm2S0_t

Link to comment
Share on other sites

MNo to vypada pekne ta tvoje tabulicka na tom screenshotu, ale jak se ji mam dobrat. A pak jak to bude fungovat, jestlize nebudes mit u zbozi nastavenou zadnou vahu, jak se teda urci ze cena baliku je tolik a tolik?

Link to comment
Share on other sites

Musíš si nejdřív nadefinovat druhy dobravy. Budeš si muset zvolit jeden hmotnostní rozsah 0-1000kg třeba, za nějakou kompromisní cenu u každého druhu doručení, pak by měla být vidět podobná tabulička jako u mě :-)

9757_xkf6TG5JtYpSrf9JyzoK_t

Link to comment
Share on other sites

Tak mi pak neni vubec jasne, kde teda pak nastavim cenu za cenny balik a za obchodni balik?


Po nadefinování dobravy se cena nastaví na záložce Doprava dole v: Poplatky podle přepravce, geografické oblasti a dosahu.


vcera jsem se lehce unahlila, s tim nadsenim, ono mi to jakoze funguje tak jak jsi napsal, az na to, ze misto ceska republika a slovenska republika mam porad jen europe a nemuzu nastavit cenu pro jednotlive staty samostatne. Nasla jsem tady na foru, ze se uz nekdy driv resilo, ze musi byt u dopravce nahran obrazek, ale ani tak mi to nefunguje. Mam zakazane vsechny regiony, vsechny zeme krome cr a sk a povoleny europe, poradis jeste co delam spatne?
Link to comment
Share on other sites

Tak mi pak neni vubec jasne, kde teda pak nastavim cenu za cenny balik a za obchodni balik?


Po nadefinování dobravy se cena nastaví na záložce Doprava dole v: Poplatky podle přepravce, geografické oblasti a dosahu.


vcera jsem se lehce unahlila, s tim nadsenim, ono mi to jakoze funguje tak jak jsi napsal, az na to, ze misto ceska republika a slovenska republika mam porad jen europe a nemuzu nastavit cenu pro jednotlive staty samostatne. Nasla jsem tady na foru, ze se uz nekdy driv resilo, ze musi byt u dopravce nahran obrazek, ale ani tak mi to nefunguje. Mam zakazane vsechny regiony, vsechny zeme krome cr a sk a povoleny europe, poradis jeste co delam spatne?



no ja to vyresil tak ze sim si udelal novou zonu - pojmenoval ji CR a do ni vlozil zemi ceska republika, mozna to neni nejlepsi zbusob, ale je to jednoduche a funkcni
Link to comment
Share on other sites

Jo jo pravdu mas, co jsem tu kde nasla, tak to vetsina resila takto. Jenze ja nejak porad nemuzu stravit, ze bych mela mit Ceska republika jednou v zones a jednou v zeme, prijde mi, ze to prece nekdo navrhoval docela logicky, tak by to asi melo i fungovat a tak se nemuzu zbavit dojmu, ze pridanim CR do zones delam neco spatne. Treba me tady nejaky zkuseny uzivatel vyvede z omylu :-)

Link to comment
Share on other sites

Ahoj, jde to vyřešit pomocí Carriers restrictions našel jsem to někde zde na fóru, pokud bys nenašel budu někde mít uložený postup, tak dej vědět. Výsledkem je že si nadefinuješ dva dopravce, třeba pošta-převod a pošta dobírka a pak si jen v administraci zvolíš, že při výběru dobírky se použije pouze pošta-dobírka a při zvolené platbě převodem se použije pouze pošta-převod.


Tak přesně tohle jsem si včera napsal sám. Holt kdybych lépe hledal, mohl jsem si ušetřit práci :-)
Link to comment
Share on other sites

a co nějaký tip na osobní odběr a platbu v hotovosti, teďka mi to teda u osobního odběru ukazuje zvýšenou cenu o dobírku? ;-)


Já to vyřešil následovně... Jsem z toho dost zmatenej, takže doufám, že je to tak OK!
Nainstaloval jsem modul Dobírka v0.1 normalne ten jak je v default Prestashopu1.1!
V platbách jsem aktivni nechal: Bankovní převod a Dobírka/hotově.
V dopravě mám: Česká pošta 100,- ; Česká pošta - dobírka 100,- ; Osobní odběr 0,-.
Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
Ahoj, jde to vyřešit pomocí Carriers restrictions našel jsem to někde zde na fóru, pokud bys nenašel budu někde mít uložený postup, tak dej vědět. Výsledkem je že si nadefinuješ dva dopravce, třeba pošta-převod a pošta dobírka a pak si jen v administraci zvolíš, že při výběru dobírky se použije pouze pošta-dobírka a při zvolené platbě převodem se použije pouze pošta-převod.

nakopnete ma, kde najdem toto nastavenie v back officce?
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Tenhel modul jsem si stáhnul, ale mám s ním problém. Pokud vyberu kombinace DOPRAVAxPLATBA a stisknu uložit, nic se nestane. Myslel jsem, že nad tím vyzraju tím, že tabulku ps_shiptopay naplním ručně a prd. Kombinace se nezobrazují.
Víte někdo jak dál??? Tenhle modul potřebuji pro vyřešení tohohle problému: http://www.prestashop.com/forums/viewthread/46348/hlavn_diskuze/dopravne_podle_platby/

Link to comment
Share on other sites

Tak že, nakonec jsem to udělal pomocí CashOnDeliveryWithFee. Dopravce je ČP, na další stránce se vybere, jestli bude platba převodem nebo dobírkou (k základní ceně se přičtou tři pětky). Funguje to.
Problém je v tom, že to neaktualizuje "košík", tak že cena v bloku "košíku" nesedí s cenou, kterou zákazník potvrzuje tlačítkem "Potvrzuji objednávku" :-(

Link to comment
Share on other sites

ovlivní toho hodně, jako aktualizování dopravy apod.... aby někdo nenaházel třeba do košíku věci za 20000,- vyšla mu doprava zdarma a pak tam nechal píčovinku za 200,- a pořád měl dopravu zdarma, tak o tohle se například stará mod_rewrite.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...
ovlivní toho hodně, jako aktualizování dopravy apod.... aby někdo nenaházel třeba do košíku věci za 20000,- vyšla mu doprava zdarma a pak tam nechal píčovinku za 200,- a pořád měl dopravu zdarma, tak o tohle se například stará mod_rewrite.


Zdravím, můžete mi prosím poradit kde a jak zapnu mod_rewrite. Mám někam přidat zápis RewriteEngine on???
Potřebuji vyřešit problém rozdílných zobrazení cen v košíku a u objednávky po zvolení platby dobírkou cash on delivery with fee.
Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Zdravím, toto téma je už nějaký čas neaktivní, ale zkusím se zeptat. Řeším obdobný problém: vyloučit nebo naopak přikázat platební metody v závislosti na volbě přepravy. Byl tu často zmiňován modul Ship2pay. Bohužel se mi nepodařilo najít verzi, která by mi fungovala. Používám poslední PrestaShop 1.4.5.1.

 

Neexistuje nějaké jiné řešení nebo nevíte o aktuálním a funkčním modulu Ship2pay ?

 

Předem díky

Link to comment
Share on other sites

Díky, ten manuál jsem tam neměl. Bohužel, ačkoli vypadal dost nadějně, po přepsání příslušných souborů mi zhasla polovina adminu a bylo tak jasné, že to nesedí. Vrátil jsem zálohy. Zvláštní bylo už to, že jsem přepisoval soubory větší velikosti novými menšími. Asi mi nesedí verze.

 

Není něco takového už "v základu", aby se člověk pak nemusel bát udělat upgrade?

Link to comment
Share on other sites

Díky moc, přesvědčil jsi mne, že se pokusím ten kód porovnat a rozběhnout to podle návodu. Koukal jsem na to trochu nechápavě, protože jsem na tento způsob instalace ještě nikdy nenarazil. Na druhou stranu, když o tom tak uvažuji, tak je to možná "odolné" proti drobným změnám verzí.

 

Už si kompiluji Meld ...

Link to comment
Share on other sites

Tak nevím, projel jsem to hned 2x. Porovnával jsem soubory z modulu proti originálním z posledního Prestashopu a všechny XPG změny jsem přenesl do těch originálních. Upravené jsem uložil, nahrál, upravil práva, dokonce i na ten překlad jsem se podíval a nefunguje mi to. Jak najedu na Payment, tak mi to zhasne.

 

Modul je pro v 1.4.4 a já mám 1.4.5.1.

Může v tom být problém?

 

PS. o5 zajímavost, někdy se při slučování celkový počet řádek snížil ...

Link to comment
Share on other sites

Díky, funguje to perfektně dokonce i s těmi mnou sloučenými soubory Module.php a PaymentModule.php. Pro admin jsem použil ty tvé, výsledek je tak trochu mix všeho. Hlavní problém byl zjevně ve verzi modulu, celou dobu jsem pracoval s v1.0, ta tvá v1.2.4 je OK. Další problém byl, že jsem nechtěl uvěřit návodu a soubory Module.php a PaymentModule.php jsem rval přímo do classes, správně mají být skutečně v souladu s návodem v override/classes.

 

Mimochodem, kde je oficiální adresa modulu stiffmodulecarrier ?

Link to comment
Share on other sites

Asi bych potřeboval help.

 

Stahl jsem poslední verzi stiffu, nakopíroval do /modules/

PaymentModule.php nakopíroval do /override/classes/ (kupodivu jsem tam žádný předtím neměl)

Module.php jsem porovnal, spojil (zhasl celý web), zakomentoval jsem to z původního Medules.php a web jede

Stáhl jsem si oba soubory od Jakcrabbita a nakopčil do adminxx/tabs (při porovnání byly shodné s mými, které jsem tam již měl)

Web funguje, administrace taky, ale co dál? Jak to nastavit? Podle návodu nejsem moc moudrý, přestože angličtinu moc neovládám, mám za to, že by to mělo jít někde nastavit. Screeny v PDF manuálu mi nesedí (asi to bude tím, že já mám verzi 1.4.5.1).

Prosím nakopnout správným směrem. Díky.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 7 months later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...