Jump to content

Hromadné objednávky u dodavatelů


rvyskovsky

Recommended Posts

Dobrý den.

Prosím o radu k následujícímu - provozujeme e-shop, kde máme asi 10.000 položek od různých dodavatelů. Něco máme skladem na prodejně, ale většinu objednáváme u dodavatelů na základě právě příchozích objednávek od zákazníků. A právě toto objednávání bychom potřebovali zautomatizovat alespoň do té míry, že pokud poklesne stav jednotlivých zásob (položek) na základě např. přijatých objednávek od našich zákazníku pod nulu, přidá se toto zboží automaticky do seznamu řekněme "k objednání" u jednotlivých dodavatelů podle jejich nastavení u zboží. Dodavatelé nám obvyčejně zaváží zboží 2x týdně, takže bychom potřebovali tento seznam průběžně "načítat" např, tři dny a pak odeslat našim jednotlivým doddavatelům příslušnwé objednávky. Po jejich0 doručení abychom mohli celou objednávku naskladnit, vyřídit objednávky našich zákazníků a optimálně pak být se skladem opět na "nule" Je něco takového v Prestě možné ... ?

Link to comment
Share on other sites

Zdravím všechny a ještě jednou MOOOC prosím o radu, jak tohle řešit ... :(

Nebo to nikdo neřešíte a všichni nakupujete na sklad po paletách ... ? To bych pak ale na ten náš krám musel koupit nákladové nádraží ... :)

Předem díky moc za kometáře ... !!

Richard

Link to comment
Share on other sites

Určitě díky za odpověď. Jen jsem měl trochu jinou představu ... Presta mně zaujala, protože umí hrozně moc věcí, a tak jsem předpokládal, že takhle elementární záležitost bude umět taky. A pokud ne v základu, tak prostřednictvím nějakého free modulu. Rozhodně netvrdím, že nejsem ochoten za nějaké vychytávky zaplatit, ale když už bych měl stavět shop na nějakém open-source modelu, rád bych se v tom povrtal sám nebo s přispěním rady někoho z "komunity" ...

 

Kdo má zájem číst, vysvětlím ve zkratce celý příběh, který mne sem přivedl. Třeba se zde najde někdo, s kým bychom mohli do budoucna navázat spolupráci, a to ať již vzájemně zdarma, placenou či třeba - s použitím dnes populárního slova - barterovou ...

JIž dlouhou dobu na netu prodáváme. Kdysi jsme používali "Zoner InShop", jenže jejich nové verze vždy znamenaly všechno komplet předělat. Tak jsme od nich utekli a nechali jsme si udělat na míru takový malý "shopík" integrovaný přímo do našich www stránek. Jenže loni jsme se vzhledem k našim poměrnhě velkým nevyužitým prostorám víceméně v centru Prahy rozhodli pro rozšíření naší nabídky (resp. skok zcela jiným směrem, než vše ostatní, co běžně děláme ...), a tak jsme zakoupili jeden obchod s docela slušnou návštěvností, velkou DB klientů, ale se strašně starým a mizerným systémem, ve kterém jsem si musel dodělat spoustu věcí, aby se s ním vůbec dalo rozumně fungovat (původní majitel ho totiž používal spíš jako "výlohu" a všechno další dělal ručně, na papíře ... - klobouk dolů ...). No a teď, cca po roce provozu, už asi víme, co všechno od toho chceme, a tak hledáme řešení. Samozřejmě si můžeme nechat postavit (a odkoupit) ochod na klíč, ale to je sakra hodně peněz. Určitě si můžeme nechat domodelovat nějaké stavebnicové řešení a formou pronájmu na něm fungovat (což jsem už měl i v plánu, než jsem se dostal k Prestě), ale pak je zase nevýhoda, že si v tom člověk neudělá nic sám a já bych na nejrůznější vyhodnocovací funkce a další zajímavé marketingové možnosti hrozně rád využil jednoho starého přítele, který je docela třída na práci s DB. A tak jsme se domluvili na spolupráci, že my budeme řešit obchod a jeho funkce, on maximální využití sběru dat z DB a navzájem se budeme propagovat a budeme si užiteční. On neví nic o obchodu a nemá prostory, my nevíme skoro nic o DB. O dnešních e-shopech toho víme my i on bohužel velmi málo, ale baví nás to a rádi se přiučíme. Na druhou stranu pro případnou spolupráci nabízíme jeho zkušenosti s rozborem a vyhodnocováíním dat získaných z DB a naše DTP studio (grafika, sazna, tisk, ...), případně i jinou spolupráci (např. výdejní místo pro váš shop nebo cokoli dalšího ...).

 

No a to je asi všechno ... Tak že buď půjdeme do Presty, kterou se pokusíme sami přizpůsobit našim požadavkům na funkčnost, nebo si raději celý obchod necháme postavit (nebo spíše upravit) na klíč, a pak už se budeme zabývat jen prodejem. Ale asi víc mne zajímá první alternativa ... a proto tady také pokládám své dotazy.

 

Tak kdyby někdo přispěl radou k mému tématu, určitě budu vděčný. A kdyby měl někdo zájem na bližší spolupráci, výměně postřehů, zkušeností a tak, stačí napsat, ať již zde, nebo třeba SZ (PM) ...

 

Ještě jednou všechny zdravím a předem díky!

Richard

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

rvyskovsky: Měl bych jednu radu. Nepiš příspěvky delší než 2 odstavce s 5-ti řádky v odstavci. To nikdo nečte a já jsem to taky nečet' dál než k třetímu řádku.

 

Pro objednávky posílané dodavatelům má něco Presta 1.5. Osobně si myslím, že to je trochu slepá cesta. Presta jde cestou spojení prodeje a účtování (uložené faktury, hraní si s účtováním, skladová evidence a teď objednávky dodavatelům). Při krkolomnosti práce s tím vším v administraci je to spíš peklo.

 

Mnohem lepší je to řešit přes účetní systém a shop mít jen jako jeden z prodejních kanálů. Stejně se musí všechno účtovat, tak proč neobjednávat z nějakýho systému, který to má dobře vyřešený.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...