Jump to content

Tüm sayfalarda KDV hariç fiyatlar, alışveriş sepetinde ise KDV gösterilsin

Peda

Recommended Posts

Merhaba,

Tüm sayfalarda ürünlerin fiyatlarını KDV hariç göstermek için Customers/Groups/default'a girip "KDV hariç" yapıyoruz.

Fakat bu sefer de sepetteki KDV gösterimi ve KDV'li toplam kayboluyor. (Payment/Taxes/Alışveriş sepetinde vergiyi göster:EVET seçili olduğu halde)

Sonuç olarak sayfalarda ürün fiyatları KDV'siz olarak gösterilecek ve sepette de Fiyat+KDV=KDV dahil Toplam gösterilecek.

Saatlerdir forumlarda aramama rağmen bulamadım. 3-5 tane konu açılmış ama çözüm bulunamamış.

Yardımcı olacak arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim.

Prestashop 1.4.7.3 versiyon

Not: Ayrıca Shipping/Handling Charges'i 0 yapmama rağmen, sepette hala "Nakliye 0.00 TL" olarak durmaya devam ediyor :(

Mahmut Bey, sizce yukarıdaki sorunun bir çözümü yok mu. Belki de saçma bir soru sordum ama bana mantıklı geliyor. Ürünlerde KDV hariç fiyatlar, fakat sepette ise KDV görünecek. Sizce olmaz mı böyle birşey?

Merhaba;

Aslında olabilir ama buradaki sorun sepet denilen bölümün modül olmasından kaynaklanıyor. Cart sınıfı vergiler dahil ve hariç gösterimi Prestashop'un ana ayarlarından alıyor. Ben İngilizce bölümünde çözümünü yazmıştım ama bulamadım. Burada sizi yanıltan kısım sepet modülünü değiştirerek çözmeniz. Bunun yerine ürün sayfasının (product.tpl) içerisindeki çok küçük bir modifikasyon ile istediğinizi aşabilirsiniz.

prestashop/themes/temanız/product.tpl dosyasını açın.

var displayPrice = {$priceDisplay};

kodunu aratın

{$priceDisplay}; yerine

1 yazarsanız vergiler hariç (100 TL + KDV)

0 yazarsanız vergisiz (100 TL)

2 yazarsanız vergiler dahil (118 TL KDV dahil)

olarak gösterir.

Merhaba Mahmut Bey,

Denedim ama maalesef değiştiremedim.

var displayPrice = {$priceDisplay};

aşağıdaki şekilde yazdım mesela, değişiklik olmadı

var displayPrice = 1;

Sorun bende, bir türlü ifade edemedim demek istediğimi.

Aslında tüm amacım, home features, product-list ve product details sayfalarındaki fiyatların hepsi KDV hariç olarak gösterilsin. Ben zaten yanlarına "+ KDV" yazıyorum yazıyla. Ve sepette de KDV tutarı ve hemen alt sarında da KDV'li toplam olarak gösterilsin.

Ayarlar aşağıdaki gibi olduğunda sepet istediğim şekilde oluyor zaten. Fakat bu sefer de ürün sayfalarındaki fiyatlar KDV'li oluyor.

Customer/Groups taki default değeri "tax included"

Shipping/Countries/Türkiye değerinde Display tax label değeri "YES"

Payment/Taxes daki Display tax in cart değeri de "YES"

Bu mümkünse yardımlarınızı bekliyorum.

Saygılarımla, iyi çalışmalar dilerim.

Merhaba

1. adım temanızın product_list.tpl dosyasında

<span class="price" style="display: inline;">{if !$priceDisplay}{convertPrice price=$product.price}{else}{convertPrice price=$product.price_tax_exc}{/if}</span><br />

kodunu bulun

<span class="price" style="display: inline;"{convertPrice price=$product.price_tax_exc}</span><br />

ile değiştirin

2. adım temanızdan product.tpl dosyasını açın

{if $priceDisplay >= 0 && $priceDisplay <= 2}
<span id="our_price_display">{convertPrice price=$productPrice}</span>
{if $tax_enabled  && ((isset($display_tax_label) && $display_tax_label == 1) OR !isset($display_tax_label))}
{if $priceDisplay == 1}{l s='tax excl.'}{else}{l s='tax incl.'}{/if}
{/if}
{/if}
</span>
{if $priceDisplay == 2}
<br />
<span id="pretaxe_price"><span id="pretaxe_price_display">{convertPrice price=$product->getPrice(false, $smarty.const.NULL, 2)}</span> {l s='tax excl.'}</span>
{/if}

kodunu bulun

<span id="pretaxe_price"><span id="pretaxe_price_display">{convertPrice price=$product->getPrice(false, $smarty.const.NULL, 2)}</span> {l s='tax excl.'}</span>

ile değiştirin.

Not: Dosyaları editlemeden önce yedeklemeyi unutmayın.

• Like 1

• 4 months later...

Sn. Mahmut Bey,

Yukarıda 2.adım product.tpl dosyası editlemede aranacak bölüm ile editlenecek bölüm aynı olmuş.

Aranacak;

Değiştirilecek;

span id="pretaxe_price"><span id="pretaxe_price_display">{convertPrice price=$product->getPrice(false, $smarty.const.NULL, 2)}</span> {l s='tax excl.'}</span>

• 2 months later...

Sn. Mahmut Bey,

Yukarıda 2.adım product.tpl dosyası editlemede aranacak bölüm ile editlenecek bölüm aynı olmuş.

Aranacak;

Değiştirilecek;

span id="pretaxe_price"><span id="pretaxe_price_display">{convertPrice price=$product->getPrice(false, $smarty.const.NULL, 2)}</span> {l s='tax excl.'}</span>

Teşekkür ederim. Fakat benim yazdığım değil ama sizin ki aynı olmuş sanırım.

• 3 weeks later...

Hocam bizim sectiklerimiz bolumundeki gorunumu nasil degistirebiliriz. Benim tema da product_list.tpl de gosterdiginiz code yok belkide giris sayfam farkli oldugu icindir ama bizim sectiklerimiz bolumundeki fiyatlari kdv haric gostermeliyim.

Sizin versiyonunuz veya temanız farklı olabilir mi ?

Sizin versiyonunuz veya temanız farklı olabilir mi ?

evet farkli bir theme kullaniyorum. Urun gorunumune degisikligi uygulayabildim ama bizim sectiklerimiz bolumune uygulayamadim. Belkide soruyu soyle sormaliyim "Bizim sectiklerimiz baslikli bolumu hangi tpl den editlemeliyim?"

tesekurler

Lütfen kontrol edin.

Merhaba

Teşekkür ederim kontrol ettim ama rica etsem siz de tekrar kontrol eder misiniz ?

Benimki :

http://www.prestashop.com/forums/index.php?/topic/164451-tum-sayfalarda-kdv-haric-fiyatlar-alisveris-sepetinde-ise-kdv-gosterilsin/page__view__findpost__p__806968

Sizinki:

http://www.prestashop.com/forums/index.php?/topic/164451-tum-sayfalarda-kdv-haric-fiyatlar-alisveris-sepetinde-ise-kdv-gosterilsin/page__view__findpost__p__907726

Eğer sizinkinin doğru olduğundan eminseniz sizden print_screen rica edeceğim. Yanlış anlamayın forumda benzer hatalar olabiliyor bazen. Sorun varsa düzeltelim.

İyi geceler.

• 4 months later...

merhaba

anasayfada ve ürün sayfasında kdv hariç sepette kdv dahil göstermek için öncelikle costomer> groups içindeki gruplara girerek fiyat görüntüleme medotunu kdv hariç yapın. daha sonra localization > taxes kısmına giderek sepette vergi görüntülensin kısmını evet yapın.

• Like 2

• 3 weeks later...

merhaba

anasayfada ve ürün sayfasında kdv hariç sepette kdv dahil göstermek için öncelikle costomer> groups içindeki gruplara girerek fiyat görüntüleme medotunu kdv hariç yapın. daha sonra localization > taxes kısmına giderek sepette vergi görüntülensin kısmını evet yapın.

Tamamına katılıyorum

Arkadaşlar Prestashop sürekli güncellendiği için bu tip gereksinimleri artık yönetim panelinden karşılayabilirsiniz. Eski versiyonlarda bu tip bir istek için kodlama ile modifikasyon yapıyorduk. Artık gerek kalmadı.

• Like 1